Zvýšenie výživného a nezamestnaný exmanžel

kaciatko1909
28. feb 2012

posim vas kto mi vie poradit mam mat sud ohladom zvysenia vyzivneho moj exmanzel uz nepracuje nic nedostava ale zaas na druhej strane som pocula ze kedze ho vyhodili lebo kradol vyzivne mu mozu vyrubit z toho je to pravda-?uz6 rokov dostavam40 eur.-(mam dceru kt.je astmaticka a ma aj problemy so zazivanim takze tych40 eur nemam ani na lieky mam nejaku nadej ze mu zvysia aj ked nic akoze nebere?urcite robi na brigadu ale to mu nedokazem☹vdaka katka

lili777
28. feb 2012

@kaciatko1909 to je fakt žalostne málo tých 40 eur. Dôsledne si spíš výdavky na malú - stravu, časť bývania, dopravovanie, škola, krúžky, lieky, oblečenie, obuv - rozpíš po sezónach a vydeľ mesiacmi, aby si prišla k nejakej sume za mesiac. Všetko si to vezmi a daj sudkyni do spisu. Dobre počúvaj čo zdokladuje on a dôsledne argumentuj na jeho prípadné nezmyselné výdaje typu mobil, internet, splátka auta a neviem čoho. Poukazuj na všetko, čo k životu nepotrebuje a že v provom rade má živiť dieťa. Trvaj na tom, že pracuje, avšak nie oficiálne, aby to nemusel dokladovať. Nech sa zase netvári, že nemá príjem a neviem čo. Z niečoho žije, takže mať niečo musí

kaciatko1909
autor
28. feb 2012

to ano my sme uz jeden sud15 ho mali vsetko som si spisala ako pises a on odmeitol vypovedat bez pravnika tak teraz koly nemu musim cakat do maja len chcem vedeiet si mam nejaku tu nadej sak keby nie nasich som na ulici.(
@lili777

lili777
28. feb 2012

@kaciatko1909 všetko toto povedz sudkyni, že nebyť rodičom, si na ulici. Opýtaj sa sudkyne, či by dieťa bolo prežilo, keby si sa na jeho stravovaní a žití podieľaľa rovnakou sumou. Či sa dá uživiť dieťa z 80 eur?! A do návrhu napál aspoň 200 euro, nech ti odklepne aspoň tých 80-100 eur. Minimálne by som jemu pokladala takú moralistickú otázku, či mu takto na dcére záleží, keď sa takto k nej správa. Ak si ju nebráva, argumentovala by som aj tým, že máš vyššie výdavky, že keby si ju teoreticky vzal každý druhý víkend, tak nielen by si ušetrila na strave, ale aj aktivitách s dcérou /na ktoré má ako každé dieťa nárok - návšteva ZOO, bazén alebo múzea/ proste ak on nemá na ňu žiadne iné výdavky okrem toho "vysokého" výživného, tak na to poukazuj, že jej ani jablko nedonesie. neviem aký príjem máš ty, určite aj na to záleží, ale tak to tu asi pochopiteľne nechceš písať

kaciatko1909
autor
28. feb 2012

ja viem uplne stebou suhlasim vsetko som povedala tak dufam ze aj ked nerobi da mi na malu aspon80 eur☹

viki2912
28. feb 2012

boze,40e?????niektori muzi su bez chrbtovej kosti.deti vedia urobit ale starat sa nebudu.dat ti 40 e na dve deti je hanba.ale spravit ti ich vedel,somar jeden.ak nepracuje,nezvysia ti podla mna.urcite je evidovany na urade prace takze sa zbytocne budes domahat svojich prav.je to moj nazor,ale to ze je to debil,za tym si stojim.takto sa snazit zbavit povinnosti,to je vrchol.ved 40 e dnes co znamena?ved za to nic pomaly nekupis.my sme tolko len za magio platili.

kaciatko1909
autor
28. feb 2012

@viki2912 ja viem mas pravdu☹(

nikolca
28. feb 2012

@kaciatko1909 mojej sestre zvyšili vyživne o 20 eur,a jej byvaly nemal žiaden prijem a nebol evidovany na urade prace,platil 80 euro a zvyšili mu na 100 euro,lenže jemu bohvieako robota nevonia a nema z čoho platiť tak jej neplati nič,chodi po policajtoch,vymahaju to no zatial už pol roka nevidela od neho ani cent 😠 😠 😠 ,pozerala som tvoju profilovku,ty si z Trenčina????z tvojou sestrou Zuzkou som chodila do školy,ja som tiež podavala navrh na zvyšenie vyživneho ešte 8 augusta a akosi ma toho sudkyna vela kedže do dnešneho dna nebola schopna vytyčiť termin pojednavania 😠 😠 😠 😠

kaciatko1909
autor
29. feb 2012

ano jasne som,,,no my sme15ho sud mali vyzeralo to dobre ale odvolal sa ze bez advokata vypovedat nebude tak to mam az v maji☹

nikolca
1. mar 2012

@kaciatko1909 no tak snad ti zvyšia,ale ja neviem prečo nam to tak dlho tra,ved to už je takmer 8 mesiacov ja to na sude,od novembra tam volam a stale mi je povedane že spis je u sudkyni a čaka na vytyčenie terminu pojednavania,tak snad sa do leta dočkam,ved jemu ked aj dvihnu,tym že to naťahuje tym mu vznikne aj riadny dlh na vyživnom kedže mu to určia spätne 🙂 😉

kaciatko1909
autor
1. mar 2012

sak to ano nebojsa ja stym tiez ratam ze mu to zrataju aj s urokmi fakt zalezi aka sudkina to ma a ta moja vyzera byt fajn tak uvidime ale snad to bude ok bo uz mam z toho fakt nerva🙂

kaciatko1909
autor
1. mar 2012

@nikolca

nikolca
1. mar 2012

@kaciatko1909 no ja počitam,že tiež ten sud každu chvilu bude 🙂 no som zvedava,asi ma toho vela ☹ a tebe plati 40 euro spolu na obidve deti?alebo na každe?

