Zrušenie striedavej starostlivosti

2. sep 2024

Ahojte,

Mate niekto skúsenosť so zrušením striedavky z dôvodu tzv. morálneho hľadiska? Som pevne rozhodnutá podať žiadosť na súd, zaujíma ma, ci si to obhájim sama, ci je nutne platiť právnika? SS nám rok a pol dobre fungovala, ex sa stará, ale v poslednej dobe mu siblo a veľmi často strieda ženy. Za týždeň, co sú chlapci u neho sú tam 2-3 ženy a každý týždeň iné, mam podozrenie aj na platené služby. Rozhovory nepomáhajú, odbije mňa aj svoju matku tým, ze o deti sa stará a jeho sexuálne potreby nijako nezasahuju do starostlivosti a nie sú nasou starosťou. Chlapci idú do puberty, nechcem aby fungovali v takom prostredí a videli, ze striedať ženy je normálne. Ešte ma zaujíma, môže sa na súde on odvolať, ze nebude platiť výživné, keďže striedavku som chcela zrušiť ja?
Ďakujem za postrehy.

rejka7
2. sep 2024

Ak súd schválil zverenie do osobnej starostlivosti jedného rodiča ustanovuje aj výšku výživného pre druhého rodiča, výživného sa nemožno zrieknuť, alebo neplatiť. Neplatenie stanoveného výživného je trestný čin.

cacianka
2. sep 2024

máš ako dokázať ten "ženský kolotoč " v jeho domácnosti ?

drago12587
2. sep 2024

Z pravneho hladiska to vidim tak, že je to jeho osobny život a deti tym nezasahuje.. kolko slobodnych matiek ukazuje detom "noveho ocka" co meisac, ktoreho prave ulovila dakde na tinderi? :D ...

autor
2. sep 2024

@drago12587 keď to bolo každý mesiac, neriešila som to. Píšem o tom, ze sa tam za 7 dní vystriedajú 3 ženy.

autor
2. sep 2024

@cacianka co znamená dokázať? Ukázať fotky žien? Mam x konverzácii medzi nami dvomi, kde to priznáva a zlahcuje. Dokonca na moju otázku, ci sú to štetky a ci sa nebojí, ze niečím nakazia naše deti napísal, ze štetky je škaredé slovo, kurtizany je krajšie. Jeho mama o tom vie, rovnako sa jej to nepáči a určite by to na súde osvedčila.

cacianka
2. sep 2024

konverzáciu môžeš použiť, vytlačiť aspoň 2x a na pojednávaní predložiť. len či to nebude slovo proti slovu, že to zneguje, že si to narafičila, a profil nie je jeho. avšak máš tam spomenuté aj témy okolo detí, čo ste riešili, radili sa, sú tam spomenuté mená, tak by to možno súd bral do úvahy.
Jeho mama - máš v nej oporu, máš istotu že by na súde povedala pravdu, ako si jej syn nosí domov "kurtizány" ? bola by ochotná na súd vôbec ísť ? alebo by bola ochotná napísať aspoň čestné vyhlásenie vo veci, čo sa deje v domácnosti jej syna ?
alebo nejakí iní svedkovia jeho amorálnych návštev ?

sense
2. sep 2024

A ako by mohli tie zeny nakaziť tvoje deti?

Samozrejme súd požiadať môžes a ten buď tvojej žiadosti vyhovieť alebo ju zamietne

autor
2. sep 2024

@sense neviem, krvou trebárs. Naposledy sa tam jedna veľmi porezala, syn doma o tom rozprával, ze všetko v kuchyni bolo od krvi.

autor
2. sep 2024

@cacianka aký profil? Ved konverzujeme smskami a mailami, je to jeho číslo a jeho mail, tak ako by som to preboha naraficila. Jeho matka to riešila ešte skôr ako ja, pretože on býva v jej byte a susedy ju kontaktovali, ze sa tam velmi často striedajú ženy a nechcu mat z vchodu bordel.

sense
2. sep 2024

A čo tvoj syn to umýval a mal tiež poranené ruky?

autor
2. sep 2024

@sense áno

sense
2. sep 2024

A to ti povedal syn alebo si to videla že syn s poranenymi holými rukami čistil kuchyňu

cacianka
2. sep 2024

to je jedno, on môže namietať, obrazne aj tak že dnes nie je pondelok, ale streda.
len som sa pýtala, takže sa drž toho čo ti písal JE to jeho mobil, JE to jeho email.

dadis
2. sep 2024

No s tymto isto neuspejes. Ani neplytvaj energiou. A ten tvoj ex si z teba robi srandu 😁😅

damian85
2. sep 2024

Tvoj EX je CASANOVA ! 3 ženy za týždeň , to je cca 150 za rok. Ako dlho to robí ? Pri takom počte nejedna užívateľka pravdepodobne prešla už jeho rukami. Za mužov s dvoma takmer pubertálnymi deťmi musia stáť rady na kilometre......alebo len dramatizuješ ?

autor
3. sep 2024

@dadis nerozumiem, s čím si robí ex-srandu? Ved chlapci majú 8 a 10, sami povedia, ze tento týždeň tam boli 2 tety, teraz 3. Ako som písala, býva v byte svojej matky, všetky susedy sú dochodkyne, poznajú ho od malička, majú ho pod drobnohľadom. Oni svokre posúvali info, ze sa tam ženy veľmi často striedajú. Potom to on bez problémov priznal.

