Výživné na 10 ročné dieťa, keď je otec bez záväzkov a splátok

kicilanka
7. aug 2017

Pri príjme 1000€ ak otec nemá už žiadne záväzky, žiadne finančné povinnosti aké výživné Vám stanovil súd?
Koľko ste požadovali a koľko ste dostali?
Ako ste dokladovali náklady dieťaťa a Vaše finančné príjmy?
Resp. čo na súde požadoval od Vás sudca dokladovať, čo ho zaujímalo, koľko pojednávaní ste absolvovali....

deti95060810
7. aug 2017

výživné bude závisieť od sudcu, od právnikov....
Príjem 1000 e je v čistom?
ja som na 10 r. syna dostávala 133 e - ex podnikateľ - pomerne úspešný, aj keď podľa papierov skôr opak...ale jemu sudca povedal, že takých ako on poznajú ako to v skutočnosti je....Najmä ak má nehnuteľnosti, autá ....
Takže platil mi na 10 r. dieťa 133 e plus na omeškanom výživnom nejakých 6500 e, ktoré splácal asi 5 rokov spolu s bežným výživným....
Na pojednávaniach sme boli za tých 8 rokov niekoľkokrát....Všetko sa pohlo keď stará sudkyňa ktorá mala prípad išla do dôchodku a zobral to mladší sudca....ten to skončil asi po 2-3 pojednávaniach...Lenže druhá strana sa odvolala, a na Krajskom súde mu dali platiť ešte viac.... 😝
Raz darmo môj ex je tlk....😀

kicilanka
autor
7. aug 2017

@deti95060810 áno - príjem má čisté 1000€ 🙂 a ďakujem za tvoju odpoveď...omeškané výživné znamená čo?

deti95060810
7. aug 2017

omeškané výživné....to je doba, ktorá sa počíta od podania na súd až po platný rozsudok....robí sa to pri výživnom....a keďže to sudkyňa naťahovala asi 8 rokov tak mi to tam pekne narástlo....🙂

deti95060810
7. aug 2017

pochopila si? ak nie , vysvetlím inak...

kicilanka
autor
7. aug 2017

@deti95060810 jj - ďakujem - už som pochopila 🙂

deti95060810
7. aug 2017

no počkaj, ešte budú brať do úvahy aj tvoje príjmy a aj záväzky...
ťažko odhadnúť sumu ktorú mu dajú platiť....150 - 200 e???

kicilanka
autor
7. aug 2017

@deti95060810 on je výsluhový dôchodca a ja nemám žiadne príjmy, som nezamestnaná...on nemá žiadne pôžičky, žiadne finančné záväzky....

kicilanka
autor
7. aug 2017

@deti95060810 a všetko bude viac ako to čo "teraz" do malej investuje

dzjanetta
7. aug 2017

@kicilanka ahoj. Otec zaraba 1000€ a musi platit..a mamina preco nema pracu? Nerypem..len sa pytam.

kicilanka
autor
7. aug 2017

@dzjanetta zdravotné problémy....a on neplatil doteraz, len sporadicky niečo malej kúpil, občas urobil nákup potravín....

dzjanetta
7. aug 2017

@kicilanka tak to ma mrzi..vela stastia🍀

kicilanka
autor
7. aug 2017

@dzjanetta ďakujem...som myslela že si si tiež vybavovala výživné na dieťa 🙂

dzjanetta
7. aug 2017

@kicilanka ano riesila som rozvod aj vyzivne..ale tu verejne nechcem nic riesit. Ak by si nieco potrebovala..kludne napis IP🌹

deni2202
8. aug 2017

Ja na 10r. chlapca dostavam 190 vyzivne, plus vsetky vacsie poplatky na polovicu ako skola v prirode, kruzky... Potom mu este kupi ak nieco potrebuje na oblecenie alebo tak 🙂

kicilanka
autor
8. aug 2017

@deni2202 ďakujem ti za odpoveď 🙂 Máš to takto určené súdom, alebo dobrovoľne otec prispieva?

deni2202
8. aug 2017

@kicilanka Praveze my sme sa dohodli, sud urcil, ze dohodou a my si dobre vychadzame. Hlavne kvoly synovi 🙂

kicilanka
autor
8. aug 2017

@deni2202 no o to sa snažím ja celých 10 rokov, ale on strečkuje ☹ preto musím už dať na súd, lebo s ním sa nedá dohodnúť ☹

deni2202
8. aug 2017

@kicilanka aha tak to je potom ine. to je mi luto, lebo je to na psychyku, taketo dotahovacky. Tak drzim palce 🙂

kicilanka
autor
8. aug 2017

@deni2202 áno...toto je hrozné, ak sa snaží ubližovať mne cez malú ☹

cacianka
11. aug 2017

zmeškané výživné - uved že ti nepaltil skoro vôbec, a to mal pravidelne mesačne, tak by si mohla vasúdiť aj dlhšie ako od podania návrhu, a to zmeškané by ti musel doplatiť.
napr. by súd rozhodol že má platiť 150 e a rok dozadu 12 x150= 1800 e a to mu rozdelia napr. na 50 e mesačne , takže by platil 150 výživné + 50 dlh=200, až kým by nesplatil dlh tých 1800 e. prípadne ich môže zaplatiť naraz, alebo na 3x
podľa toho aký geroj bude a ako rozhodne súd.
drž sa a snaž sa , nemáš to márne.

