Vysporiadanie domu po rozvode

9. feb 2022

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosť,sme s ex manželom po rozvode.manzelstva už štvrtý rok, ešte sme není vysporiadaný po rozvode,ja som od neho odišla z domu ktorý sme spolu kúpili na hypotéku,on ostal bývať v dome, neskôr sa oženil a býva tam s terajšou manželkou,dala som to na súd o zrušenie spoluvlastníctva,on dom po mojom odchode si prerobil a pristavil, myslíte že sa bude na súde rozhodovať o terajšej cene aj s prerobenim alebo v takom stave ako bol po mojom rozvode.. ďakujem

dadulamamula
10. feb 2022

Všetko spadá do bzmka, ak ste ešte v ňom, tak všetko co je v dome teraz sa bude rátať..

deti95060810
10. feb 2022

kedy pristavil? po vašom rozvode? ak po rozvode tak pre teba to je už nepodstatné...ráta sa všetko do dňa rozvodu resp. právoplatnosti rozvodu

autor
10. feb 2022

@deti95060810 áno po rozvode pristavil, koľko trvajú a stojia takéto ťaháky po súdoch? Neviete niekto?

lnocka
10. feb 2022

Ahoj chcem sa spýta keď máte dom na hypotéku ešte keď ste neboli rozvedený tu hypotéku ste platili spoločne ešte?lebo my sa ideme rozvádzať mame byt na hypotéku muž odchádza do podnájmu a ja ostávam s deťmi v byte ale na tu hypotéku pokiaľ nás nerozvedu by mal platiť keďže je na oboch nevieš ako to je?

autor
10. feb 2022

@lnocka no platí ju stále ex,ale povedali mi že vraj by som mu mala polovicu prispievať aj keď spolu nebyvame, že pokiaľ je hypotéka na oboch,vraj si to môže na sude odomna pýtať,polovicu splátok keď sa budeme vysporiadať, že mi tá o to menej peňazí, neviem zatiaľ sme ešte není v takom štádiu čakáme na súd

luliu
10. feb 2022

@lnocka on by mal platiť polovicu hypotéky a od teba môže žiadať "nájomné" že len ty využívas nehnuteľnost

lnocka
10. feb 2022

@luliu áno s tým počítam ze ja budem platiť nájom a polku hypotéky a on iba polku hypotéky

autor
10. feb 2022

@lnocka ja som to pochopila, že bude ti platiť polku hypotéky ale zároveň môže požadovať od teba nájomné za využívanie jeho polky domu..

luliu
10. feb 2022

@lnocka nie nájom, platiť jemu za to že využívas celý dom

lnocka
10. feb 2022

Hej hej takže keď platíme nájom 200 a hypotéku 300 tak koľko mi musí dať respektíve ja jemu keď odíde?lebo ide to z jeho účtu

mk22
10. feb 2022

@lnocka zvládneš sama platiť hypotéku, aj energie, všetko okolo domu, domácnosť.. Sama?

luliu
10. feb 2022

@lnocka to už závisí na vašej dohode. Teoreticky nech je to spravodlivé pre obe strany, keďže tam zostavas, mala by si platiť všetko sama. Pri súde to samozrejme dolozis, že odvtedy to financujes len ty. On by ti mal prispievat na deti. Ale samozrejme môže čakať až na rozhodnutie súdu a vyplatiť ťa spätne. Neviem aké máte vztahy

lnocka
10. feb 2022

@luliu no hypotéku musí platiť na povicu pokiaľ sa nerozvedieme to viem isto

luliu
10. feb 2022

@lnocka ale on môže od teba žiadať dajme tomu 200€ za to, že využívas sama dom? Chápeš? Má na to plný nárok, resp. môže zostať v dome, nemusí vôbec odchadzat

lnocka
10. feb 2022

@luliu nemusí odchádzať ja ho nevyhneme

lnocka
10. feb 2022

@lnocka nevyhanam

elysiacik
10. feb 2022

Myslím si, že sa bude rátať terajšia hodnota domu. Hypotéku platíte ako a platíš ju aj ty ešte teraz?

autor
10. feb 2022

@elysiacik ja neplatim iba on ju platí,on bude chcieť odomna asi polovicu splátok ale ja budem žiadať nájom za užívanie mojej polovice domu

autor
10. feb 2022

Len neviem koľko by som si mohla pýtať od čoho sa odvíja ten prenájom mojej polovice, lebo hypo je jasné že z tej sumy polovica

mk22
10. feb 2022

Je tu skupina právne poradenstvo, dostaneš radu od právnika.. Ako postupovať, na čo máš nárok, skus tam položiť otázku, alebo možno už ju tam nájdeš zodpovedanu

soldi
10. feb 2022

Ty mozes od neho pytat najom a on od teba moze pytat peniaze za to ze sa o nehnutelnost stara a udrziava ju. Neviem ci to realne niekedy niekomu preslo ze by ten co ostal v spolocnom majetku platil druhemu za to najomne.

autor
10. feb 2022

@soldi veď to vôbec neviem či to prejde,lebo advokát mu o takej alternatívne nepovedal, iba čo som ti čítala,neviem či mi povie neskôr keď sa budeme súdiť..

autor
10. feb 2022

Mi nie mu 🙂

soldi
10. feb 2022

Podla mna Ti o tom nepovedal lebo to v nasich podmienkach nie je realne vymahatelne.

beus89
10. feb 2022

Presne ako hovorí @mk22 najlepšie je toto riešiť s vlastným advokátom, ja som sa dostala do obdobnej situácie ako popisuješ ty vyššie. S ex sme riešili hypo po rozvode, delili sme majetky, kadekoho som sa pýtala, co mám robit a ako postupovať a nakoniec som aj tak zakotvila u advokáta. Aj tak je v dnešnej dobe fakt náročné najsť dobrého právnika, ktorý ti aj super poradí, vyzná sa a má času. Väčšina len berie zákazníkov a nemá na teba ani poriadne času. Poradil mi super a nad moje očakávania nebol ani drahý, čakala som iné pálky...