Kúpanie na Liptove

zuzulienocka75
19. aug 2024

Ako hodnotíte kúpanie v rôznych aquaparkoch prípadne kúpaliskách na Liptove? Ktorý aquapark prípadne kúpalisko by ste doporučili a ktorý naopak nie (možno aj vzhľadom na ceny - toto mi totiž na Liptove príde úplne prehnané).

lasona
19. aug 2024

Besenova, Dolný Kubín mi prídu preplnené a drahé...skus ešte gothal...ale je to tu bieda...tiež rozmýšľam ze kde s malým ist

ibrunova
19. aug 2024

Gothal, Lúčky, Liptovský Ján.. Za mňa všetky predražené, na to, čo tam ponúkajú..Potom prírodné- Kalameny, Kaďa v L. Jáne

kvetkaxxx
19. aug 2024

@zuzulienocka75 Tatralandia, manzel aj syn si velmi pochvaluju

nathalia23
19. aug 2024

Zas nás Tatralandii Toop..

mamaaja82
19. aug 2024

Gothal obid oblukom 🤮dolny kubin je fajn,liptovska mara a kalameny su top

ibrunova
19. aug 2024

A príjemné napríklad kemping Liptovský Trnovec

zuzulienocka75
autor
19. aug 2024

@kvetkaxxx Aj ceny?

kvetkaxxx
19. aug 2024

@zuzulienocka75 neprekazaju vzhladom na ponuku

zuzulienocka75
autor
19. aug 2024

@ibrunova Áno, predražené.... a príšerne.... a nehorázne..... Práve na toto som mierila pri písaní tejto témy diskusie. ´To snáď ani nie je možné, že sa tu človek nemôže ísť len obyčajne "pokúpať" (tým myslím, trošku poplávať, poopaľovať, dať si trebárs 1 kofolu a párok v rožku za normálne peniaze). Zaujímavé, že všade inde to funguje, iba na Liptove NIE. Možno niekomu vyhovuje, že je aquapark nabitý tobogánmi, že iné ani nevidieť (a prípadne ho baví čakať na jeden zošup aj 3/4 hodiny) za nekresťanské peniaze alebo ho naopak baví navštíviť Aquavital v Lúčkach, kde dostane jeden bazén za ohromnú sumu radšej bude sedieť v bazéne, ako sa ísť opaľovať na lehátko, lebo je to škoda peňazí 😨......

zuzulienocka75
autor
19. aug 2024

A nie, nechcem ísť na Maru, chcem úplne obyčajné kúpalisko s 3-4 bazénmi a čistou vodou.... a nezaplatiť za vstup 40€ za jedného. Na Liptove bohužiaľ nemožné!!!!!!!

ibrunova
19. aug 2024

@zuzulienocka75 presne viem, o čom hovoríš. Ja som z LM a ceny všetkého, čo tu máme, sú robené pre turistov, nie pre domácich. Kupko v Jáne 100 rokov za opicami, ale ok, ak by bolo lacné, beriem, stačí. Pár rokov dozadu som bola na klasickom kupku v Rajeckých, bola som príjemne šokovaná, že bolo ozaj lacné, také klasické kúpalisko.
To isté obyčajné kúpalisko v Oraviciach - nie Meander park- pre domácich za 2€, môžeme my len snívať..

