Zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti

andrealaura1710
22. nov 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať z bývalim sme sa rozišli máme spoločnú dcérku má jeden rok od narodenia sa starám o ňu ja ...z financiami mi pomáhala moja mama, častokrát mi dávala peniaze aby som mohla jej kúpiť to čo potrebovala keďže jej otec chodí to roboty ale nepravidelne, často pije a býval agresívny . Po rozchode som sa presťahovala z malou k mame, keď že som na rodičovskom ja nemám šancu sa osamostatniť. Chcela by som si požiadať na súd o zverenie maloletej do výlučne mojej starostlivosti, keď že on nie je schopný sa postarať o ňu. Raz ju mal cez víkend sám a pútal odomna peniaze. Zatiaľ mi neprisieval na nič ani žiadne alimenty neposiela keďže to nemám súdom určené ani od neho nechcem. Ale mám strach že by mi malú neprisudili alebo že by sa do toho začala starať jeho rodina a chceli by ju do starostlivosti oni. Som mladá takže v tomto nemám žiadne skúsenosti. Preto by som bola rada keby ste mi poradili

cicuca
22. nov 2022

@andrealaura1710 napíšem ti ss

andrealaura1710
autor
22. nov 2022

@cicuca ďakujem

mickao
22. nov 2022

@andrealaura1710 ak chces, napis mi ss, tiez ti v tom rada pomozem.

andrealaura1710
autor
22. nov 2022

@mickao písala som ss

cicuca
22. nov 2022

@andrealaura1710 za máličko. Sú to nepríjemnosti, ale nemáš sa čoho báť 🙂

mogaa
22. nov 2022

@andrealaura1710 dieťa ti nevezme, ale musí prebehnúť súd a riešiť sa bude aj výživné, rovnako styk otca s dieťaťom.....inak otec má rovnaké práva aj keď bude dieťa zverené do tvojej starostlivosti, teda napr.rozhodnutie na akú školu dieťa pôjde a podobne...