vavrova1334
16. dec 2012

mne tiež ex neplati,, tiež mu praca moc nevonia,, takže po trestnom oznameni sa chystam podat rozsudky na exekuciu,ale asi mi to bude aj tak na nič,lebo exekucia mu nema asi na čo siahnuť

gajdosovam
15. feb 2013

som zvedava KACIATKO ako teba budu sudit podvodnicka

erika160669822
18. feb 2013

@kaciatko1909 a na advokata prachy ma???????

erika160669822
18. feb 2013

ze exekutori a policajti to je vsetko jedna banda.Moj byvaly nema trvale bydlisko nemaju mu kde zo sudu dorucit predvolania uz je na neho vydane celostatne patranie podane na exekuciu.Ani na jedno pojednavanie sa nedostavil nevedia zistit kde pracuje ani kde byva skrazka asi neexistuje a ja ho v meste stretavam.neplati vyzivne a nic s tym nemozem urobit.V r.2010 som si podavala na zvysenie vyzivneho zvysila sudkina na 70e no vtedy syn chodil este na zakladnu a tahalo sa to 1 apol roka kym mi racila zvysit.No chcem si znovu poziadat o zvysenie len neviem ako ked nemam ake trvale bydlisko tam napisat.Teraz uz syn chodi na strednu skolu a dochadza.Uz je druhak.Poradte.

martinka254
22. feb 2013

Dobrý deň, som študentkou posledného ročníka na UPJŠ v Košiciach a chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je určený pre rozvedených, je anonymný. Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem, tu je link: https://docs.google.com/forms/d/1zBtxoq4BzrrnOu...

uberfrau
12. mar 2013

je zdravý, môže robiť..môj ex je nezamestnaný a výživné mu určili 120€ ;)

marion141
21. mar 2013

môjmu bývalému určil súd výživné vo výške 30€ keď sa ho sudkyňa spýtala či súhlasí povedal že čo už má robiť,keby som nedostávala dávky v hmot.nudzi nebolo by to ani na škôlku a to nehovorím že malý ide od septebmbra do školy, keď si od neho pytam niečo naviac povie že čo chcem veď mi posiela každy mesiac 30€ nedá mu navyše nič akurat na narodeniny mu dal 20€ na topanky ktore stali 25€ a že aby som mu doložila zbytok... 😖

svetluska82
25. apr 2013

Dievcatá, ja mám podobnýproblém. Rozvádzala som sa pred 7 rokmi, súd stanovil výšku výživného na 681 korún. ex mi posiela 25 euro. Kedže dlhodobo nepracuje, tak som ani nerozmýšlala nad zvýšením výživného. Je to hrozné ked moj ex má 40 rokov a nemá odrobených ani pol roka. Robota mu nevonia, je evidovaný na úrade práce 20 rokov, a žiaden záujem o chlapca. Narodky, meniny, Vianoce, nezájem ani nezavola, ani neposle nic. Ja sice pracujem, ale plat žiadna sláva. Teraz musím dať na strojček 200 euro. Tak neviete mi náhodou poradiť, aká je teraz minimálna výška výživného. Mám vôbec sancu uspieť pri zvýšení?

drobecek222
29. apr 2013

@uberfrau to vazne?a ako ste to dokazali ,ja dostavam 67 eura chcela som si to zvysit na 100 eur,ale nedavno mi napisal ze je nezamestnany ze chce podat o znizenie vyzivneho na 25 eur..myslite ze by som dokazala to zvysit aspon na 100 eur?dakujem

lucinda1711
6. máj 2013

Dobry den,chcela by som sa poradit ci ma zmysel poziadat o zvysenie vyzivneho.mam sestrocneho syna ktory o chvilku nastupuje do skoly.Jeho otcovi bolo sudom urcene vyzivne 100 euro ked mal syn dva roky,od vtedy naklady stupli,ked este v tom case nechodil ani do skolky teraz chodi.jeho otec je zivnostnik tak ako poznate jeho prijem akoze na priznani je nizky.on vlastne nechce posielat ani teraz vyzivne posle raz za pol roka tiez malemu dlzi vyzivne.podala som aj na policiu ale s toho bude mat len podmienku,a peniaze neuvidime.Chcela by som poziadat o nahradne vyzivne ale predtym by som chcela poziadat aj o zvysenie,kedze jeho otec nema ani zaujem ani nic mu kupovat.ja som teraz nezamestnana,nemam narok ani na ziadne prispevky.zijeme s manzelovho platu ktory je 500 euro a manzel ma este vyzivovaciu povinost na svoju dcerku s prveho manzelstva.dakujem za kazdu radu

lucinda1711
6. máj 2013

Inak ako citam mna to neskutocne rozculuje ako dieta ma vyzit napriklad zo 67 eura ako pise drobcek222. Dieta ma byt na takej istej urovni ako rodic