Psychológ pre ženu po pôrode

kalifka
14. feb 2022

Pekný večer, viete mi prosím poradiť dobrého psychológa pre mamičku po pôrode- ma popôrodné depresie. Bohužiaľ už to treba riešiť.
Mate nejaké skúsenosti ďakujem 😊

marienkakf
14. feb 2022

@kalifka dobrý deň, niektoré lieky môže predpísať aj gynekológ..

kalifka
autor
14. feb 2022

@marienkakf práveže gynekológ povedal jej, že sa ma spamätať ze je matka a nie sopľavé dieťa. Preto chcem psychológa.

marienkakf
14. feb 2022

@kalifka no podarený gynekológ..asi by som ho vymenila, lebo keď on nerozumie tomu, čo dokážu hormóny, tak kto? Možno by som ale trvala na tom, nech mi aj tak predpíše lieky, napr. Magrilan. Niekedy stači aj to, aspoň kým sa dostane k psychológovi, psychiatrovi..A mamička ešte dojčí? Aj to niekedy dopomáha k depresii...

3009
14. feb 2022

@kalifka treba ísť psychiatrovi.

kalifka
autor
14. feb 2022

@marienkakf jaj ani nehovor chceme nech sa dá do poriadku a vymení potom lekára. Teraz by to nedala. Ďakujem idem jej písať 😊
@3009 nejaký na odporúčanie?!? Ďakujem

marienkakf
14. feb 2022

@3009 tak, treba lieky..

3009
14. feb 2022

@kalifka Ak je v silnej depresii, tak najlepšie psychiater v okolí bydliska, alebo kde viete s ňou ísť autom. Na ďaleké dochádzanie to pri malom dieťati a silnej depresii nie je vhodné.

marienkakf
14. feb 2022

@kalifka držím palce, tiež som si zažila svoje, ale našťastie, mne stačili tie lieky od gynekológa..malo sa venuje pozornosti poporodnym depresiám ☹

kalifka
autor
14. feb 2022

@marienkakf toto ja hovorím, teraz bol na kontrole u gynekológa aj jaj manžel a povedal že niečo sa deje. Nech niečo jej predpíše tak sa s nimi rozprával a povedal, že sa ma spamätať ze je matka a nie sopľavé dieťa. Tak odišli a potom mi jej manžel volal ze nevie co s ňou. Viem ze jej pomáha aj babky ale zhoršilo sa to. Preto som navrhla nech idu radšej psychológovi aby sa niečo nestalo.
@3009 za to sa pýtam ci to niekto u niekoho konkrétneho riešil.

littlehop
14. feb 2022

@kalifka ahoj, ked bude mat zaujem, kludne mi moze napisat. Ja som si presla tiez tazkou poporodnou depresiou. Tiez by mi vtedy pomohol kontakt na niekoho kto vie co som prezivala.

marienkakf
14. feb 2022

@kalifka ešte že to vie aj rodina..a hlavne nech dávajú pozor, keď je s malým ☹

deedol
14. feb 2022

ako pisali baby, na poporodnu depresiu treba psychiatra, nie psychologa. normalne jej da lieky a postupne sa to upravi. ale cim skor.

meluela
15. feb 2022

@kalifka Ahoj, v podstate hocijaky psychiater, nech si obvolaju kto ma skor volny termin alebo normalne sadnut do cakarne, v tomto pripade je dolezite aby ju videl lekar cim skor. Ten gynekolog je riadny idiot :-/

3009
15. feb 2022

@kalifka Prípadne ak nebude mať termín na skoré vybavenie štátny psychiater, tak aj súkromný, ten má viac času, síce sa platí, ale zas ju neodbije.

3009
15. feb 2022

@3009 Pozerala som v Šali je viacej psychiatrov, tak určite ju nejaký zoberie.

elenita
27. mar 2022

@kalifka ahoj, ako sa ma spominana maminka s depresiou? Je to uz lepsie? Nasli psychiatra?

kalifka
autor
27. mar 2022

@elenita ahoj, skončila v nemocnici nakoľko už si chcela ublížiť

elenita
27. mar 2022

@kalifka och, to ma mrzi. Hlavne, ze sa to uz riesi. Verim, ze bude dobre 🙏

kalifka
autor
27. mar 2022

@elenita už teraz je dobre, lebo dostáva starostlivosť. Bohužiaľ lekári pred tým moc nepomohli a reči - má sa spamätať... Idú podávať aj sťažnosť.

mikadooo
27. mar 2022

@kalifka ahoj, ak gynekológ je taký blb, tak evtl základné antidepresíva vie predpísať aj obvodný. Nech skúsi mamička tam... Držím palce...

mikadooo
27. mar 2022

@kalifka aha, čítam, že už je to asi neaktuálne. Som rada že to nedopadlo najhoršie ako mohlo a že už mamička dostáva odbornú pomoc. ❤️

kalifka
autor
27. mar 2022

@mikadooo nenechali sme to tak, keď bolo najhoršie volali sme sanitku a keď ju zobrali na oddeleni nám povedali ake sú možnosti. Tým ze ona už nevedela ze ma dieťatko - tak bola úplne mimo. Tým že si išla ublížiť ju rovno nechali a nasadili liečbu. Netreba to nechať tak a radšej volať sanitku, keď už lekári zlyhali ❤️❤️❤️

stefire
26. aug 2022

@kalifka tak toto mohol povedať maximálne Vaško 🤦🏻‍♀