zuzulienocka75
autor
19. aug 2024

@ibrunova Ja som svoje detstvo v lete cez prázdniny prežila u tety v Piešťanoch s bratom a 2 sesternicami. Vôbec nepreháňam, keď poviem, že sme boli na kúpalisku (vtedy tam mali ešte dve kúpaliská, to jedno už bohužiaľ zaniklo) skoro každučičký deň (keď bolo pekne samozrejme .... ale v Piešťanoch bolo vždy leto ako sa patrí) a nie raz sme tam trávili doslovne celé dni od otváračiek až do večera.
Dokázali sme sa tam prestravovať - od normálnych obedov - chutné polievky, veľká ponuka hlavných jedál, pečivo, cez hot-dogy, langoše, zmrzliny, cukrové vaty až po rôzne malinovky, kofoly, dospelí samozrejme pivo, kávu a pod. Proste všetko a v dostupných cenách. Vstupné bolo za pár korún. Áno bolo to za socíku, ale mali sme vodu, bazény boli vždy čisté, voda termálna ... aj keď tam neboli tobogány ani iné atrakcie, vôbec nám nič nechýbalo. Jedinou atrakciou na vtedajšej Sĺňave (tak sa volalo to už zaniknuté kúpalisko) bol Minigolf v priľahlom areále. Áno, ľudí tam bolo vždy veľa, ale cítili sme sa ako na dovolenke pri mori. No hlavne sme sa nemuseli nikam náhliť. Keď teraz ideme s celou rodinou napríklad do Gothalu, tak mám stále pocit (odhliadnuc od toho, že tam necháš kopu peňazí za chvíľu kúpania), že sa musím náhliť, aby som sa stihla osprchovať, vysušiť a obliecť presne do toho času, kedy nám to končí.

mari2310
19. aug 2024

Keď boli deti menšie oplatilo sa nám ísť na kúpalisko do Levíc, kde bolo vstupné 11€ pre nás všetkých na celý deň. Teraz je to už drahšie, ale stále sa na liptovské aquaparky ani nechytá.

kikushaa
19. aug 2024

My chodime do meandertermal park v oraviciach, ceny tiez premstene, ale aspon na kazdeho dospeleho 1 dieza do 10 rokov gratis 🤗

ibrunova
19. aug 2024

@kikushaa pod meandrom je ešte ďalšie kupko, také klasické.

kikushaa
19. aug 2024

@ibrunova viem 🙂 ale to nas velmi neoslovilo, teda ak obe myslime hned to vedla s jednym normalnym bazenom

hortenziaj
19. aug 2024

Nuž ak na Liptove tak pomer cena výkon sa oplatí tatralandia, ale teda ak by sme šli my štyria tak to vyjde aj cez 100eur a plus strava a aj tak precakam na toboganoch hodiny, takže by som nešla cez sezónu, a aj tak, na naše pomery je to dosť predražené . My bud kalameny, Mara, jazero Hrabovo, kada liptovsky Ján, alebo sme boli v Turčianskych Tepliciach na kúpalisku vieska a teda celodenný vstup na dospelého tuším 5eur, a aj jedlo bolo v pohode cene, pripadne kupko Žilina, alebo Stráňavy.

lucka70
20. aug 2024

@zuzulienocka75 skúste kúpalisko Vrútky rodinný vstup tam stojí 16€ na celý deň a ak máte deti oplatí sa ísť aj do penziónu Marko v trusalovej tam je vstupné vonka 5€ na dieťa na pieskovisko a iné atrakcie vonka .a dnu sa zase platí 6€ na hodinu na preliezky a je tam aj welnees ktorý sa platí zase osobitne .

zuzulienocka75
autor
22. aug 2024

@hortenziaj Tie Teplice nevyzerajú zle (pomer cena / výkon), pozerala som aj recenzie .... až na to, že píšu, že strašne studená voda (22-23 stupňov) - toľko je aj na Mare, tak neviem, akú skúsenosť ste mali vy. Ešte by ma zaujímala čistota bazénov a areálu.

zuzulienocka75
autor
22. aug 2024

@lucka70 Tie Vrútky vyzerajú výborne! Deti už mám dospelé a "skoro dospelé"😉, takže ihriská neriešim, ale dobre vedieť do budúcnosti alebo ak prídu na návštevu malé sesternice/bratranci, aspoň budeme vedieť, kam sa vybrať.

brendaa
22. aug 2024

@zuzulienocka75 ahoj chápem, my máme bližšie Aquacity Poprad podobný natresk ako Tatralandia, Bešeňová. My chodíme do Poľska.... Tatranská Bukovina nám vyhovuje...

