Výživné s nepriznaného platu

lililukac
12. aug 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s niečím takým že zatiaľ manžel (máme 2 deti) momentálne poberá podporu a pracuje na čierno kde zarobí 800-1100 eur mesačne, plus po tejto práci má fusky mesačne 50-300 eur , to všetko je samozrejme bez papierov úplne na čierno... Ak by som žiadala výživné pochodim s tým na súde? Alebo by mu aktuálne bolo vypočítané výživné z podpory a keď si nastaví u šéfa minimálnu mzdu, a reálne viem že má v čistom raz toľko ako je minimálna mzda, plus tie fusky... Tak či by vychádzali naozaj len z toho čo má na papieri alebo pochodim aj s pravdou?

11mirka22
12. aug 2021

@lililukac pre určenie výšky výživného je najdôležitejšie zdôvodniť a vyčísliť náklady na život detí (bývanie, strava, oblečenie, hračky, školské potreby, cestovné výdavky, lieky, voľnočasové aktivity...) príjem otca nie je až taký podstatný, posudzuje sa, či zarába primerane svojmu vzdelaniu, ak nezaraba, tak dôvod (invalid, krátkodobá nezamestnanosť), možnosti zamestnania. Môj bývalý na pojednávaní pri posudzovaní návrhu na zvýšenie výživného tiež dokladoval nízky príjem. (tiež má aj na čierno príjem, aj fušky.) poukázala som na jeho životnú úroveň (nemala som žiadne fyzické dôkazy), uspela som....

liljana
12. aug 2021

Najskor sa skuste na nejakej sume dohodnut po dobrom. Nech navrhne on, navrhnes ty. Ak sa nedohodnete, tak pokracujes s radami tuna. Ked bude malo, mozes rozmyslat, co dalej.

liljana
12. aug 2021

Okrem toho, podpora je iba na urcity cas. Z nej asi sudca nebude vychadzat.

mogaa
13. aug 2021

pri výživnom sa zohľadňujú reálne náklady na dieťa , plat oboch rodičov(obaja majú vyživovaciu povinnosť) a životná úroveń oboch rodičov....pri plate sa berie do úvahy oficiálny príjem , ak teda nevieš preukázať že dostáva viac alebo že má fušky....tvrdenie že plat má vyšší alebo že chodí na fušky(bez dôkazu) sa do úvahy neberie