Založenie rodiny s novým partnerom do 300 dní od rozvodu

corgikris
13. máj 2016

Ahojte,
tento mesiac sa rozvádzam a počas čakania na termín som stretla partnera s ktorým si chceme založiť rodinu, ale ja sa už nechcem veľmi znovu vydávať. Otázka znie, ak sa mi dieťa narodí do 300 dní od právoplatného rozsudku, a ja už budem mať aj zmenené priezvisko (s bývalím nemáme deti čiže ma nič neviaže k nemu), môj súčastný partner prizná otcovstvo na matrike, bude mať moje dieťa zapísané v rodnom lieste koho ako otca? Všetci ma upozorňujú, že ak sa mi dieťa narodí do 300 dní, automaticky mi zapíšu bývalého, a potom sa musím naťahovať po súdoch aby sme priznali otcovstvo.
Ďakujem za odpovede

janinah
13. máj 2016

tak sa s tým dieťaťom neponáhľaj,či už je na ceste? ak áno,tak budeš musieť aj tie vybavovačky riešiť

corgikris
autor
13. máj 2016

@janinah Na ceste nie je, ani sa neponáhlame, len sa pýtam informatívne, keby sa to "prihodilo" skôr

juhseverzapad
13. máj 2016

Ak sa ti narodí skôr ako tých 300 dní od právoplatnosti, tak musíš absolvovať súd.

mojkamojka
13. máj 2016

@corgikris ak sa opat vydas a dieta sa narodi po sobasi, tak automaticky je otec dietata tvoj novy manzel a ziadny sud absolvovat nemusis. Ak vydata nebudes, bude sud.

corgikris
autor
13. máj 2016

Ďakujem kočky