Výživné verzus platenie navyše od otca

alena68
1. jún 2021

Ahojte, ako to je ak otec plati vyzivne a ma ist s dietatom napr.k zubárke. Pyta odomna peniaze ze on plati vyzivne a ja mu mam davat peniaze na dieta ak ide k lekarovi. Ex sa mi vyhraza ze ma bude kontaktovať pravnik a ze si bude odomna ziadat vypis co ja vsetko platim na dieta. Ex si mysli ze ak mi platii vyzivne nic ine on platit nemusi. Nadava mi a vyhraza sa pravnikom

bluka2
1. jún 2021

Nech ide s tým do frasa, sorry.

draik
1. jún 2021

Z právnického pohľadu má pravdu. Úhradou výživného to pre neho hasne.

777januska777
1. jún 2021

Asi aj záleží od výšky výživného. Ak je malé výživné, tak by som žiadala vyššie, keďže nechce dať nič iné dieťaťu.

alena68
autor
1. jún 2021

@bluka2 on pyta odomna 25€ za vrtanie zuba pre maleho, vravim daj mi potvrdenie a ja ti preplatim. A on este debil ze on mi ich vráti ked sa nebude nic platit resp.ked maly neda blombovat. On si mysli ze ked plati vyzivne nic ine platit nemusi len ja. To akoze ked zaplati mi da menej na vyzivnom ci co?

alena68
autor
1. jún 2021

@draik to ako nemyslis vazne toto. To ako on zaplatí vyzivne a ja mam platiť vsetko ostatne aj ked vsetko ma stoji viac ako vyzivne?

ljusika
1. jún 2021

@alena68 veď mu daj ten výpis. Neviem, či si s dieťaťom sama, ale ak áno - polovica nájomného, polovica účtu za jedlo, šatstvo, obuv, krúžky.... pekne mu to napíš, nech vidí

bluka2
1. jún 2021

@alena68 však má ísť k tomu zubárovi vtedy, keď je u neho? Môj ex to tiež skúšal, ale v Rakúsku ho s tým poslali do kelu. Jedine, že by Slovensko malo dáke super zákony...

alena68
autor
1. jún 2021

@bluka2 toto tak presne vyslo ze ma ist vtedy ked vude maly s nim

sofia1
1. jún 2021

@alena68 neboj nemusia sa preukazovať blockami ...nenechaj sa zastrašovať .

alena68
autor
1. jún 2021

@ljusika ano sama, on ho ma parny tyzden od stredy do nedele a neparny tyzden utorok a stvrtok od 15:30-18:00 no ani raz v neparny tyzden ho nemal

sofia1
1. jún 2021

@alena68 áno oni sú debili....si myslia,že to je všetko a zvyšok platis ty....poznam....

alena68
autor
1. jún 2021

@sofia1 vyhraza sa mi ze ma bude kontaktovat jeho pravnik. On iba toto vie plakat mu. Raz mi tak volal jeho pravnik lebo on nebol schopny sa ozvat ze berie maleho. Ale to na dlhu debatu toto

zuzana1688
1. jún 2021

@alena68 Tak to svedčí len o charaktere tvojho ex darčeky a nejaké poplatky mimo výživného sú len na ňom skôr mám pocit že ho manipuluje jeho súčasná partnerka...Never nejakej...Nemôžeš sa zľaknúť oni to využijú ak chcú vojnu budú mať nech si pošlú aj dvoch právnikov ak by došlo k ostrým konfliktom všetko si dokumentuj...Ty tiež môžeš robiť naprieky...viem aké toas ťažké sama som si tým prešla, veľa šťastia ti v živote len prajem ☘️

alena68
autor
1. jún 2021

@sofia1 ale ved to neje ani sudom dane aby som sa preukazovala nejakymi bločkami.

