Výživné 400 na dve deti

4. jún 2023

Ahojte chcem poradiť mam stanovene vyzivne na 2 deti jedno je na základnej škole 2.stupen a druhe je už na strednej škole mame stanovene vyzivne na to dieťa na základnej 150 a na strednej 250.Plat ex manžela je okolo 1400-1500. V dnešnej dobe pri týchto cenách je to už dosť malo pretože majú aj krúžok dcéra chodí na plávanie ten je tiež dosť dráhy a na sútaže a syn má tiež športový krúžok a chodí pravidelne na sútaže hra futbal všetko platíme a je to dosť peňazí myslite ze sa da ešte zvýšiť vyzivne alebo mi ho môžu ešte znížiť?Ex manžel nemá žiadne úvery nič také

panelacikova
4. jún 2023

záleží na tom, čo všetko ešte ex platí pomimo, ako často si bráva deti, aký príjem máš ty, atď. príklad. ak sa im vôbec nevenuje a navyše nezaplatí nič a ty zarobíš 600 eur, tak to určite neznížia, ba naopak, je šanca na zvýšenie (ako spomínaš, náklady rastú).
druhý príklad: ak má deti polovicu mesiaca u seba, platí im aj veci pomimo a ty sama máš cez 1000 zárobok, teoreticky je možné, že môže nastať aj zníženie, ak on dokáže, že náklady vo väčšej miere financuje sám. je to prípad od prípadu a v konečnom dôsledku rozhodujú súdy...

kornelies
4. jún 2023

Myslim, ze nie. Vyzivne byva max 25% z prijmu otca, deti nie su stredoskolaci alebo vysokoskolaci. Bohuzial poznam vela deti, ktore sa museli vzdat kruzkov, lebo boli drahe a musela sa najst lacnejsia verzia. Skor by som apelovala ist mimosudnou cestou vo forme vreckoveho.

luccija
4. jún 2023

Ako dlho takto platí?keď to bolo vyrátané už vtedy športovali?zniziť ho nemajú prečo...jedine zvysit

luccija
4. jún 2023

A záleží aj od tvojho platu

zuzanockamt
4. jún 2023

Výživné vzhľadom na jeho plat je akurát. Závisí aj od toho, ako sa okrem výživného podieľa otec na starostlivosti, či má ďalšie deti a koľko zarobíš ty.

panelacikova
4. jún 2023

@luccija primálo informácií... ak má chlap deti 2 týždne v mesiaci alebo proste často, chápeš, že ona je odbremenená od bežných denných nákladov a on sa im fakt venuje. a zároveň má ona tiež pekný príjem, tak je možné, že on vybojuje zníženie. podľa mňa logické...

maminka940
4. jún 2023

Sestrin muž zarábal ešte viac a dostala na 2 deti 240€ zvýšil súd na 300 a otec sa odvolal a zamietli to ...
Tak že buď rada že máš 400

tosomja
4. jún 2023

Znížiť ti neznížia, ale 400€ je dosť z toho platu. Pocitaj 2x lebo aj ty máš vyživovaciu povinnosť.

misinka0611
4. jún 2023

Tiež si myslím, že málo informacii a výživné vzhľadom na jeho plat je adekvátne.

mogaa
4. jún 2023

Sú reálne náklady na 2deti viac ako 800 eur? Ak ano, tak kludne podaj návh....Vyživovaciu povinnosť majú obaja rodičia, nie iba otec....a 25% z platu je pekné výživné...myslím že viac ani nedostaneš....

daniela2202
4. jún 2023

Je to dosť

prasiatko30
4. jún 2023

Tiez si myslim, ze 400€ da otec 400€ prilozis ty a za 800€ mesacne maju deti tolko kruzkov ze az, plus vsetko ostatne. Vsak ten chlap musi tiez z niecoho zit a 1400€ v dnesnej dobe nie je velke terno. A ak si ich este aj brava na vikendy a na prazdniny.

canany
4. jún 2023

Bud rada. Ja som dostavala na skolkarku a skolaka 120 eur na jedno dieta. Teraz deti dostavaju vyssie sirotskeako vyzivne

floki1994
4. jún 2023

400 eur v porovnani s jeho platom je dost.. plus 400 eur tvojich kedze vyzivovacia povinnost je pol na pol.. tak za tych 800 eur by to malo vyjst. Podla mna by ti to uz nezvysili ...su zeny co maju od ex manzela pri takom plate vyzivne 120-150 eur na dieta

jana0215
4. jún 2023

@tosomja a ešte rátajme prídavky na deti a daňový bonus.. to je už celkom slušná suma na 2 deti. To musí byť aj cez 1000€ dokopy ak rátame 400€ otec, 400€ mama + to čo majú od štátu..

sissy27
4. jún 2023

@tosomja
@floki1994 vyzivne nie je 50:50, zohladnuje sa aj osobna starostlivost. To nie je ze dam deckam 800€ a nech sa staraju. Kto ich vozi na kruzky, sutaze? Zabezpecuje im stravu, strechu nad hlavou, vari, perie, upratuje, chodi s nimi k lekarovi, zostava na ocr a prichadza o cast prijmu ked su chori, robi s nimi ulohy, riesi vsetky prazdniny atd? Ak polovicu z toho kryje otec, potom sa mozeme bavit aj o vyzivnom 50:50.
Pre autorku: mozes skusit podat ziadost o zvysenie vyzivneho, na to pravo mas. Ale necakaj, ze ti ho zvysia o nejaku vysoku sumu, ktora by ti nieco zasadne zmenila. Ak by ti pomohlo aj 50€ mesacne navyse, tak smelo do toho. Ale ak mate s ex dobre vztahy, isla by som skor formou slusneho rozhovoru, ci by mohol detom prispiet mimo vyzivneho napr na preteky, sportovu vystroj atd.

shellmass
4. jún 2023

Máš nového partnera s ktorým žiješ? Aký máš ty príjem..?vobec nezáleží koľko zarába tvoj muž...

jana0215
4. jún 2023

@sissy27 to je samozrejmé a väčšina ľudí to tu určite chápe. Často sa tu ale stretávame s tým, že "výdavky na deti mám 500€, chcem aby mi muž toľko platil" a podobne. Nevidím dôvod žmýkať muža za každých okolností, pokiaľ to nie je nutné.

