Zverenie do opatery verzus rozvod

henusik2
17. jan 2015

Nastal problem v nasom vztahu, s manzelom sme planovali druhe dieta (co sa aj podarilo, mam skonceny prvy trimester), lenze manzel sa zacal venovat kamaratom a sam sebe, nezaujimalo ho to ze potrebujem pomoc s domacnostou alebo s dcerou. Nato si nasiel babu s ktorou mu je fajn ale nevie ci mu zalezi na nej, ocividne ano kedze sa nan nas vykaslal. Ostala som sama s dcerou a tehotna, problem je v tom, ze neviem co od neho ocakavat, preto chcem podat navrh na zverenie do opatery, co som si pozerala prispevky tak to trva nekonecne dlho, nie je potom rozumnejsie podat rovno navrh na rozvod? Mam strach o dceru pretoze neviem co od neho ocakavat, pretoze necakala som od neho ani polovicu veci co momentalne urobil. Mate skusenosti ako je to v skolke, kym nemam rozhodnutie tak mu nemozem zakazat aby ju s nej zobral, som zufala a ocenim kazdu radu ako urychlit veci a mat ako take bezpecie ze nam nic nehrozi.

pribinak
18. jan 2015

Aj rozvod môže trvať velmi dlho, ak máš obavy, tak si podaj to zverenie

henusik2
autor
18. jan 2015

Viem ze rozvod bude trvat dlhsie, nevies aku maju lehotu na rozhodnutie pri zvereni, a co dovtedy

pribinak
18. jan 2015

Dovtedy nic, chod si to zajtra podat na sud, ak si to nevies napisat, tak kuratorky na Urade prace ti s tym pomozu
Vo vaznych pripadoch je predbezko vydane do 48hod, toto bude mozno tak za mesiac, zalezi co vsetko tam uvedies,

henusik2
autor
18. jan 2015

Super, dakujem za pomoc a dufam ze sa to cim skor vyriesi

sisaha
18. jan 2015

@henusik2 celkom nerozumiem... zverenim do opatery predbezkom ho teraz ides trestat, ze sa na vas vykaslal? Pises, ze sa venuje hlavne sebe, takze si nemyslim, ze dovtedy nez sa vyriesi rozvod by mal nejaky extra zaujem sa starat o dieta.

henusik2
autor
18. jan 2015

@sisaha nejde len o to ze sa vykaslal, s tym by som sa zmierila, skor ide o ine veci a osoby s ktorymi sa stretava, nechcem ohrozit malu, preto sa informujem co a ako.

ustrachana
18. jan 2015

Ja na zverenie cakam uz rok a nic sa za ten rok nikam nepohlo zo strany sudu, ani jedno pojednavanie .

danielka122
26. jan 2015

Ziadajte o predbezne opatrenie, to zvyknu vydat aj do tyzdna maximalne vsak do 30 dni.