Za ktorú rehabilitáciu sa neplatí?

eminaaaa
16. dec 2022

Ahojte poradíte mi nejakú rehabilitáciu za ktorú sa neplatí? Ďakujem.

tosomja
16. dec 2022

@eminaaaa asi za tú, čo ti naordinuje dr.

eminaaaa
autor
16. dec 2022

@tosomja mňa poslal aby som si urobila rehabilitácie ale neviem teraz za ktorú sa neplatí

hipuska
16. dec 2022

@eminaaaa veď za žiadnu, či ako to myslíš? Veď keď ti nariadi dr a ideš cez poisťovňu....jedine ak by si šla za súkromníkom

eminaaaa
autor
16. dec 2022

@hipuska ktorú rehabilitáciu mi odporúčate?

hipuska
16. dec 2022

@eminaaaa myslíš súkromná resp.statna? Či ako ktorú? Rehabilitácia je určitý súbor cvičení, resp.ukonov na rôznych prístrojoch, vírivka, atď. Takže, podľa toho, čo urci lekár na rehabilitačnom sa zaradíte, akú skupinu tých úkonov bude treba... No a či bude mať napr.sukromny magnet alebo parafin...to neviem. A tiež neviem na akej úrovni máte štátne zariadenie
U nás to bolo dosť biedne a lepšie vychádzal súkromník. Ale tam si pýtal 20€ na jednu rehabilitáciu

zuzinka888
16. dec 2022

Ale coho? Chrbta, kolena, ruky. Ci len tak chces hocico?

eminaaaa
autor
16. dec 2022

@zuzinka888 kolena

nelca84
16. dec 2022

@eminaaaa dievca, mas v tom dobry chaos. Najdi si v prvom rade rehabilitacneho lekara, ktory ma zmluvu s tvojou poistovnou. On rozhodne, ake rehabilitacie ti nariadi podla tvojho stavu a pojde to na ucet poistovne.

hipuska
16. dec 2022

@eminaaaa ja som mala koleno. Ale tak tiež záleží že čo a kolemom. Ja som mala potrhané vazy. Mala som cvičenie, vírivka, elektrika, magnet- 3xdo týždňa. Nie všetky procedúry naraz ale vždy 3 sa striedali. Je to veľmi náročné na čas. Kazdy deň mi to trvalo 2 hodiny, procedúry+ čakanie. Cvičenie o ničom, nakoľko rehabilitačná sa mi nevenovala, ukázala cviky a cvičila som. Žiadna spätna väzba, či cvičím správne. Prešla som potom na súkromné, kde to bolo presne na hodinu a rehabilitačná tam cely čas som mnou odcvicila

luccija
16. dec 2022

@eminaaaa ideš na stredisko objednas sa k rehabilitačnemu lekárovi a ten Ti dá žiadanku čo Ti budú robiť...ja som doplácala malý poplatok za masáže.

zuzinka888
16. dec 2022

@eminaaaa no najlepsie by si mozno mala kupele - aj ako samoplatca mozno predlzeny vikend- este aj zamestnavatel moze prispiet. Mas tam toho pozehnane- procedury ti odporuci lekar podla problemu- asi su ine ak mas zodrstu chrupavku a ine zk mas koleno menene.

evica17
16. dec 2022

No najprv ti musí dať obvodný lekár výmenný lístok na rehabilitácie,zajdes do centra vyšetrí tá rehabilitačný lekár a následne máš preplatenie poisťovňou 10 sedení s fyzio,terapie už podľa lekára. Len stredisko musí mať zmluvu s tvojou poisťovňou.
A ink na súkromných asi nemusíš riešiť výmenný,zaplatíš si koľko sedení chces. Ale neviem nnisti,tam sme neboli