Výživné na nevydatú matku

19. nov 2022

Dobry den,
Chcela by som poziadat o vyzivne na nevydatu matku - naklady spojene s tehotenstvom a porodom. Avsak nenasla som na nete ziadny formular. Vypisovali ste taku ziadost ako volny text? Ak to nie je velmi intimna otazka, kolko sa spravidla ziada? Moj navrh by bol 2000 eur na tehotenstvo plus moju vyzivu pocas prvych dvoch rokov zivota dietata? Je to ok? Ci skor 3000 eur?
Mala som sukromneho gynekologa a aj som rodila v sukromnej nemocnici.
Dakujem.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. nov 2022

@trema dakujem pekne. Ja uz som mala jedno sedenie s advokatom, kde sme riesili rozne veci. Toto som len nacrtla. A on navrhol tiez rovnaku sumu. No obavam sa toho, ze byvaly bude riadne nastvany a chcem preto nieco realne navrhnut.

luliu
19. nov 2022

To, že si mala súkromného gynekologa a rodila si v súkromnej pôrodnici bola tvoja voľba, mohla si to mať zadarmo. Som si istá, že si troll, ale keby nie, tak veľa šťastia ....

melanta
19. nov 2022

Žiadny formulár na to nie je, to ti ten tvoj právnik nepovedal? Čo sa týka sumy za tehotenstvo, žiadaj sumu podľa toho, aké si mala náklady, čiže tie si spočítaj, doklady snáď máš ak to chceš žiadať. Nárok na zaplatenie súkromnej pôrodnice určite nemáš, bola tvoja voľba vybrať si súkromnú pôrodnicu. Rovnako tak ti sudca určite neuzná náklady, ktoré sú z rozmaru a nie sú dôležité. To ti mal právnik povedať ak mu aj platíš.

kopytko03
19. nov 2022

Súd bude prihliadať aj na príjem otca. Takže žiadať môžeš čokoľvek, ale prisúdia ti podľa reality. Nechcem ti brať ilúzie, kamarátka si tiež spisovala výdavky a náklady a mala predstavu ako jej to otec zaplatí, a dostala 50€ mesačne na dieťa a 40 na seba.

jan510
19. nov 2022

vyzivne na nevydatu matku zvyknu davat ked je matka v socialnej tiesni, kedze si rodila na sukromnej klinike a mala sukromneho gynekologa tak to ti asi nedaju. aspon co poznam zeny tak presli to len tym ktore ozaj boli na tom socialne zle

larazivago
19. nov 2022

Aké máš náklady spojené s tehotenstvom????? Tehotenské rifle? 😁😁

autor
19. nov 2022

@melanta praveze spominal, ze na nete mozem najst vzor. Ale nenasla som ani vzor ani formular. Realne viem si to spisat sama, ale ci ma sudkyna nevysmeje, ze som mala pouzit nejaky formular alebo nieco take.

autor
19. nov 2022

@kopytko03 dobre, dakujem za info. Vyzivne uz mame stanovene. Toto este nie. Takze vypisem to podla realnych nakladov a uvidim, co povie sudkyna.

zuzanockamt
19. nov 2022

Chudák chlap, že takúto trubicu stretol. Snáď sudca/sudkyňa bude mať rozum.

0silvia0
19. nov 2022

Ked si uz porodila, tak uz tehotna nie si. Ci to ides ziadat dodatocne? Tehotenske prispevky ci ako sa to vola, si si nevybavovala?

zuzanockamt
19. nov 2022

@0silvia0 Do 2 rokov od pôrodu sa dá žiadať. Samozrejme zdokladovať všetko.

0silvia0
19. nov 2022

@zuzanockamt aha, dik, nevedela som. Taketo som nikdy neriesila.

zuzanockamt
19. nov 2022

@0silvia0 ani ja, ale veľa vecí si študujem navyše

autor
19. nov 2022

@0silvia0 ano, toto sa ziada dodatocne do 2 r. veku dietata.

Ozaj, prosim, nech radia ludia, co s tym maju skusenosti.

