Vysporiadanie BSM dohodou

sherynkamalinka
5. feb 2021

Dobrý deň, aký je postup pri vyporiadaní bsm formou dohody?a ako dlho cca trva?

mogaa
5. feb 2021

@sherynkamalinka no pokiaľ sa dohodnete, tak sa to nerieši súdne.....buď si majetok podelíte podľa dohody medzi sebou, ka sú tam aj nejaké pohľadávky napr.úver, hypotéka tak vysporiadanie odporúčam urobiť cez notára zmluvne....

ciarraa
5. feb 2021

bud to rieste cez notara alebo cez mediatora, je to lepsie pre obe strany

l_maria
5. feb 2021

do dohode s ex sme to riešili cez jeho právnika.spolu s vkladom do katastra sme to mali za cca mesiac

sherynkamalinka
autor
5. feb 2021

vies mi este napisat kolko vas vysiel právnik (bez vkladu)

sherynkamalinka
autor
5. feb 2021

@mogaa ano je tam hypoteka ktora ide na mna a ja musím mm vyplatiť časť...ok takze radsej cez právnika esp. notára. Dohodnutí sme v podstate na všetkom už teraz

chicca555
5. feb 2021

riesila som to nedavno, dohodli sme sa mimo sudu a notarka spisala zapisnicu o dohode o vysporiadani BSM... neviem kolko stala zapisnica, platil to ex

l_maria
5. feb 2021

bez vkladu to bolo tuším 350€

darkswan
5. feb 2021

@sherynkamalinka a tebe schvalili bez problemov ze mozes prehodit na seba hypo?

sherynkamalinka
autor
5. feb 2021
fabian8
6. aug 2023

Dobrý deň,
Som podielovým vlastníkom pozemku o veľkosti cca 1200m2 ktorý je difinovaný ako orná pôda. Chcel by som uzavrieť dohodu o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, pričom by mne pripadla polovica pozemku a polovica by ostala medzi 3 majiteľov. Mojím zámerom je prerobiť ornú pôdu na stavebný pozemok.
Prosím Vás viete mi poradiť ako postupovať? Od obce mám potvrdené že to je možné prerobiť na stavebný pozemok, len neviem ako to je s dohodou pokiaľ je pozemok menší ako 2000m2, ale chcem ho prerobiť na stavebný.
Ďakujem