Výživné, keď je otec vo väzbe

23. jún 2022

Baby ako to je z výživným keď otec deti je vo väzbe právoplatné odsúdený.. mám právo na nejaké výživné na deti alebo niečo 😏 bola by som rada za každú pomoc 🙏

pribinak
23. jún 2022

Vybav si náhradné výživné

autor
23. jún 2022

@pribinak a tam treba najskôr podať papiere na súd alebo ako 😏

pribinak
23. jún 2022

Máš súdom určené výživné?

Ak nie, daj si návrh na súd
Ak áno, s rozhodnutím súdu vhod ns úrad prace a výplň tlačivo o náhradné výživné

alenah31
23. jún 2022

ako píše @pribinak pokiaľ sedí za neplatenie výživného - tak rovno smer ÚPSVaR a vybaviť náhradné výživné. Pokiaľ sedí za niečo iné a výživné je riadne určené súdom väzba nie je dôvod na zanedbávanie si tejto povinnosti. Pokiaľ ti nebude výživné zasielať treba to posunúť exekútorovi a podať na prísl. oddelení polície TO. Ak nič nevyrieši ani exekútor - dá ti potvrdenie a pôjdeš si vybaviť náhradné výživné na ÚPSVaR. Ak výživné súdne určené nebolo - nemáš nárok na nič - normálne na súd podaj Návrh na zverenie detí do osobnej starostlivosti a určenie výživného.

autor
23. jún 2022

@alenah31 práveže len teraz ho zobrali do väzby takže nemám ešte nič a neviem čo robiť 😔 to je na to najhoršie

pribinak
23. jún 2022

Daj di návrh na súd. To je jedno, že ho dnes zobrali. Nápis si návrh - neodkladne opatrenie

autor
23. jún 2022

@pribinak také návrh na zavedenie do starostlivosti a potom návrh aj výživné?

pribinak
23. jún 2022

To je v jednom návrhu spolu

autor
23. jún 2022

@pribinak a nevieš mi poradiť nejaký návrh ako to napísať alebo niečo 😔

pribinak
23. jún 2022

Je tu skupina právnikov, pridaj sa do nej, ale pohladam ti formu. Text si doplníš podľa svojich reálií a skutočnosti

simonettasimonova
23. jan 2023

Staršia téma ale ja beriem náhradné výživné len si to treba vybehat