Ostatne zeny. Nechapem preco ma urazate. Je toto uplne normalny a standardny postup a kazda zena v mojej situacii to takto riesi, pokial sa s muzom nedohodla mimosudne. Vam muzi nedali ani cent na nic? Nestarali sa o vas? Neboli vam oporou? Lebo ak toto clovek nema od partnera, tak je uplne normalne, ze si to nejak zabezpecit musi a to stoji peniaze.

zuzanockamt
19. nov 2022

Anonymka
Dieťa som mala po dôslednom naplánovaní po niekoľkých rokoch vzťahu a manželstva, takže áno, staral sa.
Ak zdokladuješ tie tisíce, čize investovala si do toho celého 6000€, keď zvažuješ od otca dieťaťa pýtať až 3000€ za tehotenstvo plus navyše výživné.

natalienka12
19. nov 2022

Autorka, napis do skupiny pravne poradenstvo, sme tam skupinka pravnikov ochotnych poradit. Ale vopred si precitaj pravidla.

autor
19. nov 2022

@natalienka12 dakujem pekne. To bude lepsie.

matabb73
19. nov 2022

Tiež odporúčam skupinu Právne poradenstvo, tam radia právnici. Skús si najprv v diskusiách vyhľadať či sa tam také neriešilo a ak nenájdeš polož otázku.

eternity24
19. nov 2022

Náklady súvisiace s tehotenstvom a pôrodom sa spisujú viac- menej reálne a musíš ich podložiť dokladom. Napr nákup tehotenských veci, keď si absolvovala predporodny kurz, veci ktoré si potrebovala do pôrodnice, keď si platila za ultrazvuk atd. Urob tabuľku v Excely a dolož sudkyňi doklady. Formulár na to nieje žiaden. Ak máš právnika, mal by to spísať on. Ty by si mala dodať iba tu tabuľku a doklady o kupé.

jan510
19. nov 2022

@zuzanockamt hlavne ked si to musi vysudit a tu sa tvari ze ako ju chce ten jej zabezpecit🙄

autor
19. nov 2022

@eternity24 diky a co sa tyka nakladov do 2. Rokov zivota dietata, tak staci tam dat ako priklad jeden vzorovy mesiac a naklady potom vynasobit x 24?

autor
19. nov 2022

@zuzanockamt jasne, ved 6000 eur na 2 roky zivota s dietatom pus tehotenstvo mi vychadza na cca 200 eur mesacne. To je podla mna realne, ze to schvali sud. Moje mesacne naklady su viac ako 400 eur, co mam od statu.

eternity24
19. nov 2022

Ja si myslím, že áno.

autor
19. nov 2022

@eternity24 dakujem

draik
19. nov 2022

Na seba nemáte nárok na výživné, ale len na príspevok na výživu, čo je obvykle značne nižšia suma ako keby šlo o skutočne výživné v rámci plnenia vyzivovacej povinnosti. Všetky otázky Vám zodpovie Váš právnik, na to si ho platíte.

zuzanockamt
19. nov 2022

Anonymka
Tak želám veľa šťastia. Otec dieťaťa neprispel vôbec ničím od začiatku tehotenstva? Ani ste spolu nezdieľali jednu domácnosť?

autor
19. nov 2022

@zuzanockamt dakujem. Nie, neprispel. A nezili sme spolu.

sovica
19. nov 2022

Skús si prečítať toto: Výživné pre slobodnú matku
https://anovcinova.sk/blog/výživné-pre-slobodnú...

dilino
19. nov 2022

Neviem či ti schvália ked ste neboli zobratý. Podľa mňa nie. Moju kamarátku opustil priateľ ked bola v 8 mesiaci. A súd jej zamietol ked že neboli manželia. Iba platí pravidelne na dcéru. Jej sud nepriklepol nič. Jemu vyššie výživne ale ked že neboli manželia ONA nedostala nič aj napriek tomu že do 2 rokov nárok mala. Neviem ako to už bolo dalej ale viem že jej nedali nič.