Zrušenie otcovstva

mia247
3. okt 2021

Pekne nedeľné ráno mamičky, rada by som sa informovala.. Neviete mi poradiť ako je to so zrušením otcovstva ? Dcéra má 8 rokov, vyše 3 rokoch o jej otcovi neviem nič. Alimenty neplatí, nekontaktuje malú, dokonca netuším kde žije. Nič. Ako sú možnosti zrušenia otcovstva? Nejde mi o alimenty , som rada že od neho máme svätý pokoj.. len nechcem , aby v prípade že by sa mi nedajbože niečo stalo, mala šla k nemu.. ďakujem

pribinak
3. okt 2021

@mia247 to sa nedá. Jedine že by si ju tvoj nový partner/manžel osvojil. Aj to musí ísť cez súd.

ukulela
3. okt 2021

@mia247 neda sa to. Ty otcovstvo nezrusis, on by ho musel zapriet z vaznych dovodov, ktore sa dozvedel. Teda ze si ho podvadzala a pod. Pripadne asi je ces6a este osvojenie, adopcia, no sudnou cestou a nemusi to vyjst automaticky, ak prejavi zaujem o dieta. Ak by sa nieco stalo, dieta daju tam, kde ma citovu vazbu. Starka, teta, krstna .... porozpravaj sa s nimi o tom. My to mame vydiskutovane so sestrami.

pribinak
3. okt 2021

@ukulela ak by aj dal na súd návrh na zapretie otcovstva, súd by určite nariadil DNA testy

ukulela
3. okt 2021

@pribinak jasne, na zapretie musi byt dovod.

pribinak
3. okt 2021

@ukulela áno, ja píšem len preto, aby tomu rozumela aj autorka témy