Výživné na nevydatú matku

lulusiq2512
1. mar 2017

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť príspevok na výživné pre nevydatú matku. Podáva sa to vraj v čase tehotenstva. Takže moja otázka ma niekto skúsenosti, vie mi niekto poslať vzor ako to napísať čo s tým dalej?
AK niekto žiadal koľko žiadal koľko mu to vyšlo - potrebujem na súd právnika alebo môžem aj sama.
A všetko okolo toho čo vás napadne - podotýka bývali žije v Severnom Irsku ( ANglicko ) a je čech.
ˇˇDakujem za každú radu

havana_frost
1. mar 2017

Je to príspevok na výživu a úhradu niektorých nákladov nevydatej matky podľa § 74 Zákona o rodine, čítaj viac tu:

http://www.hurtaj.sk/prispevok-na-vyzivu-a-uhra...

lulusiq2512
autor
1. mar 2017

áno tento článok som videla ale skôr skúsenosti mamičiek lebo napísane to je ale ani na úrade nikde ani právnička môjho otca o tom nič nevie.

lulusiq2512
autor
1. mar 2017

Plus ešte ma napadlo ak by sa tu našiel niekto kto má bločky ktoré tam vyžadujú čiže za prípadnú zdrav. starostlivosť, tehotenské oblečenie alebo neviem za čo by ešte mohli byť možno aj nejaká detská výbava tak aj to by sa mi zišlo

levandula27
28. jún 2018

Dobrý deň. Máte síce starší príspevok, ale chcem sa spýtať či sa Vám niečo podarilo. Môj syn bude mať v októbri už 2 roky a chcem si to teraz podať. Môže sa to podať do 3 rokov dieťaťa, takže stále máme čas..