Výživné na maloleté dieťa určené súdom

3. jan 2022

Dobrý deň prajem. Chcem sa poradiť ohľadom výživného pre deti, syna a dcéru. Syn sa narodil ešte pred tým ako sme uzavreli manželstvo. Ide o to že s manželom máme veľkú krízu, nebudem ďalej rozvíjať túto tému, stačí však to, že plánujem pomaly isto rozvod. On sa vyhráža, že nebude platiť na deti výživné, že si dá v práci spraviť zmluvu akože zarába 300 eur mesačne. Sme spolu s určitými prestávkami a turbulenciami osem rokov, tretí rok sme manželmi. Syn má 5 rokov a počas tehotenstva, taktiež po narodení syna sme boli od seba istý čas odlúčení, nežili sme spolu. V tom čase som podala návrh na súd o zverenie dieťaťa do starostlivosti a určenie výživného. Súd na základe rodičovskej dohody určil výživné 150 eur. Po čase sme sa dali dokopy, neskôr sme sa zosobášili. Mám otázku, rozhodnutie o výživom na syna je platné aj naďalej, aj keď sme sa zobrali a v budocnosti by nás rozviedli? Či to musím opätovne riešiť? Na dcéru výživné určené súdom nieje, narodila sa počas trvania nášho manželstva. Vopred ďakujem za radu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuskapalkovicova
25. aug 2023

Dobrý deň prajem neviem ako začať no napíšem to v skratke mám 3 roční vzťah ktorí bol cca 1 rok super no a potom ako sa narodila dcéra to išlo dolu vodou potom prišlo ďalšie dieťa a potom sa to ešte viac zhoršilo no idem rovno k veci 😊😊
S priateľom mám dve deti dcéru a syna dcéra má 2,8 rokov a syn má 1,3 roka no a chcela by som radu priateľ prestal chodiť do práce chodí sa mu kedy chce žijeme u neho na byte ktorí zdedil po otcovi ale je tam takí háčik že ten dom patrí 19 majiteľom a svoju časť má zablokovanú exekúciou teda jeho časť zobrali dvaja exekútori a chcela by som sa s ním rozísť je bez práce bije deti berie omamné látky pije nemá žiadnu snahu o prácu ani sa nesnaží si niaku nájsť robí na živnosť a má samé dlhý len ja mám rodičovský príspevok a musím platiť na dome šeky a deti sú koľko krát hladné lebo keď zaplatím šeky nemám im čo dať koľko karát do úst a chcela by som sa spýtať ak pôjdem bývať k svojej rodine a tam mám trvali pobyt lebo na tento dom sa nedokážem ani prihlásiť súd mi dá do starostlivosti deti mám dôkaz ako berie omamné látky a ako bije deti mám to len na videu fotky mám vytlačené a aj správy mám ako má uráža a škaredo mi nadáva len že oni majú trvali pobyt u neho na adrese de je vlastne tích 19 majiteľov a ja bývam len o dedinu ďalej od neho že či si môžem zobrať deti k sebe než bude súd ak pôjdem všetko vyriešiť ku koliznej na úrad práce
Pred tím som mala súd lebo mám okrem dvoch detí ešte pred tím zo vstanú a tam sme to riešili a deti boli u mňa do sudu ale keď mám teraz dôkazy že berie omamné látky nemali by mu dať dieťa že či ako to je vlastne alebo dá sa zrušiť otec deti úplne z rodného listu ďakujem každému za odpoveď a radu do by mi vedel pomoc 😊😊❤️❤️

vikiki29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz