Výška výživného, keď otec zarába 950 eur mesačne

9. jan 2023

Zdravím prosím vás pekne, vedeli by ste mi niekto povedať cca v akej hodnote by mi súd vypočítal výšku výživného ak otec dieťaťa zarába 950 mesačne plus má nejaké bonusy a stravné lístky. Všetko má priznané v zmluve. Ďakujem

pribinak
9. jan 2023

To ti nikto nepovie. Nevieme aké máš výdavky s dieťaťom. To je totiž dosť podatatne
Ani nevieme aké má výdavky otec a nepoznáme tvoj príjem či ďalšie vyzivovacie povinnosti

anjelicek26
9. jan 2023

Zavisi, ake dolozis, ze mas vydavky na dieta a tie si s otcom delite na polovicu... ale niekedy sud prisudi vzhladom na majetkove pomery otca viac.

autor
9. jan 2023

@pribinak žijeme sami platím nájom plus všetko čo sa týka dieťaťa plienky, oblečenie, lieky, všetky možné vyšetrenia. Maličké bude mať 4 mesiace čiže zachvilku začneme aj prikrmovať. Mala som toho dosť našetrené čiže doteraz som čerpala z toho plus kočikove čo som dostala. Financie sa nám velmi rýchlo míňaju a materskú mi vymerali na 350€ mesačne z čoho nezaobsatarám dieťa na mesiac a nie to ešte nájom. Otec sa slubude od narodenia že bude platit no keď prišlo na lámenie chleba sa vždy zamlčal. A jeho výdavky? Žije u rodičov prispieva im domov almožnu všetko ostatné ide bohviekam…

veronikaszabova
9. jan 2023

Ak.mas matersku 350€, poziadaj si o dorovnanie do vysky vyssieho RP

hedviga2
9. jan 2023

Aj na teba mas narok do dvoch rokov dietata, len si to podaj

petulda333
9. jan 2023

Moj svagor zarabal 900-1000e, takisto zije u rodicov a neplati nic,vyzivne plati 150na jedno dieta. Ma 2 deti. Teraz nepracuje,ale platia to rodicia

autor
9. jan 2023

@veronikaszabova praveže sa obávam že tých 350€ je vrátane rodinného prídavku takže myslím že čisto materská je menšia. V dobe otehotnenia som mala 2 práce a materskú som si žiadala zo zamestnania v ktorom som pracovala dlhšie kde som mala však menšiu mzdu. Tá druhá bola iba brigáda. Takže neviem či mám vobec nárok na vyšší rodičovský príspevok.
@hedviga2 To ani neviem že také niečo existuje. Kde si to môžem podať prosím, treba niečo obvolávať alebo najdem niekde žiadosť na internete ?

veronikaszabova
9. jan 2023

Dostavas matersku? Ak ano, staci si na UPSVAR poziadat o dorovnanie do vysky vyssieho RP. Je jedno, v akej vyske mas MP, pokial ju mas nizsiu ako RP

Ak poberas MP, tak mas automaticky narok na vyssi RP

hedviga2
9. jan 2023

Urcite ti na socialke poradia. Synovec platil 200 er na matku dva roky a 170 na syna plati stale. Nenechaj sa obabrat. Čim skor podas budes mat

lyci
9. jan 2023

zauzivane je 20% z cisteho prijmu delene pocet deti. pocitaju sa do toho aj odmeny. v sucasnosti sa pohybuje vyzivne v priemere okolo 150-180e

ukulela
9. jan 2023

musis zdokladovat naklady na dieta. teda pomernu cast najmu,m energii ... plienky, cca stravu, oblecenie. stravu, anaergie vies odhadnut mesacne, topanky cca rocne, tiez oblecenie, poplatok za smeti, lieky .. a rozratat to na mesiace a ziadat polovicu.

zuzkamati
11. feb 2023

@hedviga2
@hedviga2 prosím vás da sa výživné na matku žiadať aj spätne, ked som to nestihla do dvoch rokov?maly má 2 roky 10 mesiacov

hedviga2
12. feb 2023

@zuzkamati neviem. Treba ist na urady.