Dobrý a nie moc drahý právnik

nathalia23
17. jan 2024

Ahojte chcem sa opýtať viem že ak dobrý právnik musí aj niečo pýtať, len si to ja momentálne nemôžem dovoliť. A súrne ho potrebujem 🙏 vedeli ny ste mi niekoho odporučiť ?
V Ružomberku v Kubíne ? Ďakujem moc

martinmmartin
17. jan 2024

Kolko si ochotna zaplatit? A za co presne? Tak ti skor viacero ludi poradi ci je to realne. Ak si nieco neviem dovolit tak to nepotrebujem

nathalia23
autor
17. jan 2024

@martinmmartin tak zas nedám 1000€ za nič 🫣😂

berry266
17. jan 2024

@nathalia23 za nič? tak potrebuješ právdu radu či?

nathalia23
autor
17. jan 2024

@berry266 veď Ano ale potrebujem právnika ktorý mi nebude trepať hlúposti mala som tu česť a zobral peniaze a za nič tak som to myslela 🙂

martinmmartin
17. jan 2024

@nathalia23 za nic nie ale za nieco co ma hodnotu 1000Eur a viac hej. Este furt nevieme co presne potrebujes a kolko penazi sa tebe zda ze je vela za to. Takto sa nikam nedostaneme

nathalia23
autor
17. jan 2024

@martinmmartin písala som.

misana84
17. jan 2024

Počítaj za úkon okolo 200€ a to je napísanie každého blbeho papiera, odpovede, zastupovanie… čiže vyšplhá sa to na 1000 aj viac

nathalia23
autor
17. jan 2024

@misana84 veď ak ma pomôcť na súde a vyhrá som ochotná zaplatiť 1000€ ale ak mám zaplatiť pomaly taku sumu za nič že nema ani snahu tak to ma už dostane naozaj.

martinmmartin
17. jan 2024

@nathalia23 no pravnik niesom ale mozes si byt ista ze ked prides za hociakym pravnikom na svete a vybalis ze prachy budu iba ked vyhra sud tak ta pozenie z rehotom tam odkial si prisla.
Plati sa za poradenstvo, zastupovanie, ukony- dopredu a bez ohladu na vysledok.
Preco by niekto robil zbytocnu robotu?

nathalia23
autor
17. jan 2024

@martinmmartin to je pravda. Ja som už asi naozaj taká zúfalá unavená že neviem už naozaj ani čo píšem ako rozmýšľam.

subartic
17. jan 2024

@nathalia23 za 1000 v nejakom zložitejšom probléme ta žiadny schopnejší právnik zastupovať nebude. Moja firma vedie účtovníctvo viacerým právnym kanceláriam , tak viem ako sa pohybujú sumy.

slovenka753
17. jan 2024

Stále si nenapísala o čo ide. Zavolaj hoci ktorému advokátovi zo stránky sak.sk a rovno sa opýtaj či majú prvú poradu s klientom zdarma alebo sa platí aj za ňu. Často mávajú grátis. Potom sa chod poradiť so svojím problémom. Ale prvá porada je len taká orientačná keďže na stanovisko si potrebuje každý advokát naštudovať všetky podklady a to sa málokedy da sfleku a hlavne málokto ti dá naozaj všetky informácie.

Normálny advokát ti povie ak sú tvoje očakávania mimo. Rozhodnutie že sa chces súdiť je však už na tebe a to nikdy nie je zadarmo ...

babulkomale
18. jan 2024

@martinmmartin
"Ak si nieco nevies dovolit, tak to nepotrebujes?"
Napriklad liecbu rakoviny, ktoru nepreplaca poistovna u nas, ale v Cechach ano, drahy liek pre deti s vaznymi diagnozami, na ktory sme sa vsetci zbierali?
Nuz tak ti velmi prajem, aby si nic, na co nemas, nepotreboval 🤦

martinmmartin
18. jan 2024

@babulkomale Ano zijeme v realite kde nemozu vsetci byt ostatnymi draho lieceny a velakrat je nechat niekoho nechat odist zadarmo lepsie riesenie ako vynakladat na jeho zachranu neumerne prostriedky ktore sa nikdy nevratia ale ich niekto musel vytvorit.
Matematika a statistika sucit nepoznaju, priroda tiez nie.

babulkomale
18. jan 2024

@martinmmartin trosku ti unika etika a ludskost, ale nevadi, takych ludi je dost, co vsetko vidia len cez peniaze. Mozno raz pochopis a mozno nie.
Ked ti nieco bude, ticho zalez niekam a umri, nezatazuj nikoho svojimi nakladmi a matematikou.

martinmmartin
18. jan 2024

@babulkomale neunika mi nic, vidim realitu. Ludskost je velmi zvlastny pojem hlavne ked ide o "Inych ako ja" . Preco riesis milionove choroby jedneho chabrusa ked mozes ty osobne ovela jednoduchsie riesit uplne obycajne umrtia ludi ktore su absolutne zbytocne a riesitelne? Iba preto ze to su ludia co su daleko a iny? To je ludskost? Kde ma ludskost u teba hranice?
Iba preto ze si ty myslis ze umretie od hladu sa teba netyka ? Ale si vies predstavit ze budes potrebovat milionovu liecbu rakoviny? Tak budes orodovat za preplavanie poistovnou ina preto lebo mas sancu to ty potrebovat. To nieje ludskost ale sebectvo
Ale asi odbacane od temy

babulkomale
18. jan 2024

@martinmmartin wtf? Co riesis?
Nie sme na filozofickej fakulte, chod radsej robit nieco uzitocne, toto nema zmysel co tu splietas.

martinmmartin
18. jan 2024

@babulkomale ty si zacala vymyslat ze treba radsej liecit jeden skrachovany pripad na ukor inych , ja nie. Matematika nas chvalabohu chrani pred sebcami co sa skryvaju za plagat ludskosti ako ty

alickapusinka
18. jan 2024

Ja som bola dal mi 7 papierov napísal mi na súd papiere 7 papierov 1300 eur.

babulkomale
19. jan 2024

@martinmmartin skrachovany pripad si akurat ty, mas nazory ako nacista. Uboziak.

martinmmartin
19. jan 2024

@babulkomale S cim presne nesuhlasis sa dozvieme?