Výživné na 1,5-ročné dieťa

14. feb 2023

Ahojte chcela by som sa opytat kolko by mi mal platit podla vas byvali na syna. Ma rok a pol, ziadne vazne choroby. Byva u rodičov im neplatí myslim nic, zaraba okolo 800-900. Aj ja kedze by som byt neutiahla. Rodičom platím 200€(bývame kazdy na jednom svojom poschodí (dom rodinný) ) Neriešili sme to súdom. Ale mame dohodnuté 100€ len ci to nieje málo. Čisto ma to len zaujima. Dakujem 🙂

nique
14. feb 2023

Vzhladom na jeho prijem je to bezna suma.

melanta
14. feb 2023

Mal by platiť polovicu reálnych nákladov. To, že ty platíš rodičom a on rodičom neplatí, nie je záležitosť výživného. Reálne náklady si vieš vypočítať, daj si na papier, koľko ťa mesačne dieťa stojí čo sa týka stravy, plienok, kozmetiky. Nepravidelné náklady ako oblečenie, hračky a podobne, z toho si urob mesačný priemer. A z týchto mesačných nákladov pýtaj polovicu. Prípadne môžeš žiadať o sporenie pre dieťa. A radím ti mať to vyriešené súdom. To neznamená, že sa budete súdiť. Ak sa dohodnete, súd vám iba potvrdí vašu dohodu. Ale ak ti prestane platiť, dohoda nepotvrdená súdom je ti k ničomu. Nevieš vymáhať výživné exekúciou, nevieš požiadať štát o náhradné výživné.

autor
14. feb 2023

@nique oki dakujem

autor
14. feb 2023

@melanta dakujem

patka06
14. feb 2023

Podstatné sú náklady na dieťa, spočítaš si za koľko kupuješ pre dieťa mesačné - mal by platiť 1/2 + náklady na bývanie /ak platíš rodičom 200 Eur mal by prispieť 50 /
Odporúčam dať do súdneho rozhodnutia aj príspevok na mimoriadne výdavky /zdravotná starostlivosť, neskôr škôlka, škola a pod./ súd určí akým % má prispieť

sarita510
14. feb 2023

za sto eur by ma mohol vies co ....je to zalostne malo a v dnesnej dobe? ja by som sla na viac cez sud za pokus nic nedas bud to odklepnu alebo nie ,ale sto eur je naozaj malo

hedviga2
14. feb 2023

Mas narok vyzivne aj na seba