Zverenie maloletého

micolijana
13. dec 2023

Ahojte, chcela som sa opýtať ako dlho trvá sud o zverenie maloletého do osobnej starostlivosti matky.Momentalne je v starostlivosti babky kedže keď sa narodil mala som 16 rokov ale syn žije so mnou a mojim manželom v Bratislave a ex žije v Košiciach súd bude preto v Košiciach predpokladám kedze tam máme stále trvalý pobyt.Výživné ma nezaujíma ex do teraz platil 30€mesačne skôr to zverenie maloletého aké sú tam doby čakania atď. Všetky strany by nemali mať námietky chcela by som to vyriešiť čo najskôr. Stačí žiadosť na súd a asi len čakať😅či?

stannkas
19. dec 2023

Návrh na súd sa podáva na súde, v ktorého územnom obvode dieťa reálne býva, teda má bydlisko. Ak by ste návrh podali aj na nepríslušný súd, nič sa nedeje, tento ho postúpi tomu správnemu, akurát sa predĺži samotné súdne konanie. Dĺžka trvania celého súdneho konania sa takto nedá určiť vopred, rátajte však, že to celkom určite nebude do 1 mesiaca všetko vybavené, ak áno, tak ma informujte :D a áno v prvom rade je potrebné podať návrh a súd už následne bude iniciovať ďalšie kroky.