Zapretie otcovstva

majahruska
30. aug 2021

Ahojte
S manzelom sme uz zili oddelene v case ked som otehotnela s priatelom. SIce v dobe porodu uz budeme rozvedeny, ale otcovstvo bude podla prvej domnienky priznane exmanzelovi. Exmanzel je v pohode, vychadzame, ale podla toho co vidim na strankach ci uz zapre otcovstvo matka alebo "otec" vyziadavaju si sudy dokaz DNA testy. Naozaj nechcem ex zbytocne zatazovat takymi vecami nemate preto skusenosti ze otcovstvo zapru aj bez toho pokial so zapretim suhlasi aj matka aj "otec" dietata. Dakujem pekne.

lenuska9999
30. aug 2021

@majahruska ja veľmi nerozumiem co chceš zapierat. Dieťa je priatelovo že? Tak uvedies do rodného listu meno svojho priateľa..

ivkazba
30. aug 2021

@lenuska9999 nemôže uviesť priateľa ako otca, ak je vydatá alebo sa dieťa narodí do 9 mesiacov po rozvode, zo zákona musí byť ako otec uvedený manžel.

joannita
30. aug 2021

@lenuska9999 podla zakona je oficialne dieta manzelovo, preto nemoze uviest priatela do RL, aj ked biologicky je otcom on

qetka
30. aug 2021

@majahruska mozte sa chytro s priatelom zobrat - ak budes rozvedena ;)

mogaa
31. aug 2021

dieťa je automaticky do určitého času aj po rozvode brané ako manželovo(keďže bolo splodené počas manželstva), dá sa to vyriešiť len súdnou cestou

devin123
31. aug 2021

@majahruska Rovnaku situaciu sme mali teraz v rodine. Sud ziadal vyjadrenie manzela, vyjadrenie manzelky, vyjadrenie otca dietata. Rozhodol na zaklade ich vyjadreni, bez testov DNA.

11mirka22
31. aug 2021

@majahruska aj v našom prípade súd rozhodol bez testov DNA. Ja som v návrhu na zapretie otcovstva priamo uviedla meno biologického otca, tak si ho súd predvoval, ten potvrdil otcovstvo a prehlásil, že po vynesení rozsudku určite bude súhlasiť so zapisanim do rodného listu. Exmanzel rovnako potvrdil moju verziu počas výsluchu a teda súd rozhodol hneď. Žiadne iné dokazovanie nenariadil.

lenuska9999
31. aug 2021

@ivkazba @joannita tak to som nevedela. Zasa som o niečo múdrejšia...

polodrahokam
31. aug 2021

Ak sa do pôrodu zosobášite bude ako otec zapísaný do rodného listu nový manžel.

majahruska
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majahruska
autor
1. sep 2021

@devin123 super dakujem cenna rada. Nevies ci sa to da dat rovna ako priloha to vyjadrenie alebo si to musi vyziadat sud? Nech nestracam zbytocne cas 🙂

majahruska
autor
1. sep 2021

@qetka 1svadba mi stacila na cely zivot 🙂

majahruska
autor
1. sep 2021

@11mirka22 dakujem pekne 🙂 dobry napad dat aj vyjadrenie otca

devin123
1. sep 2021

@majahruska u nas daval navrh muz, kedze este nie su rozvedeni. Sud ziadal vyjadrenie manzelky k navrhu a ona k svojmu vyjadreniu poslala aj prehlasenie otca dietata. Tak si myslim, ze ked pripojis k navrhu aj prehlasenie otca dietata, nic tym nepokazis, skor pomozes 🙂 Ak bude sud potrebovat jeho dalsie vyjadrenie, vyzvu ho k tomu.

zuzinka9999
30. sep 2021

Dievcata prosim poradte mi ako mam naisat navrh na zapretie otcovstva. Potrebujem pravnika alebo urobim to aj sama ? mate nejaky vzor ? Dakujem

christina312
27. aug 2022

@11mirka22
@11mirka22 to je úžasné že rozhodli bez potreby DNA testov, nakoľko to ušetrí kopec nervov aj peňazí 🤦😓 dali ste mi nádej že by aj náš prípad mohol takto prebehnúť 🙏 ďakujem

christina312
27. aug 2022

@devin123 to je skvelé 🙏môžem sa spýtať o ktory súd islo ak vám to nevadí???

monika123654
27. aug 2022

Zažila som to isté, žiadne testy DNA neboli potrebné, na súde bývali zaprel otcovstvo a z rozhodnutím zo súdu som išla na matriku kde malej zmenili rodný list a bol zapisany biologický otec.

devin123
27. aug 2022

@christina312 v Leviciach

christina312
29. aug 2022

@monika123654 to je skvelé lebo právnik mi hovoril že pravdepodobne sa budú robiť testy otcovstva, a teda tie ceny sú neskutočne ak sa jedná o súdnoznalecke posudky ..na druhu stranu si hovorím že ak naozaj ex povie a potvrdí že nie nebývali sme spolu nespavali sme spolu ,prečo by nás mal súd vláčiť po nejakých testoch dna aby som ja ako čerstvá mamička ešte peniaze na také veci dávala ☺️🤣🙈držte prosím palce a moc ďakujem za zdieľanie skúseností

ada2623
8. nov 2022

@majahruska ak so zapretím súhlasíš ty a aj tvoj exmanžel tak nepotrebuješ DNA testy

christina312
8. nov 2022

@ada2623 ☺️super