Výživné na trojmesačné dieťa

paulabaky
22. dec 2015

Ahojte prosim vas neviete mi niekto poradit aké vysoke vyzivne by som mala pytat na trojmesacne dieta...

katrin21
22. dec 2015

min. 100E .. na take dieta je viacej vydavkov ako na 4rocne.. plienky, prip, mlieko, stale to rastie z obllecenia...
Pravnici radia pytat si viacej, aby bolo z coho zjednavat, tak daj mozno aj 120 a mozno ti priklepnu potom 100.. zalezi od prijmu otca samozrejme....Ak zaraba 400E tak ti asi 100E nedaju,ale tak hadam zaraba viacej a vyzivne ma prednost pred inymi vydavkami, aj pozickami....

paulabaky
autor
22. dec 2015

Lebo byvaly priatel je zivnostnik a dava si danove na 0 a popri tom ma este 6 rocneho chlapca na ktoreho plati iba 60 eur :'(

katrin21
22. dec 2015

@paulabaky tam budu ziadat aj vypisy z uctu, nie len danove.... resp. uz ty mozes navrhnut...
ak si s nim zila, vies ake ma realne prijmy a tym argumentovat....
No, najhorsie je, ked chlap nechce platit na vlastne dieta.... :( akoby bolo cudzie.... drzim palce.
My sa napr. dohodujeme mimosudne uz davno, cize ako dieta rastlo, sme si platby upravili, takze ked je chlap normalny , tak sa da a ja zase tiez nie som z tych, co ho chce osklbat, ved aj pomimo dcere nieco kupi, ked treba, alebo ju vezme na dovolenku, ako aj my a to tiez nieco stoji....
ale chlapi su rozni, tak ako aj zeny a tie su castokrat este horsie, co tak sledujem.. robia si z dietata rukojemnika ... neviem, co je horsie.. asi oboje rovnako, hlavne pre dieta...
Preto fakt verim a dufam, ze sa dohodnete k spokojnosti, aj ked to mozno nebude hned....

liuliu
22. dec 2015

Neviem ake chces pytat ale ja by som ziadala minimalne 500 euro. Ta stovka ved to je uplne smiesne , to co je ? My ani niesme rozvedeni a dava mi ovela viac penazi cisto na babatko.

liuliu
22. dec 2015

@paulabaky no tak to si dopadla ☹ ach baby nepoucitelne, to si nevidela ako sa sprava k synovi z predchadzajuceho manzelstva ?
No pekne si si zavarila ☹

katrin21
22. dec 2015

@liuliu nie kazdy zaraba tolko, aby mohol take vyzivne platit.. ani zivnostnik kazdy nezaraba vela, raz sa dari, raz nie..... okolo 100 -120E je take bežne vyzivne....
Druha vec je, ze kym su manzelia, zena na MD, moze ziadať vyzivne aj na seba ako na manzelku a dokonca aj po rozvode, kym sa stara o malicke dieta.... otazne je , co na to sudca, ale nas sudny system to pozna a umoznuje....
+ tiez je mozne ziadať prispievať na tvorbu uspor.

Pravda je, ze by som asi nechcela dieta s niekym, kto sa uz o svoje existujuce dieta nestara, resp. ma problem prispievať na jeho potreby.... taky sa asi velmi nezmeni ...

sissy27
22. dec 2015

@paulabaky nevieme aké máš náklady, takže ťažko ti vypočítame... pero, papier, prípadne kalkulačku a píš si, aké máš mesačné náklady na dieťa - pomerná časť nájomného, plienky, mlieko ak nekojíš, hygiena, oblečenie, lekárska starostlivosť, poistenie ak má... no a z toho smelo žiadaj polovicu, určite to bude viac ako 100€ ... žiadaj aj preplatenie časti výbavičky a náklady súvisiace s tehotenstvom a pôrodom, máš na to nárok (ak už teda na to neprispel adekvátnou sumou predtým)...

guinevre
22. dec 2015

@liuliu Minimalne 500e? 😀 Ty kde byvas a kolko zarabas?

pribinak
22. dec 2015

@liuliu ak dostane 100e, tak to bude uspech.

mircalla
22. dec 2015

@liuliu ex mojej sestry je velmi uspesny podnikatel, vlastni kaviarne v BA aj v prahe....plati jej 220 eur oficialne (fakt je ze mu plati nejake kruzky a zaplati dofcu, casto mu kupi oblecko...lebo chce, nie musi)..... ale oficialne podla sudu 220 euro
500 euro...naivne

guinevre
22. dec 2015

@mircalla Ved, ano, keby aj zili spolu a zaraba pomerne dobre, na malicke dieta urcite neda 500e mesacne, to ze je matka chce vyzmykat vsetko co hlap ma je jedna vec, realita je uplne ina vec.

