Vyhrážky môjho manžela a 5 mesačné dieťa

monika1507
15. feb 2014

maminňčky kt. ste si prešli rozvodom ..... idem sa rozvadzať mam snim 5 mesačnu dcerku o ktoru on nemal zaujem a stale sa vyhraža že ma zabije a tak mam isť na urad veci a rodiny apožiadať tam koliznu alebo koho? aby so mnou spisal navrh na vyživne , na upravu a styk s mojou dcerkou ale len za pritomnosti mna ......... vyživne a na urade mi poradia ako si najst bezplatneho pravnika alebo pravnicku kedže som na mataaterskej ešťe mesiac a potom od 23-3 2014 budem na rodičovskom prispevku...Dakujem idem sa zbalzniť

emocka
15. feb 2014

http://www.legalaid.sk/
http://www.legalaid.sk/uzemna-posobnost
Tu Vám vedia pomôcť. Nájdite si najbližšiu kanceláriu. Je tam aj ako postupovať.

sisaha
15. feb 2014

@monika1507 ak sa ti vyhraza zabitim, tak urcite chod aj na policiu.

katerina12345
16. feb 2014

toto iste sme si prezili aj my,chod najprv na socialny a ziadaj o zverenie do vychovy,to robia rychlo,a ked sa neprestne vyhraza, tak chod na policiu.aj ja som bola....potom ked pride k samotnemu rozvodu,tak sa na to bude aj prihliadat.....a pravnika ti netreba obhajis sa j sama neboj,ked bude mat zaznam na policii,ziadny sudca mu take male dieta bez tvojej pritomnosti neda

monika1507
autor
16. feb 2014

@katerina12345 dobry podvečer a vy ste boli na policii sama alebo ste mali aj svedka..... ja mam dve vyhražky v smsmeskach . aj to stačí..?? vyhraža sa mi že mi malu zoberie že ju nikdy neuvidim,,,, že peniaze mi platiť nebude vyživne,, že zavola do ocinovej roboty a že povie že ocino chodi dennodnne opity na autobusi........že ma zabije,,, že on začne piť aby bol s neho alkoholik a potom len uvidim ako ma začne biť.....a stou starostlivostou... zvererenie ona je stale so mnou malinka.........

monhla
16. feb 2014

@monika1507 Mnohí sa vyhrážajú .... iné nevedia. Tie sms si nechaj v mobile, ešte sa Ti môžu zísť. Ak sa bojíš, choď na políciu a trvaj na tom, nech niečo spíšu /inak by nemuseli konať/
P.S. Na Slovensku súd takmer nikdy neprisúdi dieťatko otcovi, iba ak je matka ozaj nespôsobilá /alkohol, drogy a pod/ Takže súd zverí Tvoju dcérku Tebe. A ak sav yhráža, nielenže ju neuvidí v Tvojej prítomnosti, ale mu súd môže zakázať styk s ňou úplne - bude musieť iba platiť.
Určite kontaktuj úrady - políciu, sociálku ...

katerina12345
16. feb 2014

ano aj sms staci....no ale keby ti ju teraz zobral,tak ti ju nemusi vobec vratit,lebo tak ako si ty matka on je otec,take su nase zakony ☹ bez na socialku a tam vybav predbezne zverenie dcerky do opatery