Výživné, keď je otec SZČO

rika8
18. máj 2024

Ahojte ♥️, viete mi poradiť ?
Otec dieťaťa je SZČO , (pozastavil si činnosť už pred 2r.) , výživné platí ale dohodli sme sa na zvýšení keďže roku platí jednu sumu (navyše nič nedá ,ani na pomôcky ,narodky ,Vianoce ,nestretávajú sa ) . Aj keď ma živnosť pracuje , všetko prepísal na rodinu . Aká je možnosť ,že súd odklepne navýšenie výživného ?

mogaa
18. máj 2024

@rika8 živnosť má pozastavenú a normálne pracuje...súd bude zaujímať prečo pozastavil živnosť a jeh plat v terajšom zamestnaní a bude vychádzať z reálnych nákladov na dieťa....takže ak sú nálady zvýšené, treba podať návrh....

rika8
autor
18. máj 2024

@mogaa no oficiálne nemá zamestnanie , plus ma brutal dlh na sociálnom ...

rika8
autor
18. máj 2024

@mogaa pracuje a zamestnáva ľudí na čierno , všetci o Tom naokolo vedia ale samozrejme nik nič nepovie . Odpisoval si dieťa z daní a pritom nezdieľal spoločnú domácnosť a ani som o Tom nevedela ale na to súd ani neprihliadal.. pri prvom súde mal advokáta z BA ani to nikomu nevadilo a vykazoval príjem ani nie 300€mesacne ,dokonca ani bankový účet nemá ...patálie samé toto

maciatkolulu
18. máj 2024

@rika8 koľko máš výživné a kedy bolo vyrobené a koľko rokov má dieťa.

rika8
autor
18. máj 2024

@maciatkolulu 200 ešte cca12r vzad, dieťa má 15

maciatkolulu
18. máj 2024

@rika8 tak nerozmýšľaj a podaj o zvýšenie,ak 12 rokov si nemala zvýšenie,tak máš plné právo. A je jedno,čo má na koho napísané.

majka99999
18. máj 2024

Ked z 300 eur vedel platit 200, tak zvladne aj 250, ci? 😁

rika8
autor
18. máj 2024

@maciatkolulu dokonca súd mu určil len 150, ale pred súdom platil 200, tak sám od seba platí celú dobu dobrovoľne , teraz párkrát dal o 50€viac ale už nechce dávať . .. tak pôjdem k právničke v pondelok . Ďakujem za rady

rika8
autor
18. máj 2024

@majka99999 veď jasné , keď si dovolí platiť právnika ,môže aj synovi ...nikdy na nič neprispieva ,nb ,strojček zubný len koľko má bude stáť ...