miake
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
22. dec 2015

@miake ked platí na prvého syna 60e, tak pri tomto druhom to velky rozdiel nebude, ja si myslim, ze 100e bude uspech
A este jedna vec, tvoj bývalý ma vysoko nadštandartnýc prijem, niekto tolko penazi nezarobí ani za pol roka

mircalla
22. dec 2015

@miake presne tak vela zavisi od povahy....ten tvoj ex v tomto v pohode zda sa....ale ak nechce - tak 500 euro z neho podla mna nedostane.....sami pises, ze po dohode...keby robil problemy, tak si najde sposob aby to pri tom prijme nebolo viac ako 200 euro...

guinevre
22. dec 2015

@miake tak z 3800 cisteho je to ok, nepises ci ma aj dalsie vyz. povinnosti. Ale velmi malo ludi zaraba az tak nadpriemerne. Na priklad, moji kolegovia zarabaju nadpriemerne, cca. 2000e v cistom, a nikto neplati viac ako 200-250e na dieta - odklepnute sudom. Dokonca jeden zaraba cca. 1600 a plati 150e.

suzie_17
22. dec 2015

@miake pri takom plate je 500eur tak akurát, ale takéto výživné je skôr výnimkou než pravidlom...a bohužiaľ tu na slovensku sú také platy že niektorí si naozaj môžu dovoliť len to "úbohé" výživné ako si to nazvala a sú radi aj za to...

@liuliu ako nevravím že náklady na dieťa sú nízke ale 500eur na jedno? keby mali spolu 3 deti tak by mal platiť 1500? veď toľko nemá veľa veľa rodín ani len dokopy na všetkých členov rodiny a dokážu slušne žiť...

guinevre
22. dec 2015

@suzie_17 500e na jedno, a to iba od otca, od matky by tiez malo nieco pribudnut na vyzivu, tak kolko jedno dieta minie za mesiac? 800e? 😀 Urcite.

suzie_17
22. dec 2015

@guinevre no iste a viacdetné rodiny by potom asi museli mať tatina milionára aby to zvládli 😀 vyžiť sa dá aj z menej peňazí len netreba mať premrštené nároky 🙂 je to samozrejme jeho dieťa a je prirodzené (aspoň by malo byť) aby mu zabezpečil to čo treba, ale v rozumných medziach

mihula
22. dec 2015

@liuliu no pytat si mozes aj 1000e,ale realita na slovensku je bohuzial ina a 500e?sa zobud.Vyzivovaciu povinnost na dieta maju obaja rodicia,takze ak ty ziadas od ex 100e tak aj ty by si mala svojmu dietatu zo svojho prijmu zabezbecit aspon 50%.Takze 150e plus RP si myslim ze ani dospelak v niektorej rodine sam na seba nema.A terz do mna baby

mihula
22. dec 2015

@miake Kosice pereš a neni si ty Mojsejka?

sendy1977
22. dec 2015

sesternici ex- manžel zarobí 1000 e v čistom a na 7. r dieťa platí 200 e. Sesternica žiadala 300 e on navrhoval 150 e.

paulabaky
autor
23. dec 2015

Ach no tak ten navrh som dala na 150 e a mam este ako slobodna matka na vyzivne na seba tak po novom roku sa rozhodnem co dalej :'(

alaguema
23. dec 2015

@guinevre a to už podľa akej logiky platí z platu 1600EUR 150EUR výživné. V tomto je Slovensko ozaj niekde v stredoveku. Kde je v tomto prípade právo dieťaťa podieľať sa na životnej úrovni rodiča? A on je čo zač, ak sám od seba nedá z toho platu viac na svoje vlastné dieťa? Toto sú veci, ktoré nepochopím.

@paulabaky ako ti bolo dobre poradené, spočítaj si výdavky (aj tie jednorázové, napr. výbavička) a vydeľ dvomi. Teoreticky by ti mal platiť polovicu. Len ako tak čítam, tak na Slovensku systém asi neháji záujmy dieťaťa, ale otca, ktorý sa vyhýba zodpovednosti. 60EUR na dieťa??? To má byť čo?

guinevre
23. dec 2015

@alaguema Neviem ci ma rovno 1600, alebo 1400, ale to som tak tipla, elbo viem, ze 2000 urcite nema. Normalne ma kontakt s dietatom, berie si ju k sebe domov (nie len ze kazdy druhy vikend!), ale myslim si ze je s matou dohodnuty, ze tolko jej dava na ruky, a plati neste nejaky kruzok, alebo ked treba vylety. Matka tiez prispieva podobne, tak 300e na dieta myslim si ze nie je malo, ked terba nieco navyse (pocitac a atd. kupia jej to spolu dohodou).
Prepac, ale kazdy druhy vikend vidiet svoje dieta je tiez trosku mimo, nemyslis? Ci si myslis, ze hlupost je len platit 150e, ale je celkom fajn, ze otcovia pravidelne na Slovenskych sudoch nemaju sancu co sa tyka starostlivosti o dieta.

