Výživné a exekúcia

mimon770
21. júl 2021

Ahojte.. Ja sa chcem len niečo opýtať.. Mam riešené výživné cez exekútora strháva bývalému s výplaty.. Avšak chcem teraz si dat zvýšiť lebo ma lepšiu prácu a ja s deťmi viac výdavkov... Ak by mi aj zvýšili tak ako ďalej postupovať s tou exekúciou a zvýšením ak by zvysili Chcela by som aby najďalej mu strhávali s výplaty lebo som to mala iste ze mi prišlo.. Ďakujem za rady😊

draik
21. júl 2021

@mimon770
Exekúcia bude pokračovať na zvýšenú sumu.

cezpat
22. júl 2021

@mimon770
Exekutora oboznamis s novym rozhodnutim sudu.
Opravte ma, ak sa mylim. Exekutor vymaha len dlznu sumu na vyzivnom. Cize podla vsetkeho by muz mal platit nove vyzivne a od exekutora by malo chodit dlzne vyzivne... subezne, ci?
Ci je mozne, aby exekutor strhaval nadalej vyzivne aj ked ho "este muz nedlzi"?

macalau
22. júl 2021

@cezpat áno je to možné

erikaa09
22. júl 2021

Ja som odniesla exekutorke novy rozsudok

borka168
22. júl 2021

@cezpat ano je to možné. Ak si pôda návrh u exekútora na vymáhanie zameškaného aj bežného výživného, bude mať otec exekúciu až kým nekončí vyzivovacia povinnosť. A pri zvýšenom vyzivnom stačí poslať exekútorovi rozhodnutie súdu

draik
22. júl 2021

@borka168
Exekúciu na bežné výživné možno na návrh samozrejme zastaviť.

borka168
22. júl 2021

@draik s tym, že s tým musí súhlasiť aj druhá strana. Samozrejme plnoletostou, sobasom, ukončeno štúdia sa vyzivovacia povinnosť konci automaticky

draik
22. júl 2021

@borka168
Druhá strana s tým samozrejme súhlasiť nemusí.

borka168
22. júl 2021

@draik Ked si povinný (otec) poda návrh na zrušenie bežného výživného ešte v čase neplnoletosti musí s tým súhlasiť oprávnený, alebo o tom musí rozhodnut súd. Alebo sa mýlim?

draik
22. júl 2021

@borka168
Prečítajte si, čo ste napísali 9:40.