Zvýšenie výživného v roku 2020

dadush
7. okt 2020

ahojte,viete mi niekto poradiť ohľadom zvýšenia výživného na deti v roku 2020. Nasla som na stránke ministerstva tlačivo, len neviem presne ako ho vyplniť.ak mate s týmto niekto skúsenosti, budem rada keď sa podelite.Dakujem

suzitok
7. okt 2020

Ahoj, neviem o akom tlačive hovoríš, ale bežne sa podava navrh na sud, vyslovene na to neexistuje nejake tlacivo..proste spises dovody na zvýšenie vyzivneho a das do podateľne na sud..

dadush
autor
7. okt 2020

@suzitok aj ja som si to myslela ale potom som toto nasla na nete preto sa pýtam na skusenosti,https://www.justice.gov.sk/Formulare/Stranky/Vy...

pribinak
7. okt 2020

Čo konkrétne ti tam nie je jasne? Odfot a zakrúžkuj, skúsime pomôcť

suzitok
7. okt 2020

Ja osobne si myslím, ze na stranke su tie tlaciva ako príklad, ze ked niekto fakt nevie ako, vypíše si tlacivo....
Ak chces teda písať podla tlaciva, odfot, alebo daj otázky, poradíme...viackrat som si tym prešla

dadush
autor
7. okt 2020

@suzitok teoreticky by som mohla aj spísať to by nebol problém len toto mi prišlo ze sú tam jednotlive kolonky ze vypisem. Co sa týka tlaciva tak je tam ze skutkové stav tak tam neviem co a potom pri opravnenom a deťoch je ze stravné tak to ako rozpísať.lebo sú mesacne výdavky na stravu a to mam rozratat alebo ako.

suzitok
7. okt 2020

V kolonkach uved len sumy, kolko mas vydaje a v kolonke "iné" a "skutkovy stav treba normálne vysvetlit, ako a kde sa zvysili naklady, napriklad vekom dietata, alebo prechod z prveho stupňa na druhy, naklady na zdravotnú starostlivosť, kruzky....

dadush
autor
7. okt 2020

@suzitok A vytláča sa to trojmo ,to sa poda v podatelni a to je všetko? Alebo treba aj nejaký kolok? A ako prebieha sud?treba niečo dokladovať?

suzitok
7. okt 2020

@dadush ak sa nic nezmenilo, tak co sa tyka vyzivneho, tak je podanie bez poplatku, cize je oslobodene...trojmo, jedno pre sud, jedno poslu druhej strane a jedno potvrdene daju tebe hned naspat...
Ak treba doklady, súd ťa vyzve...

dievcacitajucelist
7. okt 2020

@dadush ahoj ja som v septembri podávala na zvýšenie výživného...(môj ex plati 80 eur na dve školupovinné deti..)...napísala som si sama žiadosť odniesla 1x výtlačok (sebe som nechala kopiu) na podateľňu...pani to zaevidovala....dala mi doklad o prijatí žiadosti....hneď mám pridelenú sudkyňu....odkladám všetky bločky (obchod, zubar, škola a pod) a už len počkať na predvolanie....

dadush
autor
7. okt 2020

@suzitok ako myslíš ci sa niečo nezmenilo,ohľadom čoho?

dadush
autor
7. okt 2020

@dievcacitajucelist A v žiadosti si ajvrozpisovala výdavky alebo si len napísala ze nastali nejaké zmeny u detí ktoré si vyžadujú zvýšené výdavky,napr.nastup do skoly, 2.stupen ...

suzitok
7. okt 2020

@dadush poplatky, ze sa neplatili, co s týkalo výživného, bolo to oslobodene od poplatku

dievcacitajucelist
7. okt 2020

@dadush jasne, menší je teraz 5-tak a starší chodí do 1.na gymnázium...ma strojček to stojí nemalé peniaze...treba všetko spomenúť....taktiež napíš svoj príjem....mne tých smiešnych 80 eur od môjho ex nestačí 😡

suzitok
7. okt 2020

@dievcacitajucelist ja som tiez tak bola, 100€ na dvoch.... A este on vyskakoval na mňa, že minam jeho peniaze...

dadush
autor
7. okt 2020

Zatiaľ vám velmi pekne ďakujem za odpovede, idem to vypísať a keby niečo ešte sa ozvem

dievcacitajucelist
7. okt 2020

@suzitok poznám to môj mi písal, že či jeho výživné v krčme prepijam 😊 😂 ako keby bolo začo...za tie drobné by som maz kavu...kolu vypila...držím palec...dufam, že nám to výživné zvýšia

dadush
autor
7. okt 2020

@dievcacitajucelist ja dúfam ze sa podari