Výživné a exekútor

21. okt 2023

Prosim vas ked si dam exekutorom vymahat vyzivne,hned mu to zacne strhat ci najskor ho vyzve nech to uhradi? Dakujem

pribinak
21. okt 2023

Posle mu doporučený list o začatí exekucie.

autor
21. okt 2023

@pribinak dakujem

cicinkova
21. okt 2023

Neviem ako to už presne je ale ja som si dala exekútora na výživné lebo ex neplatil. Podala som to v roku 2018 každý rok mi poslal len výpis čo a koľko vymohol ale peniaze nikde. Až tento rok 2023 my poslal na účet cca 700 eur. A pritom podľa výpisu vymohol skoro 6000 eur. Takže neviem kde je skutočne výživné na deti. Dúfam že tebe to dopadne lepšie.

cacianka
22. okt 2023

@pribinak myslím že najskôr zablokuje účet, prípadne dá exekúciu na plat rovno u zamestnávateľa, až potom mu pošle list. Že prečo.
Ak by to poslal skôr, povinný by mohol vyčistiť účet, odísť z prace a takto robiť obštrukcie.

pribinak
22. okt 2023

@cacianka môže byt

cacianka
22. okt 2023

@pribinak môže, lebo som si znova prečítala príspevky na fcb na takéto prípady 😇😉

leovamaminka
22. okt 2023

Ja som poslala súdnemu exekútorovi súdne rozhodnutie o výživnom,výpis úctu kedy naposledy zaplatil výživné uhradila som súdny poplatok 16,50€ a do týždňa mi prišli peniaze od exekútora ktorý mu blokol účty majetok byt strhol si od neho za sluzbu plus mi vrátil exekútor aj poplatok 16,50€ ja som to riešila už viac krát aj keď sa len deň omešká môžete podať je to už na vás dá sa aj vodicak mu odobrať keď neplatí