alaguema
23. dec 2015

@guinevre ale téma je o výživnom a nie o tom, ako často sa otec s dieťaťom vída. Samozrejme, že normálny človek chce svoje dieťa vidieť čo najčastejšie, to sa predsa nevylučuje s platením slušného výživného. 1600UEur nie je na slovenské pomery malý plat. Očakávala by som, že z neho dá dieťaťu viac, bez ohľadu na to, aká je výsledná suma spolu s príspevkom matky. Tam predsa nie je žiadny strop, nie? Že 300 a dosť. Nie, nie je to málo. Ale ide o princíp. Keby žil v spoločnej domácnosti so svojou rodinou, z jeho platu by šlo na rodinu určite viac, než 150EUR mesačne. Matka má aj iné výdavky, okrem jedla a ošatenia platí bývanie, rôzne výdavky na domácnosť, ako sú opravy, platí benzín, prípadné opravy auta (čo môžu byť celkom sumy), STK, poistky, proste všetky výdavky spojené s vedením domácnosti, v ktorej dieťa žije a ktoré všetky tieto veci tiež potrebuje (my napr. denne vozíme deti do školy) To nie je len, že raz za x rokov dieťa potrebuje nový počítač. Veď to určite poznáš, čo to obnáša a stojí, viesť domácnosť.

guinevre
23. dec 2015

@alaguema Keby zili spolu, na rodinu by islo viac ako 150e, ale ta matka uz nie je jeho rodina a nie je povinny ju zivit, ze platit jej benzin (?!), a kto plati jemu benzin ked chodi pre dieta a vrati ho domov? Ona sa na tom nepodiela, nie? Neviem, ci jej byvaly ma platit STK a neviem co, to je predsa jej vec ci ma auto ci nema, ked si ho nemoze dovolit, tak ho nema, ci si myslis, ze by jej tym padom on mal kupit auto? Ona si ma predsa sama platit byvanie, a spolocne sa maju podielat na ciastku byvania na dieta. Ked jej na ruky da 150e, a pomimo este minie na dieta 50-100e, tak podla mna je to ok. Pravdu povediac, neviem ako sa s matkou dohodli, mozno pri rozvode od nej nepytal aby ho vyplatila a preto sa dohodli takto. Keby s tym nesuhlasila, tak by mali problem, ale oni funguju normalne, takze myslim si, ze za tym nieco bude.

mircalla
23. dec 2015

@alaguema urcite keby bol s rodinou, minie ovela viac ako 150 euro mesacne
podla mna je to tiez malo, za to nic nekupis.....ale zial taka je u nas realita co odklepne sud. vacsie vyzivne je skoro vzdy mozne len vdaka dohode expartnerov
ako som pisala, mojej sestry ex je velmi bohaty, oficialne podla sudu 220 euro. na jeho financne pomery je to len...preto pisem, ze 500 euro je dost nerealne

alaguema
23. dec 2015

@guinevre nie jej by platil benzín. Veď ona sa stará o ich dieťa, vozí ich dieťa, nakupuje aj pre ich dieťa a má vyššie mesačné výdavky ako on. Neviem, či by si tiež tak vehementne hájila výšku výživného 150EUR mesačne, keby sa jednalo o teba a tvoje dieťa. Konkrétne tento pán možno okrem tých 150EUR minie viac, to je ok. Ale je spústa chlapov, ktorí budú robiť možné nemožné, aby platili čo najmenej.

@mircalla nechápem, ako to vlastne tie súdy u nás fungujú. Ak je na tom finančne tak dobre, prečo len 220EUR.

mircalla
23. dec 2015

@alaguema tak to je.plati jej aj veci navyse,ale len preto,ze chce,oficialne nemusi

guinevre
23. dec 2015

@alaguema No, nakupuje aj pre seba, nemyslim si, ze by mal platit byvalej na benzin. Ma vyssie mesacne vydavky, a preto jej plati on vyzivne, a nie ona jemu. Ved to dieta je aj u neho, aj tam papa, ma svoju izbu, peru tam aj jeho veci, varia tam aj pre dieta a nakupuje tiez potraviny aj pre dieta, berie ho na vylety, tak on minie na dieta tiez, nie len ona, a co mal by platiti aj ked ho ma u seba aj ked ho ma u nej?
Ano, su chlapi co sa snazia platit cim menej, ale su aj zeny co sa snazia vydrankat cim viac, a to nerealne viac.

A su aj taki co sa snazia na sude dosiahnut cim menej, ale v realite platia viac, ale nie zene do ruk, ale minaju rovno na dieta.