Vypočúvanie 7 ročného dieťaťa sociálnou pracovníčkou

mata128
6. feb 2014

Dievcata,ktore s tym mate skusenosti,ako a hlavne kde prebieha vysluch dietata???Moj partner riesi problem s exmanzelkou,nakolko exka hucka maleho proti nemu. Je podla vas normalne,aby vypocuvanie dietata prebiehalo u nej doma????Dieta ma 7rokov,je prvak

jahodka8
6. feb 2014

Podľa mňa je to normálne u nej doma, je to dieťa, v cudzom prostredí by možno ani nič nepovedalo, lebo by sa bálo alebo hanbilo. Dosť že sa rodičia rozviedli, ešte aj dieťa ťahať po úradoch, aby odpovedalo na háklivé otázky. A kde by si si to vypočúvanie tak predstavovala? U teba?

mata128
autor
6. feb 2014

@jahodka8 nie,ja sa iba pytam...pametam si,ze ked som chodila do skoly,za spoluziackou prisla soc.pracovnicka do skoly,lebo vraj musia robit pohovor na "neutralnej pode"... Ani u jedneho z rodicov. Oni sa rozviedli uz pred siestimi rokmi,matka sa s detmi stahovala od chlapa k chlapovi,maly bol cely december u nas,lebo matkin novy druh ho vyhadzoval v noci na ulicu a pod...nakoniec vyhodil aj matku,ta chcela syna na jeden den a viac ho nevratila,vraj si to rozmyslela...no a nakolko je zatial zvereny matke,partner si nepomohol. Podal predbezne opatrenie a exka zacala malemu rozpravat,ze tato ta pride nasilu uniest,uz ta za mnou nepusti a pod....dieta teraz rozprava,ze sa boji. Ale ked za nim otec prisiel do skoly,v pohode s nim komunikoval,este sa tu po skole zastavil pre hracky,ktore dostal na vianoce

luba28
6. feb 2014

@mata128 ano bude to u matky a kolizna si ho zoberie do izby a popri debate o skole,kamaratoch atd sa ho vsetko povypytuje,aby mala obraz a napisala posudok,...moze ist aj do skoly a tam pytat,ze ako sa maly sparava ked pride za nim otec a ci nahodou ucitelka nevie nieco viac,....

laila22
6. feb 2014

@mata128 nie, najlepšie na policajne stanici, alebo v kutici na urade.. A dietatu nahnat dobre strach, aby sa priznalo.... 😝

maminuska
6. feb 2014

@mata128 u mna kolízna opatrovníčka vypočuvala syna priamo u nich na kuratele. Bolo to preto že môj exmanžel veľmi škaredo ma osočoval pred detmi a tie k nemu začali odmietat chodit , načo on podal práve sťažnosť na sociálke.

mata128
autor
6. feb 2014

@laila22 na tvoje primitivne nazory nie som zvedava

mata128
autor
6. feb 2014

@maminuska u nas maly na matku skarede slovo nepocul,to aj ona dobre vie. Vies,len u nas to riesia dve socialky. My patrime pod inu,kde bolo manzelstvo aj rozvadzane,aj tam bude sud,exka patri pod inu....hoci byva len dve dediny odtialto,uz to spada pod iny okres. A kuratorka z ich okresu vcera vypocula maleho a preposle spravu nasej kuratorke,ktora zasa bola riesit v skole
@luba28

luba28
6. feb 2014

@mata128 ahaa,...ale dufajme,ze vsetko bude dobre,drzim prsty,....

maminuska
6. feb 2014

@mata128 tak to je dobre, lebo osočovat u deti jeho biologického rodiča , nech je akýkoľvek , je nedôstojné . Povedat pravdu ked sa ta dieta pýta to ano , neprikrášlovat , nezhoršovat , povedať pravdu.
V každom prípade ak ste presvedčení že chlapcovi poskytnete lepšie a hlavne stabilnejšie prostredie , tak choďte do toho . 🙂

mata128
autor
6. feb 2014

@maminuska vies,ja som si dokonca pred priatelom exku zastavala,velmi dlho!!!pokial IBA robila doma zurky,vodila si tam chlapov,proste bolo mi luto trhat dieta od matky. Sama som rozvedena,no s ex nemame problem. Ale ked sa s nim zacala stahovat od chlapa k chlapovi,maly je prvak a uz ma tretiu skolu!,tak to uz sa mi zda dost....a primitivna kuratorka vam povie,ze a co je na tom,ved aj kolotociari sa stahuju kazdy druhy tyzden a menia skolu....zda sa ti to normalne????a ked uz,oni sa aspon stahuju cela rodina,nie vzdy k inemu muzovi

jahodka8
6. feb 2014

@mata128 To by bolo dobré, keby ste si asi by chlapca brali čo najčastejšie, prípadne nastálo, kým sa matka dá dokopy. Asi nemá kde bývať? Tretia škola za jeden rok, tak to je už sila.

sonulapa
14. jan 2015

ja mam zas problem,ze ked maly ide k otcovi,tak ked ho prinesie,je cely upistany a uplakany,nechce ist ku mne,zacal klamat,rozpravat ze zla mama,ze v skolke sa mu nepaci,nechce tam chodit,vydobijat si svoje,lebo ked ide otcovi to su len vylety,hracky,vsetko co chce a kedy chce..uplne ziadna vychova..3dni sa s nim neda rozpravat poriadne..rozprava slova,ktore pred tym nikdy nevravel..pritom ja ho ucim aby si daval pozor na veci,ako sa spravat,ako hovorit,ze nie vsetko sa moze kupit a mat..ale ex vobec..od neho asi nikdy ziaden zakaz nepocul..a ide pomaly do skoly..doteraz v skolke ziadny problem,az teraz,ked ho ma castejsie,tak vyvadza..a ja mu mozem dohovarat,ale to ako hluchemu..absolutne u neho ziadna vychova len kupovanie si jeho pozornosti tym,cim on chce..
ked ho mal ex raz za mesiac nebol problem,a este ked mu vola,tak to je len to ze kam pojdu na vylet,co mu kupi atd..ale ani ho netrapi ze maly ide do skoly,ze treba rezim,ze budu povinnosti..proste nic..tak potom jasne ze malemu tam je lepsie..ale co potom ked bude vecsi..ked nedokaze teraz dieta vychovavat co potom..a musim to nejak riesit,lebo takto maly len upada do zadu..