Autorka, ak to chceš ťahať na súd, poriadne si najskôr spíš všetky výdavky, ktoré mesačne na deti máš, napíš si tam príjem ex, tvoj príjem, peniaze ktoré na deti berieš od štátu a podlož si to relevantnými argumentmi, prečo by mal ex platiť viac. Ak s nimi pôjdeš najskôr za ním, možno sám uzná, že ti na deti bude dávať viac, pokiaľ si to môže dovoliť. 🙂

floki1994
4. jún 2023

@sissy27 sestre to tak vysvetloval pravnik ked to riesila ;) ze sa to.posudzuje 50:50 kedze obaja rodicia maju vyzivovaciy povinnost..takeze neviem no 🤔 ked mas vydavky na dieta cca 800 eur tak chces aby celych 800eur platil muz ? To tak nefunguje tiez...400 eur je podla mna pekna suma..mohla dostat aj menej...aj ked chapem ze vsetko je drahe ale taka je realita bohuzial

sissy27
4. jún 2023

@floki1994 tak to mala zvlastneho pravnika… mne to rovno povedal aj pravnik, aj sudkyna na pojednavani - prihliada sa aj na osobnu starostlivost (ktoru mimochodom u nas zabezpecujem cely zivot iba ja, ale to je iny pribeh), takze on plati viac ako 50% vycislenych financnych nakladov. Jednemu je dieta zverene do starostlivosti, druhy ma PRAVO stretavat sa s dietatom. Pravo, nie povinnost, takze aj ked sud rozhodne “kazdy druhy vikend, polovica prazdnin” tak otecko prist a zabezpecit detom program nemusi a ostava to na matke…

nika523
4. jún 2023

400e je málo? 🤔

autor
4. jún 2023

Ja mam plat tak tiež 1400 otec sa s nimi vôbec nestretava nič im nedáva navyše ani nekúpi nedá vreckové vôbec nič ani na narodeniny ja by som len chcela aby mi niekedy prispel ale s ním sa nedá dohodnúť on nemá vôbec záujem o to žiadnu snahu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopuch22
4. jún 2023

Podľa mňa..je to asi dosť.Mam 140€ na stredoškoláka.Ex má vyšší príjem ako tvoj.Naviac neprispieva nič,žiadne krúžky,výlety,narodeniny,Vianoce.Obcas sviatok odbije čokoládou,klucenkou apod.Syn nechodí na krúžky,nevyšlo by nám to.Sud zaujímajú opodstatnené výdavky na dieťa,v prvom rade bývanie,škola,jedlo,oblečenie.Kruzky,dovolenky,záľuby,mobil sú už niečo navyše.Vyzivne mu zvýšili o tých 40€,predtým platil 100€.Ja mám 670€ plat.Takze tak.

tosomja
4. jún 2023

@sissy27 no napríklad môj priateľ mal súd, jeho ex chcela aj na benzín, aj na lieky, aj za to, že im chodí nakupovať autom, že s nimi chodí na krúžky, do kina, na výlety...keď sa jej sudkyňa opýtala, či deti vedia ísť aj samé do školy, tak bola ticho, že či otec odmieta byť s nimi doma, keď sú choré, či ich neberie na výlety a či aj ona jemu platí za to, že ich zoberie na dovolenku.
Ale áno, je iné, keď otec nemá úplne žiadnu potrebu byť s deťmi a iné, keď by aj chcel, ale matka sa striktne drží rozhodnutia súdu 🫣
Aj tak si myslím, že 400€ na jedno dieťa je až až, my za mesiac minieme 400€ na stravu a drogériu 5 clenna rodina. Aj keby krúžky stali 100€ mesačne, tak 300€ na zbytok musí byť dosť.
A ináč mne je aj celkom smiešno z toho. Lebo 800€ na deti je mega veľa, povedzme si pravdu, aj keby spolu žili, dali by 800€ na deti? Určite nie.

tosomja
4. jún 2023

Jediné čo môžeš, žiadať o platenie aj mimoriadnych výdavkov napoly. Čo je školský výlet, taška do školy, lyžiarsky, lekárske zákroky. Ale to by asi tiež musel byť normálny, lebo keď lyžiarsky bude stáť 300€, on môže povedať, že nesúhlasí aby išiel a nedá nič.
My máme dohodu, aj čo sa styku týka, takže dcéra si k nemu ide kedy chce. Priateľ zase úplne na minútu musí dodržať súdne rozhodnutie. A aj na deň presne musí zaplatiť, ináč robí cirkus.

terina25
4. jún 2023

@floki1994 vyz.povinnost nie je pol na pol. Neviem odkial toto beriete. 🤦‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
floki1994
4. jún 2023

@terina25 pisala som vyssie odkial, treba citat...ale zas v nasom pripade zaujem zo strany otca bol a berie si deti niekolkokrat mesacne...tu zaujem nie je ..ale aj tak viac ako 400e z jeho platu asi nedostane

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz