Zverenie dieťaťa do starostlivosti otca verzus starej matky

mata128
6. jún 2016

Baby,potrebujeme nazory od niekoho,kto sa stretol s niečím podobným....moj partner /budúci týžden už manžel/, má z prvého manželstva 9ročneho syna. Od začiatku boli problemy so stretavanim,ex robila vždy prieky....ex má už tri deti,každe s iným...ale to je jej vec....chodi od chlapa k chlapovi,deti necha svojej mame,vypne telefon,nič ju nezaujima....v piatok prišli mužovi papiere zo súdu,že všetky deti žiada zveriť stara matka....aka je šanca,že by ich dostala???samozrejme partner ma zaujem ziskat syna do svojej starostlivosti,aj otec mladšieho dievčatka bude bojovať o to,aby svoju dcerku dostal k sebe....vždy branila v styku s otcami. V roku 2013 odisla bývat k novemu partnerovi,ktorý však "nášho" tyral,odviezli sme ho odtial,vybavili mu tu školu,mesiac u nas býval....vtedy si partner požiadal o zverenie,avšak do pojednavania sa stihla vratit bývat ku svojej matke,tak partner na súde navrh stiahol,že ked sa naozaj chce starat,nech sa stara,ale nech sa zasa neopakuje niečo podobne....no a už je to tu zasa....ex je momenttalne na protialkoholickom liečeni....ja jej fakt neprajem nič zle,ale tie deti takto trpiet nemožu. Ma stara matka väčšiu šancu ako otec,ktorý ma pracu,bývanie,žije usporiadaným životom????dakujem za každu radu a odpoved....prosim vas,uštipačných poznamok ma možete ušetrit....teraz,čo sa mame tešiť na svadbu,zasa ten isty kolotoč. Skutočne nie je jedneho roka,čo by bol pokoj....jej matka do navrhu sama napisala,že sa k detom nevhodne sprava,krici na ne,opusta ich na niekolko dni,nezaujima ju vtedy,čo je s detmi....že jej deti vyčitaju,že ma radšej alkohol ako ich....fakt je to blba situacia...na jednej strane som sama matka a neviem si predstavit,že by išlo o moje deti,na druhej strane,dokedy sa tie deti na to maju pozerat???

mata128
autor
6. jún 2016

nikto nič??? ani sa nedivim,s takýmito vecami sa asi človek nestretava často....

sibalka21
6. jún 2016

pokial ma otec zaujem stretavat sa s malym, stara sa o neho a dokaze mu zabezpecit zazemie... nieje dovod aby mu ho nedali... chapem ze stara mama im chce len pomoct ale biologicky otec je viac ako babka cize si myslim ze pokial maju dobry vztah nema sud dovod dat ho babke ak ma otec zaujem vziat si ho ... prajem vela stastia na sude 🙂

sugarfree999
6. jún 2016

pokial viem, rodic ma na dieta vacsie pravo ako stary rodic. a pokial tvoj nastavajuci vediet normalny zivot, urcite nie je dovod, aby uprednostnili staru mamu.

mata128
autor
6. jún 2016

@sibalka21 dakujeme...ako my by sme tiez boli radsej,keby to normalne fungovalo,ale ked to inak nejde.... ☹

ukulela
6. jún 2016

@mata128 no osobnu skusenost nemam, ale na vasom mieste by som sla za ozaj dobrym pravnokom. a tiez by som sa snazila sudpresvedcit, ze mam zaujem aj na tom, aby dieta udrziavalo styky aj so surodencami a aj so starou mamou a nebude problem jej dieta dat na navstevy/prazdniny atd. podla mna v takomto pripade je prvy v radeo starostlivost otec. len treba dobreho pravnika, aby sa nieco "neposalo". drzim vam palce. a teda ako som pisala, myslite na to, ze chlapec by nema prerusovat styky ani so starkou ani so surdencami.

mata128
autor
6. jún 2016

@ukulela muz ani ziadne styky prerusovat nechce,ide mu len o dobro syna

tyelde
7. jún 2016

otec má malú šancu...my sa tiež snažíme dostať priateľovu dcéru aspoň do striedavej starostlivosti, ale jeho ex si vymýšľa všelijaké blbosti a jemu neveria, aj keď má dôkazy, že klame, lebo proste chúďatko žena x)

mata128
autor
7. jún 2016

@tyelde lenze tu udala sama stara matka,ze dcera na deti krici,holduje alkoholu,opusta deti....to nie je nieco,co bysme si my vymysleli...navyse uz to raz na sude riesene bolo...vtedy jej partner ustupil,ze ked sa teda ozaj bude riadne starat,tak ok,ale zasa jej to vydrzalo len chvilu....

tyelde
7. jún 2016

@mata128 my máme X dôkazov o tom, že matka je nezodpovedná socka, ale otcovi žiaľ stále visí, čiže matka má prednosť x) ale samozrejme držím palce, nech sa vám to podarí 🙂

petraxy6
7. jún 2016

@mata128 skús sa opýtať v tejto skupine Právne poradenstvo 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/1900/
Veľa šťastia prajem 🙂