Výživné pre 4-ročné dieťa

21. júl 2023

Mamičky, prosím vás, akú sumu ste zadali v žiadosti o výživné pre 4 ročne dieta, čo sa týka : stravy, oblečenia, liekov, výletov a podobne? Ďakujem

pribinak
21. júl 2023

Ale nevieme koľko otec dieťaťa zarába, či má iné vyzivovacie povinnosti, nevieme či je tvoje dieťa zdrave, alebo má nejaké špecifiká, či chodí na krúžky, či má nejakú diétu, alergie, ….

Toto všetko musíš zohľadniť

Zbytočne ti Mara zo Ziiiny napíše že dostáva 250 eur keď jej ex zarába 1850 eur a Kata z Košíc že dostáva 50 eur lebo jej ex zarába minimalku a má ďalšie 2 decka s inou ženou

bejbypd
21. júl 2023

Ono odpoveď je jednoduchá, zober si papier a píš..
Všetky výdaje na dietatko..
To jest strava,krúžky,škôlka,bývanie časť, oblečenie,kozmetika a vydel to dvomi ,keďže podieľať sa máš rovnakým dielom aj ty 🙂
Môj hlúpy brat dal na 17 ročného syna 450 eur ,hoci veľmi pochybujem ze celkové výdaje na syna majú 900 eur..nuž aj dobrí chlapi existujú🙂
Každopádne netreba vidieť peniaze navyše, ale výživné ma zahŕňať skutočne potreby dieťatka na normálny život.. A viem to beriem výživné na dve deti a nižšie sa už brať hádam nedá no ale keď k tomu prirátam rovnakú sumu aj z mojej strany ,tak dajme tomu ,že to stačí..

bejbypd
21. júl 2023

A ako pise pribinak sú dôležité aj tieto ďalšie potreby dieťatka, ak vyžaduje nejakú špeciálnu starostlivosť a podobne .existuje na to centrum právnej pomoci a isto by ti pomohli

nikijezikova
21. júl 2023

@bejbypd nie nema sa rovnakou sumou podieľať aj matka

bejbypd
22. júl 2023

Ale áno, pokiaľ nie sú prekážky, to znamená, ak žena je na materskej a ma tým pádom z dôvodu starostlivosti o dieťa znížený príjem a podobne..
Každopádne ak má otec nadpriemer tak sa môže deťom založiť sporenie,nie aby mamička dostala naviac ,čo na dieťa nevyužije🙂
A ešte kopec iných dôvodov, ako vravím, na výchove dieťaťa sa podieľajú dvaja a mali by sa rovným dielom a existujú dôvody kedy žena nie je schopná, tak sa otcovi prisudi vyššie výživné ak je to v jeho možnostiach. Ale nejdem sa hrať na mudrú.. takže ak nikijezikova mas takýto názor tak daj kočke aj radu a proti argument, nie jednu vetu 🙂

bejbypd
22. júl 2023

Ale možno @draik poradí

draik
22. júl 2023

Chýbajú informácie, viď príspevky vyššie.