autor
3. sep 2024

@damian85 a to každá žena stojí o vzťah? Ak je ta 85 za damianom rok tvojho narodenia, tak prepáč, ale dosť si zaspal dobu. Poviem ti novinku existujú ženy, ktoré stoja len o sex a predstav si, existujú aj také, ktoré to robia za peniaze.

autor
3. sep 2024

@sense nemal poranene ruky, ale predkolenia. Povedali to obaja synovia, ze kuchyňu žene pomáhali čistiť, pretože otec vybehol do obchodu, ona sa porezala a vedia, ze otec je priam alergický na neporiadok a bol by krik.

dadis
4. sep 2024

No lebo sa strapnujes a on ti zo srandy vypisuje, ze stetky je skarede slovo, ze kurtizana je krajsie a pod. Dobera si ta, si mu smiesna a ani sa mu necudujem. Do jeho sukromneho zivota ta je velke nic, ale ked chces, chod sa pred sud pekne strapnit..chcela si radu, toto je rada odo mna: Neries sukromie svojho exmanzela.

autor
4. sep 2024

@dadis presne tak. Do jeho súkromného života má je veľké nič, pokiaľ to neovplyvňuje naše deti. Presne to som mu povedala. Nech ma inú ženu aj denne, ale v tie týždne, keď sú deti u mňa a nevidia to. Možno pre teba by to v poriadku bolo, pre mňa to v poriadku nie je, ze chlapci vidia, ze je normálne takto striedať ženy, oni sa to sami pýtajú, prečo tam je vždy iná žena.

cacianka
4. sep 2024

@dadis nerieši apriori súkromie exmanžela, ale morálnosť prostredia pre 2 synov.
tvoje deti kľudne posielaj raz za týždeň do bordelu, ale autorke sa to nepáči, aby aj jej synovi azažívali súkromný bordel ktorý si prevádzkuje ich otec v ich prítomnosti. aký morálny príklad im dáva ? toto má matka strpieť, veď ok, chlapci stretnú iba 10 žien za mesiac ?
mmch.keby matka vystriedala za ROK 2-3 chlapov, už by ju kameňovali že je curva,

dadis
4. sep 2024

@cacianka Ano, ukaz mi toho chlapa, co ma 2-3 zeny tyzdenne 🤣🤣, to jej neuveri ziaden sud. A ze dava nespravny moralny priklad? Ako? Ze ma otec viac frajeriek? Ved nerobi nic amoralne, nie je zenaty.

autor
4. sep 2024

@cacianka presne tak, mne je úplne jedno, koľko žien on vystrieda. Aj počas nášho manželstva ich vystriedal pozehnane, chodieval do Viedne za drahými luxusnými štetkami a v konverzácii s kamarátmi písal, ze po 50-tej to prestal rátať. Ďakujem Bohu, ze ma ničím nenakazil.

autor
4. sep 2024

@dadis neviem, ci si skutočne taka obmedzená, alebo sa len robíš. Skus ísť na stránku amateriek a precitaj si tam namatkovo konverzácie chlapov, ak si myslíš, ze mat sex s 2 ci 3 rôznymi ženami do týždňa je niečo neuveriteľné. Vlastne beriem späť, máš pravdu, bola som rovnako obmedzená, kým som nezistila, ze s takýmto chlapom žijem v manželstve.

autor
4. sep 2024

Síce som sa tu nedozvedela nič k veci, len teda to, ze sa nemám starať o to, ze moji synovia každý druhý deň vidia otca s inou ženou. Očividne mam morálnu látku o hodne vyššie ako väčšina v tejto diskusii.
Svokra ma predbehla, keďže včera jej susedy opäť volali, ze je tam zase iná. Šla k svojmu synovi a bola tam iná žena ako v nedeľu. Dnes bola na odbore sociálnej kurately popísať situáciu a požiadať o viacnásobné namatkove šetrenie. Pani na UPSVaR jej zhodou okolností povedala, ze minulý mesiac mali podobný prípad a sudkyňa bez problémov striedavku zrušila práve z dôvodu amorálnej výchovy. Svokra mi dnes povedala, ze ak nepodám žiadosť na súd ja, poda ju ona. Aj keď ide o jej jediného syna, nechce aby vnúčatá žili každý druhý týždeň v takomto prostredí.

dadis
4. sep 2024

Obmedzena? 😅 So myslis, ze amaterky behaju po cudzich domacnostiach, lebo je to vec prestize, ze ich mozu deti a susedky vidiet, ake remeslo vykonavaju. A ex manzel musi byt dobre zabezpeceny btw 🤣🤣🤣

dadis
4. sep 2024

Tak vidis, svokra ti to vybavi a vybavene.

autor
4. sep 2024

@dadis áno, BTW, je veľmi dobre zarábajúci, preto trval na striedavke, lebo nechcel platiť vysoké výživné a vďaka striedavke výživné neplatí vôbec, platí len mimoriadne výdavky a sporenie.

dadis
4. sep 2024

Tak ved daj vediet, ja si myslim, ze to nie je vobec iste, ze ti to prejde. Ze bola na UPSVaR babka ti ale vyrazne pomoze.

cacianka
5. sep 2024

konečne normálna svokra, neháji svojho syna, ale práva a záujmy detí, jej vnúčat. to sa tu na koni vidí veľmi zriedkavo, ba až výnimočne. len to obe dotiahnite a čím skôr.
otec može byť dobrý, na ňom záleží ako sa o deti postará a bude sa im venovať aj bez striedavky, ale aspoň chalani nebudú mať v priamom prenose ľahké ženy.