Žiadosť na súd - zverenie dieťaťa

27. máj 2021

Ahojte maminy,chcem sa opýtať keď ste vypisoval žiadosti o zverenie dietata do svojej starostlivosti a výživné pomáhal vám právnik alebo samé alebo ste boli žiadať pomoc na úpsvr. Čo je lepšie? Keď právnik kolko € si mám pripraviť. Každý prípad je iný preto nepotrebujem niake vzory.Vďaka

terina25
27. máj 2021

Sama som si napisala

sims4
27. máj 2021

Úrad práce a sociálnych vecí a rodiny, by mal mať pracovníka čo vie pomôcť spísať túto žiadosť. Neplatí sa za to. Informuj sa na Upsvare

horalka1986
27. máj 2021

Sama podla vzoru. Jasne ze je kazdy pripad iny, ale tieto veci si v tom vzore vies prepisat.

jvasenka
27. máj 2021

Urcite to zvladnes sama🙂

makova333
27. máj 2021

Nie je to ziadost, ale navrh na...

autor
27. máj 2021

@makova333 jasné návrh 🤦‍♀️

pribinak
27. máj 2021

Podľa toho aké je to náročné, ak máte ako rodičia veľmi komplikovane vzťahy a sú medzi vami konflikty tak by som riešila právnika

Ak je to tak že len neplatí, nekomunikuje, nezaujíma sa, tak by som si to písala sama, alebo šla na UPSVaR, ale ak je to konflikt tak určite právnik

autor
27. máj 2021

@pribinak zatial konflikt medzi sebou nemáme ,aj mi posielal peniaze, len teraz už neposiela

zuzana1688
27. máj 2021

Ahoj ja som si sama napísala na súd do podateľne o výživné a zároveň aj zverenie dieťata do vlastných rúk (neboli sme manželia) podmienky stanovenú sumu atď...Na jednaní cca o mesiac mi pridelili pracovníčku ktorá mi radila a bola v podstate za maloleté dieťa... ťahalo sa to rok ale v môj prospech, takže len hlavu hore! Veľa šťastia