kicilanka
autor
11. aug 2017

@cacianka on predtým platil...teraz odmieta....pomohli ste mi všetky už aj takto 🙂

southbay
21. aug 2017

nie je az tak dolezite co robi alebo robil ale ako je na tom teraz, sudca moze zobrat do uvahy takmer cokolvek, my sme (s mamou) natrafili na zlych sudcov (cca 15 rokov nazad), ale da sa stazovat, odvolavat sa (samozrejme to stoji peniaze ale nakoniec to za to stoji) a skor ci neskor sa to dostane k "normálnemu" sudcovi

vyzivne treba podat co najskôr (velku chybu robia matky, ktore to neurobia s odovodnenim, ze "ved niekedy nieco nakupi, stara sa"...cele zle, keby chcel robil by to aj subezne s vyzivnym. Ked neplati rovno exekuciu ak sa da

my sme lustrovali katastre, sledovali co robil s majetkom, mal auto, mal garaze, ktore previedol na rodinu, mal byt,...nakoniec mu to sudca nezozral a zohladnil mu aj majetok, ktory previedol. Oplati sa sledovat aj ci nieco nezdedil. Musi mu zostat nejake zivotne minimum akurát tak.

Pri prijme 1000€ v cistom sa v pohode da ziadat aj 400-500€, ci sa to realne dosiahne je druha vec, ale treba argumentovat tym, ze ak matka zaraba napríklad 800 v cistom tak realne aj viac ako polovicu svojho prijmu da na to dieta.

kicilanka
autor
21. aug 2017

@xxxxxnnnnn Ďakujem 🙂 už aj idem 🙂
@southbay Ďakujem krásne 🙂

guinevre
27. aug 2017

@southbay z prijmu 1000e ziadat 500e? 😀

andrbeata
27. aug 2017

@kicilanka
@southbay 500 eur súd neschváli. V prvom rade je potrebné podať návrh na súd, súd si vyžiada od otca dieťaťa potvrdenia o príjme a majetkové pomery a takisto aj vaše a potom posúdi Váš návrh a rozhodne. Neposudzuje sa iba príjem, ale komplexne schopnosti platiť a jeho podmienky.

deni2202
28. aug 2017

@southbay Pri prijme 1000 jej daju maximalne 150 euro a to moze byt rada. Moj ex zaraba 3000 a ledva som vydobila 200 euro. A to s tym suhlasil, ak by proti tomu bojoval, tak ani to nemam. Staci aby mal hypoteku auto na lizing a bude mat problem aj so 150 euromi, aby dostala...

deni2202
28. aug 2017

@kicilanka Poviem ti to takto, ak nebude chciet platit, tak platit nebude. Poznam vela pripadov, co sa za vyzivne sudili skoro 10 rokov. Zeny aj vyhrali sudy, ale vzdy sa bud odvolal, alebo zmenil pracu, alebo uviedol, ze ma novu zivotnu situaciu a cakalo sa na dalsi sud aj rok. Proste ak sa pekne nedohodnete, budes mat tazke nieco vybojovat a prides o nervy. je mi to strasne luto, ale tu na SVK je to so sudmi na dlhe trate a vobec nepozeraju na zivotnu situaciu matky a dietata. To je moja skusenost

fuskai
29. aug 2017

Ahoj, ja ťa poteším. Ja mám plat v čistom cca 720,- eur a platím výživné na svojho 13 ročného syna 250,- eur. Aspoň finančne chcem zmierniť traumu synovi z rozvodu. Aj takéto prípady sa stávajú. Veľa šťastia.

southbay
30. aug 2017

@guinevre
@andrbeata
@deni2202
kazdy sudca rozhoduje individualne, ved som pisal ze tam treba natrieskat vsetko, kolko nakoniec sudca priklepne je druha vec...jedine ohranicenie je zivotne minimum, musi mu ostat nejakých 200€ na zivot...

pre mna je vylozene stupidny argument, ze budem ziadat len 150 € lebo viac mu aj tak nedaju platit z 1000€ platu...on bude samozrejme tlacit tu sumu nadol, tiez nie je sprosty, uz len preto to treba tresnut na tych 500€ a argumentovat prijmom, majetkami a zivotnym minimom + tym, co do dietata investuje matka

tam su rozne scenare, niektori nechcu platit viac lebo nechcu "dotovat matku" a nemaju istotu ci to to dieta naozaj dostane. Nejaku cast nech kludne plati na nejaku sporiacu schemu, s ktorou mozu manipulovat len obaja rodicia sucasne a po dovrseni 18 rokov len to dieta, ak by toto bol ten pripad

ked neplati treba dat exekuciu, ako som pisal, nic viac sa robit neda, zbytocne je fabulovat teoreticke scenare, ano keby chcel moze sa zbavit vsetkych majetkov a odist s batohom penazi do zahranicia...neviem ale co taketo spekulovanie comu pomoze, uz len samotny rozvod a sudy o deti/vyzivne/majetok su neskutocnym bahnom, treba mysliet dlhodobo a hlavne na tie deti, tie nemozu za chyby svojich rodicov. Nieco si tam vytrpiet treba.