Výživné cez prázdniny

25. máj 2024

Ahojte. Na prazdniny konkrétne mesiac jul, si posledne 2 týždne berie deti ex manžel, no odmieta mi poslať celé výživne, pokym to nie je v sudnom rozhodnutí, musí mi poslať celé výživne? Ďakujem

zmrzlinka2021
25. máj 2024

Musí poslat celú sumu vyzivneho, ako stanovil sud.

janakomancova
25. máj 2024

Celú sumu ako stanovil súd.... Aj môj ex sa rozčuľoval, že prečo by mal keď sú až na cca 2dni v mesiaci u neho prečo celú 😄😄😄😄

vyrovnanaosoba
25. máj 2024

Čo sa týka otázky ci sa platí aj za ten čas, čo bude s nim, áno, vždy platí rovnaké výživné, aj keby bol cely mesiac u neho. A ďalší u teba.

pribinak
25. máj 2024

Exovi napis cez mail či sociálne siete, že súd určil napr sumu 300 eur a pokial ti tie peniaze nepošle, budeš sa musieť obrátiť na exekútora či políciu. Peniaze sú určené na výživu a starostlivosť o deti a ty si povinná brániť a hájiť ich práva

som_realistka
25. máj 2024

Vy ešte nemáte súdne rozhodnutie? Ak áno, tak nech si ho prečíta.

sissy27
25. máj 2024

Tak ho oprav, ze kym nema on papier zo sudu, ze cez letne prazdniny ma platit len cast vyzivneho, tak plati to, co je v poslednom rozsudku, teda cela suma 12 mesiacov v roku 😃

damian85
25. máj 2024

On má povinnosť platiť celú sumu , ty si mu povinná deti na tento pobyt pripraviť , keďže poberáš výživné v plnej výške.

autor
26. máj 2024

@sissy27 ma papiere, veď sme už 2 roky rozvedený, sudom nema ani stanovene cas s detmi pocas letnych prazdnin , to bola dohoda medzi nami dvoma, že by ich chcel 2 týždne.. ale potom hneď, ale že vyzivne mi nepošle celé 🤷‍♀️🤷‍♀️ niekedy mi pride na hlavu

sense
26. máj 2024

Záleží co ma v papieroch zo súdu. My máme ze platí každý mesiac rovnaku sumu a 5 týždňov prázdnin s dcérou vo vlastnej réžii... V lete s nou býva 3-4tyzdne. Ale vtedy po ňom výživné meziadam, pretože nie som naň odkázaná, a jemu to pomôže a aj tak ich minie na dcéru ...a mne pomôže zas ze nemusím riešiť co s dieťaťom cez prázdniny... Takže v našom prípade je to win win.. Keby som bola v inej situácii alebo na tie peniaze odkázaná, alebo by bol otec ktorý myslia viac na seba ako na dieťa tak by som na vyzivnom trvala lebo rozhodnutie sudu

cacianka
29. máj 2024

Milý biootec, prečítaj si rozsudok súdu a podľa toho konaj a ukazuj svoj charakter inak, ako vyhrážanim, že pošleš menej €. Ak by nezaplatil celú sumu, vyzvunhi na doplnenie a potom podaj návrh na exekúciu. Nech mu to ujo exekútor vysvetlí, keď mu zablokuje účet. Takýmto gerojom občas pomôže iba silnejšie gesto...