Výživné, určenie starostlivosti a otec narkoman

danielka1989
17. apr 2013

Ahojte, potrebujem poradiť či tu niektora z vás nezažila niečo podobné...S partnerom nežijeme od 4.mesiaca dcerky...on žije u rodičov a ja s malou tiež...Podala som si na sud až teraz-dcerka bude mať 2 roky...Do tým-teraz za malou chodil ako sa mu to hodilo..teda..on chodil viac za mnou lebo ja som od neho odišla lebo bral drogy,kradol mi peniaze a veci podobne(v predtým mal kriminalnu minulost)...a chcel ma získať na spať...jedná sa však o to že zobratý sme neboli takže rozvádzať sa nebudeme, on suhlasí že mala bude u mna len sa chce s nou stretavat SAM čo ja nedovolím nakolko som si 100 percentne ista že nadalej berie drogy...našiel si aj priatelku ktora je od 16-tich narkomanka...pred sudom tvrdil že od roku 2011 je čistý..Sudkyna nariadila krvné testy a psychologicke vyšetrenie jeho aj mna,lebo som ho vraj v sieni označila neprááávom že je narkoman!!! Bojím sa však že podplatia lekarku a nič mu nedokažem, a budem mu musieť dcerku davať samemu,čo si vôbec neviem predstaviť lebo ju kojim a pri nikom inom nezaspi, už som zufala ☹...da sa s tým niečo robiť ..nemate podobnu skusenosť?

sissy27
17. apr 2013

@danielka1989 jedna vec je stretávanie na napr. 2 hodiny a iná vec je, že by tam malá mala prespať... ale do 3 rokov dieťaťa ti myslím súd vyhovie, že povolí návštevy len za prítomnosti matky (nie som si celkom istá) - musíš samozrejme o to požiadať v návrhu na úpravu styku...
ale aj tak si v zásade myslím, že on si ju až tak často a nadlho brávať nebude... k tým testom na drogy a podplateniu lekárky - neviem, či by to niektorej za to stálo, podporovať feťáka...

zuuzka
17. apr 2013

@danielka1989 Tiez si myslim, ze ziadna lekarka nebude riskovat v takejto dolezitej veci. Mas advokata? Urcite by som to riesila aj s pomocou advokata a neriskovala, ze ohrozim svoje dieta. Kazdopadne pomial sa preukaze, ze nadalej droguje a pre svoje dieta predstavuje nebezpecenstvo, urcite nikto nerozhodne o tom, ze mu ju musis davat bez tvojej pritomnosti.

janka2273
17. apr 2013

@sissy27 Súhlasím ,,tak malé deti nikto nedáva otcom na dlhšie,pokiaľ s tým matka nesúhlasí a je nejaká pochybnosť a o jeho živote atd.. a ani s tým podplácaním doktorov to nie je také jednoduché..dnes sa každý skôr bojí-korupcia je dosť medializovaná-nestojí im to za pár šupov 😉

jankak055
15. nov 2015

@danielka1989 ahoj nahodou som nasla tvoj clanok mam podobny problem otec narkoman dieta chce vidiet ale prestava.platit vyzivne. Chcem.sa opytat ako st teraz na tom. Otec plati? Je mozne pokial neplati vyzivne zakazatu styk s dietatom. Dufam ze uz lepsie a nasli ste si novu rodinu.