Zahraničie a súhlas bývalého manžela

14. jún 2024

Rozvedené mamičky, ktoré máte skúsenosti s cestovaním, potrebujem písomný súhlas exmanžela keď chcem ísť s deťmi do Talianska? Uvažujem nad Sardíniou alebo Sicíliou. Pani v cestovke mi nevedela povedať. Detí sú Rozsudkom súdu zverené mne. Stačil by mi teda Rozsudok v slovenčine a kópie rodných listov? Alebo originaly?

laila22
14. jún 2024

Nikdy som žiadny rozsudok, rodný list, ani povolenie od exmanžela na dovolenku so sebou nebrala. Nikdy nič na hraniciach nikto neriešil.

mondolina
14. jún 2024

ak ideš na dovolenku v čase keď majú byť deti s tebou, tak nepotrebuješ žiadny písomný súhlas.

hipuska
14. jún 2024

Nie, netreba.

antonia15
14. jún 2024

.

alickapusinka
14. jún 2024

ak sa chceš odsťahovať áno ale ak na dovolenku neviem.

syslik81
14. jún 2024

ak ste sa dohodli tak nie ak nesuhlasi a chces ich vziat v case ked ich ma mat on tak len so suhlasom ..

nikha2809
14. jún 2024

https://www.mzv.sk/sluzby/ak-cestujete-do-zahra... preroluj sa dole a daj vyhľadať Taliansko, tam ti vypíše či potrebujes

isis234
15. jún 2024

.. Taliansko Aktualizované: 23.03.2023

Maloletí občania členských štátov EÚ pri ceste do Talianska sú povinní mať pri sebe platný cestovný doklad alebo iný platný identifikačný doklad.

Ak do Talianska necestujú v sprievode rodičov, alebo cestujú len s jedným rodičom, musia mať aj úradný dokument (úradne potvrdený) svojej domovskej krajiny, podpísaný rodičmi alebo opatrovníkmi, alebo druhým (necestujúcim) rodičom, v ktorom sa uvádza, že tento/títo dáva/jú súhlas spolucestujúcim na sprevádzanie svojho dieťaťa počas cesty a pobytu v Taliansku.

Maloleté deti nad 14 rokov, t. j. 14 rokov a jeden deň (týka sa len maloletých občanov členskej krajiny EÚ), môžu cestovať aj bez sprievodu a bez prehlásenia o sprevádzaní.

Prepravcovia (napr. letecké spoločnosti) môžu mať iné podmienky sprevádzania maloletých, odporúčame konzultovať podmienky u prepravcu.

sense
15. jún 2024

Nepotrebuješ žiaden papier ani povolenie od ex keďže ide na dovolenku, teda pokiaľ tam idem v čase kedy sú deti s tebou

cookie29
15. jún 2024

Idealne je pozriet si stranku konzulatu v danej krajine, alebo cez mzv. Teoreticky v ramci Schengenu, mozes cestovat bez povolenia, pokial ide rodic s dietatom, ale su krajiny a letecke spolocnosti, ktore maju inak nastavene pravidla.

Konkretne Taliansko potrebujes suhlas:

https://mzv.sk/fr/web/rim/cestovanie/cestovanie...

jamidea
15. jún 2024

Ja by som si zobrala urcite povolenie od ex.

slavomira236
16. jún 2024

@jamidea a ked nedovoli nepojde nikdy nikde🤔?

hipuska
16. jún 2024

@slavomira236 my sme toto riešili cez súd. Súd vydal povolenie miesto druhého rodiča

jamidea
16. jún 2024

@slavomira236 u nas na skole isty otec nepovolil odhlasit deti zo skoly, tak museli rok ostat a riesil to sud. Proste kkt, kt.bol v nemecku a nechcel, aby sa ex s detmi tiez tam prestahovala...slovak.

antonia15
17. jún 2024

@hipuska a to akože na týždennú dovolenku súd vydal rozhodnutie? To ste mali aj pojednávanie?