alena68
autor
1. jún 2021

@zuzana1688 Presne. Toto on vie kupovat si ho darcekami a rozmaznavat ho toto mu ide naj. Nie on nema ziadnu partnerku, skor mu prepina z toho ze je sam a ostal sam. A dakujem☺️

alena68
autor
1. jún 2021

@draik moze odomna ziadat vypis kazdy mesiac co som za to vyzivne kupila? Ci to musi byt nariadene sudom alebo ako to funguje?

draik
1. jún 2021

@alena68
Nemôže.

marseillefan
1. jún 2021

@alena68 draik je právnik a z mojej skúsenosti všetko čo na MK píše, myslí vážne... tak asi bude mať pravdu. Pre mňa to bola tiež novinka.

luccija
1. jún 2021

@alena68 kasli na to a zaplat to sama ako sa rozculovat a vyhrazat sa pravnikmi.Malokedy peniaze, ktore otec plati ako vyzivne stacia na vsetko

alena68
autor
1. jún 2021

@draik dakujem za odpoved😉Len naco sa mi vyhraza ze mi bude volat jeho pravnik😀

0silvia0
1. jún 2021

@alena68 25 euro na zubara neda a radsej da pravnikovi... co k tomu dodat🤷‍♀️

alena68
autor
1. jún 2021

@marseillefan ďakujem za odpoved☺️

alena68
autor
1. jún 2021

Dakujem dievcata, ako ma hlava bolela tak som sa celkom ukludnila. Ale asi vzdy (pri rieseni maleho stale) pride chvíľa kedy ma vytoci a bude riesit voloviny a to ze mi nadava som si tiez uz zvykla🤷‍♀️

alena68
autor
1. jún 2021

@0silvia0 ja som len krutila hlavou kolko pytal preto som od neho ziadala doklad. Daj mi doklad vrátim ti. A na druhej strane ci vobec da vyvrtat ten zub. Naposledy plakal.

simca06022011
1. jún 2021

Ved nech ta ten pravnik kontaktuje, co to je za vyhrazku? Zoznam si urob, aj to ako casto nebral syna si spis.. a ked uz bude ten pravnik "na linke", tak kludne mozes navrhnut zvysenie vyzivneho, upravu styku atd.

Dalej citam, ze uz ta kontaktoval kvli niecomu, ale v tomto pripade co by ti pravnik povedal? No no no maminka, otec nezapalti synovi zubara, lebo plati vyzivne? :D Alebo poslite mi zoznam vydavkov na dieta, lebo ja som otcov pravnik a chcem vidiet? Ved nech da navrh na sud na zmenu vyzivneho, alebo nech si da cez sud toho zubara preplatit, pravnika ma, moze riesit a ty dodas doklady súdu:D a ked mas vydavky na dieta vyssie ako plati, tak urcite "pochodi" uspesne, kvoli 25EUR kotre navyse zaplatil u zubara...
Fakt co su toto za chlapi... nechapem. A vies ze vyhrazanie (asi nie to "ze posle pravnika" ale ak by nahodou nieco ine pouzival) a nadavky su tiez priestupok, ktory sa da riesit? Ako fakt, jednym uchom dnu a druhym von.

Mi to pripomenulo z "Oteckov" klienta v pravnickej kancelarii, co otravoval pravnika aj ked mu vtak okakal sako /v dnesnej casti bolo :D/...

zuzana1688
1. jún 2021

@alena68 Ani nemusíš využíva tvoju dobrotu každý konflikt aj ako ti nadáva nahrávaj

kitycat
1. jún 2021

Vsak nech zavola ten jeho pravnik, no a spytaj sa rovno na zvysenie... Uvidis aky bude potom hrdina pan otec.

deti95060810
1. jún 2021

tiež som tak mala...ex zaplatil výživné a dieťa nevidel roky... po právnej stránke v poriadku, po tej ľudskej nie...

sofia1
2. jún 2021

@alena68 samozrejme....by ho sudkyna do zadku poslala..ty si odkladaj blocky, ale nie aby si jemu ukazovala.na to nemá pravo!poznám to....

sofia1
2. jún 2021

@alena68 koľko ma maly rokov?nemusíš s ním vôbec komunikovať....mozes len cez urady