Výživné - rozpis položiek

27. mar 2023

Pri žiadosti o výživné sa dokladujú "bločky", alebo stačí rozpísať na aké položky akú sumu potrebujem? Napríklad jedlo, oblečenie, krúžky, pomôcky do školy.....?

dididudu
27. mar 2023

Stačí rozpísat cca ja som bločky neprikladala.. aj tak ten rozpis bol omnoho vyšší ako som žiadala výživné

zuza265
27. mar 2023

Ako kde 🤗 zatial to staci spisat (blocky si zozenie aj kdekto - nemaju vypovednu schopnost) … rozpis to zatial normalne podla poloziek

zuza265
27. mar 2023

@dididudu akoze myslis vyssi ako 1/2 ano?

dididudu
27. mar 2023

@zuza265 ja som si žiadala po 150€ na každé dieťa a výdavky som mala vyššie neviem o koľko už to bolo dávno .. rozpísala som to pekne pod seba vtedy to bolo ešte keď chodili do škôlky čiže škôlka, oblečenie, hygiena, lieky, oblečenie, strava, voľný čas ak niekde cestuješ s dieťaťom po dr pravidelne tak by som si dala aj naftu a proste na všetko čo minas tam rozpis tak isto som rozpísala koľko platím aj nájom telefón a proste všetky moje výdavky nie len čo sa dieťaťa týka

dididudu
27. mar 2023

@zuza265 pravidelne výdavky čo máš každý mesiac

zuza265
27. mar 2023

@dididudu ja nemusim, uz to mam za sebou z oboch stran🤗 ale teda vyzivne (ak zarabate do domacnosti cca rovnako - u nas ratali aj partnerov prijem napr aj jeho aj mojho) je zvacsa 1/2 vydavkov na dieta. A teda aj najomne a hypoteka alebo cokolvek musi byt akoby podielom a nie cele… rozpisat treba realne naklady/vydavky … ono zavisi od vela veci, na ktore sa na sude prihliada.

dididudu
27. mar 2023

@zuza265 bože pardon.. ja som označila vás namiesto autora

mirica
28. mar 2023

Ja som oblečenie stravu, hygienu, školské pomocky a podobne len detailne rozpisovala, tam bločky netrebalo. Poplatky v škole som zdokladovať musela potvrdeniami alebo výpisy z účtu. Alikvotnu časť nákladov na bývanie som rozpisovala a musela priniesť aktuálne faktúry za vodu, odpad, žumpu, elektrinu a podobne