Výživné na 11-ročné dieťa

jajka0211
16. sep 2022

Ahojte 🙂 chcem sa opýtať.. s mužom sme sa rozviedli, keď mal syn 4 roky.. vtedy mu súd uložil platiť výživné 100 eur... keď syn mal 7 a nastúpil do školy, dohodli sme sa, že bude posielať 120.. keď mal syn 10, tak začal posielať 130... teraz má syn 11, chodí na druhý stupeň, hraje futbal, už si sem tam žiada vreckové a všetko šlo hore... popritom mu málokedy niečo kúpi, možno 4-5x do roka mu kúpi kopačky, halovky... na víkendy ho bráva sem tam.. teda nevynakladá na ňho nejaké ďalšie vyššie náklady.. Neviem koľko zarába exmanžel, ale môže mať tak 1200-1300 eur...má z ďalšieho manželstva druhého syna... myslíte, že by som mohla pýtať viac? Koľko platia Vaši ex? ďakujem za každú odpoveď

danusskaaa
16. sep 2022

@jajka0211 jasné, pýtať môžeš/aj tak urob/ a uvidíš či schvália. Je to veľmi smutné, ako málo tým rodičom odklepnú 🤦‍♀️ sama to teraz riešim ...

jajka0211
autor
16. sep 2022

@danusskaaa vieš čo, nechcem to dať na súd... chcem to prv riešiť s ex.. že proste ho požiadam, že syn je starší a tak... len ma zaujíma koľko platia iní muži..ja neviem či môj ex platí málo či veľa v porovnaní s inými...nemám prehľad 😀

patka06
16. sep 2022

Spočítaj všetky reálne náklady na syna - škola, krúžky, strava, lieky /ak nejaké berie/, oblečenie, záujmy vo voľnom čase, nezabudni na náklady na bývanie.
Podľa toho potom môžeš žiadať o zvýšenie.
Ak správne chápem, teraz posiela 130 Eur, čo je naozaj málo.

zuza.m
16. sep 2022

Dcera 10r syn 14r spolu 240e(110e ,130e),
V maji sme mali sud,ma rozsireny styk.jeden tyzden vikend a druhy tyzden od stredy vecera do piatka rana.

tosomja
16. sep 2022

@jajka0211 no môj priateľ platí 150€ na syna, a máme dve spoločné deti. Sudkyňa sa vyjadrila, že je to až až, keď má aj tu vyživovaciu povinnosť. Môj ex platí na našu 12r 180€ a má 1000€ v čistom a žiadnu hypotéku ani vyššie výdavky, okrem nájmu.

deti95060810
16. sep 2022

tak to je dosť málo...môj ex pred 15 r. platil 133 e.... prečo 133? lebo predtým platil v korunách a keď prišla mena tak si to len sám prerátal ... ale bola som s jeho prerátaním OK...
o 5 rokov neskoršie dostal platiť 500e...🙂😝

dagmarovita
16. sep 2022

No ak zaraba v cistom tisic cxa tak kludne 200

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darkswan
17. sep 2022

@tosomja to ze ma ale uvery nikoho nezaujima, vyzivne ma prednost;)ale je pravda, ze podielat sa musia obaja

simca06022011
17. sep 2022

Tento celý opis je vlastne zbytocny, porataj si koľko je to eur, ktore idu na syna. 11r babu mam aj ja, 20eur ide na mesacne vreckove, oblečenie a ine veci uz nejdu u nas tak často ako kedysi, lebo nerastie pol metra za rok. Cize to je lahko poratatelne. Ceny kruzkov vies, nspr dopravy, veci okolo školy....
A nezabudni brat do uvahy cenu tych kopeciek a haloviek atd ak robi nákup nejaky 5x do roka ak dostanes viac, možno aj toto ostane na tebe.

tosomja
17. sep 2022

@darkswan a mne kto bude splácať úver, aby moje dieťa malo kde bývať? Aj ex má úver, aj ja. To neznamená, že ho teraz privedieme na ulicu len kvôli tomu, že mne sa máli. Nezvýšili potraviny a energie len mne, aj jemu predsa.

simca06022011
17. sep 2022

@tosomja presne, bývanie ma kazdy rodic zabezpečiť hlavne sebe.

dagmarovita
17. sep 2022

@tosomja ale naco treba obhajovat rodica co nema zaujem o dieta, nepodiela sa.nijako na nicom v jeho zivote...200 neni veľa, ano tolko dieta minie aj 400,, vsak zarata sa tam vsetky vydavky z domacnosti, Povedzme 30 % a plus co sa má brat do uvahy ale sa neberie je praca matky s dietatom, ona ho oblieka, pokazia sa pristroje ona ich kupuje, vyprevadza, stara sa o bezpecnost
zdravie osetruje ked je choré, upratuje mu, stara sa o jeho potreby, nespocetne vela veci robí kazda matka, a on nic, nema ziadne povinnosti, moze pracovat od rana do vecera, o nikoho sa nestara, to kde sme v dnesnej dobe sa o takychto sumach baviť, ved byť sám rodičom treba si dat do googla po anglicky nemecky ake su dosledky,

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz