Žiadam zvýšiť výživné a s bývalým nastal cirkus

15. okt 2021

Ahojte, musím sa vyžalovať...s ex sme už cca 5 rokov rozvedený...nechala som mu byt, auto...nepodala BSM odišla som s deťmi...bolo to zlé manželstvo plne hnevu, kriku a agresivity...bola som šťastná, že som preč..nemali sme nič..bola som s deťmi v podnájme, ale mali sme svätý pokoj
Ex mi platil výživné 80 e na dve deti...ale keďže starší je už druhák na strednej, mladší na druhom stupni...požiadala som o zvýšenie...zvýšenie mi schválili a odvtedy nastal cirkus...ex sa odvolal a k odvolaniu už dal 3 vyjadrenia...same klamstvá tam píše..." že som účelovo odmietla dedičstvo po zosnulej mame a tým preukázala, že mi nezáleží na potrebách deti...len my sme sa s bratom zriekli dedičstva v prospech otca ktorí v tom byte stále býva...čo som mala predať byt a z otca spraviť bezdomovca...???! Ze klamem ohľadom svojej adresy, lebo si výživné preberám v inom meste (u nás na dedine je pošta otvorená v obmedzenom čase) tak si vyberám výživné v meste...kopec iných klamstiev...a stále musím na to reagovať, lebo na súde platí len to co je tam napísané...som už z toho unavená...a keby deťom schválil súd nejaké vysoké výživné ale je to 150 staršiemu a mladšiemu 100..bohatstvo s takým debilom! Popritom vypisuje staršiemu sms...aky je klamár a pravde vyjde na povrch...a podobné dristy

pribinak
15. okt 2021

Všetko čo píše vytlačiť a doložiť na súde

ailiba
15. okt 2021

Kamarátke to tiež robil ex, keď zvýšili výživné. Však ho poznáš, aký je tvoj ex... Proste ti chce ublížiť a robiť zle. Je to ťažké, skus si to tak nebrať, iba mu tým nahravas.... A všetko archívuj a dokladaj.

pribinak
15. okt 2021

Poriadne si podpisuj vsetkY výdavky ktoré s deckami máš, pozbieraj účty a mizno dostaneš aj viac ako pýtaš
Daj všetko od stravy, oblečenia, obuvy, krúžkov, zdrav. pomôcok, športu, kultury, cez bývanie, dopravu, až po výlety
Ak sú Vianoce a narodky a on nedá nič navyše spomeň aj to.

mladena
15. okt 2021

S tým by som sa netrápila. Ak sa odvolal na Krajský súd ešte som prakticky nepočula o prípade, že by ako odporca v tomto prípade uspel. Krajský súd rozhodnutie súdu potvrdí, ak výživné platiť nebude, koleduje si o veľké problémy.

21oktober
15. okt 2021

ja sa ti čudujem že sa nad tým trápiš. Veď nech vypisuje koľko chce, choď si za svojim , tvoje deti si to zaslúžia. Krajský súd čo sa týka výživného v drvivej väčšine potvrdí rozhodnutie okresného . Štatisticky 9 z 10 . Daj si dnes pohár dobrého červeného vína , pritúľ deti , prečítaj dobrú knihu .

autor
15. okt 2021

Ďakujeme krásne za odpovede...potrebovala som sa vyrozprávať...bola som s chlapcami na pizzu a cestou domov som kúpila veternik, parížsky rožok a punčak...nervy ukľudnene môžem ísť spať 😊

fleur1111
15. okt 2021

No nemám slov… aj tak si myslím, ze to je malo. Môj muž platí toľko na oveľa mladšie dieťa + mu kupuje aj mimo výživného. Byt na jeho mieste, tak sa cítim trápne za taký cirkus 🙈 preboha veď sú to jeho deti!

autor
16. okt 2021

@fleur1111 on je materiálne založený človek...pokiaľ som nepožiadala o zvýšenie bol relatívny kľud...musíme to vydržať kým rozhodne krajský súd a potom už dúfam bude pokoj

fleur1111
16. okt 2021

Neboj sa, dobre bude. Určite mu to neprejde. Prvorade sú potreby deti. Drzim palce 🍀

autor
16. okt 2021

@fleur1111 ďakujem 😊