Výživné od nezamestnaného otca

ivetaa72
9. mar 2014

ZENY NEVIE AKO TO PREBIEHA KED JE OTEC NEZAMESTNANY A POZIADAM O VYZIVNE NA 2 MALOLETE DETI MAJU 3 A 2 ROKY ? Lebo ja to neviem dalej sama utiahnut... som na MD.

sissy27
9. mar 2014

@ivetaa72 požiadať môžeš, súd môže schváliť aj 400€, ale sú aj takí, ktorí si to radšej odsedia, než by mali platiť, aj keď majú z čoho 🙄
ale v prípade, že nebude platiť a ani exekútor to z neho nedostane, tak máš nárok na náhradné výživné od štátu, len to nebude ani zajtra, ani o týždeň...

ivetaa72
autor
9. mar 2014

@sissy27 tak ja mozem cakat tu horsiu variantu ale viem ze peniaze tak skoro neuvidim ale dufam ze do polroka nieco vybavim .

sissy27
9. mar 2014

@ivetaa72 nič v zlom, ale v prvom rade si spravila chybu ty sama, máš dve staršie deti, vieš, čo obnáša starostlivosť po všetkých stránkach, a on asi nebol až do včera milujúci zodpovedný partner, ktorý by vás podporoval, takže tieto veci si mala riešiť už dávno... dúfam, že výživné na staršie dcéry máš poriešené...

anatalia77
9. mar 2014

@sissy27 podla mna hej,ona je asi ta pani,co mala ten dlh na elektrike,ak si dobre pamatam,a tam uvadzala vyzivne 133 eur,a vychadzalo nam to na 4 deti..co aj povedala,ze ma deti s jednym chlapom.
Ak som sa pomylila,tak sa ospravedlnujem.

nikawero12
9. mar 2014

@anatalia77 nepomýlila si sa, aj ja som si to všimla a pred chvíľou som sa pozrela spätne na tú tému

anatalia77
9. mar 2014

@nikawero12 tak som rada,ze nemam za spolocnika nemca
Alzheimra.

anatalia77
9. mar 2014

@nikawero12 hlavne,ze vtedy ziadala cudzich ludi o pomoc,ale zodpovedneho nechava na pokoji...

nikawero12
9. mar 2014

@anatalia77 veď to, zakladateľka tvrdila, že si hneď najbližši deň pôjde požiadať o zvýšenie výživného, ale evidentne to ešte doteraz neurobila, keď len teraz žiada o radu

anatalia77
9. mar 2014

@nikawero12 potom sa ani necudujme,ze sa nejedna diskusia strhne v hadku,ked niektore poukazu,ze im tam nieco "smrdi".

Vsak aj teraz nekomunikuje..

nikawero12
9. mar 2014

@anatalia77 možno ešte príde a bude komunikovať....Mne osobne tu na MK vadia ženy, ktoré povedia raz tak, potom inak - proste zavádzajú a klamú a potom sa ešte čudujú, že im nikto nechce pomôcť.

sissy27
9. mar 2014

@nikawero12
@anatalia77 ja nechcem nikoho odsudzovať, na to nemám právo, ale udivuje ma konanie niektorých... najprv sa obráti na cudzích ľudí s prosbou o pomoc, ale vlastná zodpovednosť a zodpovednosť blízkych (v tomto prípade otca / otcov detí) to už nie... našla som aj tú diskusiu s elektrinou - keby mne prišiel nedoplatok 1200€ tak v prvom rade podám reklamáciu a toľko budem buzerovať dodávateľa elektriny a distribučku, kým si nebudem úplne istá, ako sa dopracovali k tejto sume... a nebudem sa pýtať, kto mi požičia, ale ako mám postupovať, na aký úrad sa obrátiť a čo všetko sa dá spraviť pre to, aby som to platiť nemusela (ak to naozaj nebola moja spotreba)...
skrátka - začnem od seba, od tých, ktorí mi k problémom pomohli a až ako posledná možnosť budú cudzí ľudia... aj keď tí obyčajne pomôžu najviac...

nikawero12
9. mar 2014

@sissy27 tak to sa my dve zhodneme, aj ja som za to, aby človek najskôr riešil problémy sám a cudzí ľudia by mali až úplne posledná možnosť.....ale ako som si všimla na tomto fóre, zodpovednosť za seba a svojich blízkych nie je " v móde" a stačí, že niektorým ľuďom odporučíš aby sa správali zodpovedne a už sa tu nájde kopa ľudí, ktorý budú do teba skákať ako osy a vyčítať ti, že si nehumánna a necitlivá a neochotná poľutovať nezodpovedných "chudáčikov".