iwesska
22. aug 2024

My sme boli teraz v Besenovej,aj to len preto,ze uz mam vacsie deti a naposledy sme boli v aquaparku,ked boli mali a toboganov sa bali.Tak nech maju zazitok,vsak stale sa kupeme len na jazerach. Ja som tu s muzom bola pred par rokmi, byvali sme na sukromi,chodili sme sa kupat kazdy den,ale teda 72e za dvoch sme nedali😤 Mali sme aj Gopass,ale ze dame 130e za vstup nas ani vo sne nenapadlo,sialene!!! 🤯 Decka sice boli spokojne,ale s muzom sme zhodnotili,ze to nemalo hodnotu. Vela sa tam toho za tie roky nezmenilo,akurat cena niekolkonasobne stupla. Uz tam viac nepojdeme,ani do Tatralandie, kde sme videli rady ako pred Lidlom na maslo🙄 A s tymi aquaparkami to je vsade tak. Aquathermal Senec je tiez dobre predrazeny. Ako necakam vstupne za 10e, ale aspon nejake rodinne vstupenky zvyhodnene by boli na mieste. Skoda,ze sme z opacneho konca SR,inak by sme chodili do Polska.

zuzulienocka75
autor
22. aug 2024

@iwesska Ja mám už deti 18 a 21 r. a keď si to zrátam, tak len vstupné by ma vyšlo na 150e a to minimálne 2 nevyužijeme tobogány určite. Samozrejme sa tam musíš ešte dopraviť a prestravovať. No vyslovene šialené!!!!

zuzulienocka75
autor
22. aug 2024

@brendaa Aj ja som na Poľsko počula len samé chvály, ale neboli sme ešte...

brendaa
22. aug 2024

@zuzulienocka75 tam je to o inom😉tiež je tam už veľa ľudí... v Bukovine sa dá v pohode aj najesť, a napr. Terma Biana má aj pekný areál a večer sú tam koncerty....

malinkaaninka
24. aug 2024

Kolegyna z rk chodi do Vrbova. Je to pri Kezmarku. 20€/ osoba a nie plnka ..

zuzulienocka75
autor
27. aug 2024

@malinkaaninka Tiež nevyzerá zle, aj keď pre mňa trošku odruky.

zuzulienocka75
autor
3. sep 2024

@hortenziaj Tak, nakoniec sme boli v Stráňavách. Strečno bolo prejazdné, tak sme to riskli. Vstupné 6€ / dospelú osobu na celý deň. Voda síce ozaj dosť studená (vraj 24 stupňov, ale myslím si, že mala aj menej), ale inak sme boli príjemne prekvapení. Jeden veľký bazén (zhruba 50x20) s postupným prehlbovaním a jeden detský - pomerne veľký so šmýkačkou pre malé deti (ten sme nevyužili). Voda priezračná (termálna, ale neohrievajú, takže tak ako vyviera), čistučká ... ešte aj ak dáka muška spadne do vody, plavčíci neustále chodili so sieťkou (to nie že by tých múch a hmyzu bolo veľa). Areál pekný, zatrávnený, pekne vyrovnaný. Dalo sa požičať aj lehátka aj slnečníky (nepožičiavali sme, tak neviem presné ceny, ale na internete bolo, že 4 € za lehátko), potom tam boli pri detskom bazéne také ako postele (ako pri mori) s možnosťou zakryť ich plachtou tiež na prenájom. Pre deti veľký skákací hrad a trmpolína zadarmo + drevené preliezky (šmykľavky, pieskovisko). 2 ihriská - z toho jedno pieskové na loptové hry. Súčasťou areálu bola aj murovaná časť, kde boli WC, sprchy / prezliekarne (dámske, pánske) a niekoľko stánkov s občerstvením (langoše, hotdogy, rezne v žemli, pizza, hranolky.... samozrejme čapované pivo, kofola, malinovky a kopu iného - zmrzlina, káva, nanuky... Naozaj dosť veľký výber - od hladu určite nikto nezomrie - my sme mali langoš (3,50€ vr. cesnaku, syra a kečupu). Sedenia na kapacitu kúpaliska dosť. My sme teda boli veľmi spokojní. Ešte podotknem, že parkovanie tiež zdarma.

zuzulienocka75
autor
3. sep 2024

Komu by bolo veľa slnka, tak sa dalo nájsť aj miesto pod stromami (na krajoch areálu, aj keď to bolo do kopca, ale v pohode). V areáli pustená hudba (rádio), cítili sme sa fakt veľmi príjemne.