Výživné, keď je otec vo väzbe

6. feb 2022

Ahojte otec deti je vo väzbe za svoje problémy.. a chcela by som aby mi na deti platil výživné tak na koho sa mám obrátiť najskôr a čo všetko treba spraviť.. niesme manželia a ja na rodných listoch deti.. zaujímalo by ma že čo treba všetko spraviť ak by ste mi vedeli poradiť ďakujem. A podľa čoho mu vyrátajú výživné keď vo väzbe sa teraz nepracuje. Ďakujem

pribinak
6. feb 2022

Napisat návrh na výživné na súd. Hm, keď je vo väzbe tak to bude len minimálna suma, ale vybavis si náhradné výživné

autor
6. feb 2022

@pribinak a náhradné výživné má maloleté deti je koľko prosím ťa

mogaa
6. feb 2022

Najskôr súdne určenie otcovstva a výživné....bude pravdepodobne stanovené v minimálnej výške, ale neskôr môžeš požiadať o zvýšenie....ak by neplatil(pracovať sa dá aj vo väzbe), tak môžeš vybaviť náhradné výživné ktoré bude platiť štát a ten ho potom bude vymáhať od otca detí

autor
6. feb 2022

@mogaa počkať ale veď on ja na rodom liste

mogaa
6. feb 2022

Na rodnom liste môže byť ale ak poprie otcovstvo, tak sa rieši určenie otcovstva....veď ja na rodnom liste môžem uviesť že otcom môjho dieťaťa je Bret Pit a predsa od neho nedostanem ani cent🙂náhradné výživné je výživné ktoré bolo stanovené otcovi , ale pokiaľ ho neplatí, platí ho štát, ten ho potom vymáha od otca detí....

autor
6. feb 2022

@mogaa aha dobre ďakujem 😉

pribinak
6. feb 2022

@mogaa píše že je zapísaný v RL, čite otcovstvo už určovať netreba

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. feb 2022

@fidka79 pri každom narodení bol na matrike a pýtali sa ho na otcovstvo a tam aj občiansky dával a podpisoval papiere

pribinak
6. feb 2022

Zakladateľka témy - daj si návrh na súd na určenie vyživovacej povinnosti + zverenie deti do tvojej starostlivosti. Keď budeš má rozhodnutie súdu v rukách, pôjdeš na UPSVaR a poriesis náhradné výživné
Tým že otec je už zapísaný v RL nemusíš riešiť určenie otcovstva

autor
6. feb 2022

@pribinak a čo sa týka papierov na výživné tak tie si môžem aj niekde vytlačiť alebo niečo nevieš mi poradiť ja som stoho asi debil už 😞

pribinak
6. feb 2022

Das kópie rodných lídrov, das tam nejaké účty čo kupuješ deťom, das rám napr potvrdenie že poberas rodicak (ak poberas)

Tu je napr vzor

https://www.epi.sk/vzor-zmluvy-a-pravneho-podan...

daniela_m
6. feb 2022

Chod na úrad práce oddelenie sociálnej kurately, tam ti kolízne opatrovnicky poradia

terina25
6. feb 2022

Ahoj. Ak chces vyzivne,tak treba poslat ziadost na vyzivne do vazenia. Da sa stiahnut na internete. K tomu treba dolozit rodne listy a ak deti maju nad 16 r.tak aj potvrdenie o navsteve skoly. No ak je vo vazbe,tak vyzivne platit nebude,lebo vo vazbe sa nepracuje ,az vo vykone trestu,ak ho zaradia.