Vyhráža sa, že si dieťa vysúdi

mishel25196
11. sep 2017

Ahojte.Som v polovici tehotenstva,s bývalim som sa rozišla ešte predtým než som zistila že som tehotná.Rozhodla som sa že si to nechám a tak som šla za nim mu to oznamiť a tým som si to pokazila.Mohla som mať kĺud.Myslela som si v tej chvili že konám správne aj keď som vedela čo je to za človeka..Odvtedy sa mi len vyhráža že da na sud a si ho vezme.Nechcem ho dať do rodného listu ako otca.Viem že mu nejde o dieťa ale o to aby mi ubližoval.Viem že sa to da keď požiada o dna testy ale ja sa bojim že mu dieťa prisúdia pretože je manipulant a notoricky klamár,je schopny urobiť všetko aby ma tam očiernil.Ja svoje babetko milujem,ale viem že on by nebol dobry otec.Neustale pije,klame a máva zachvaty zurivosti kedy všetko rozbija.Mám aj fotky ako zapija tabletky alkoholom.Pijany sada do auta.Vlastna mama sa ho boji.A ja sa bojim čo bude keď moju malinku porodim.Vraj ma dobreho pravnika suseda..Môže mu sud dovoliť stretavanie sa s dieťaťom osamote alebo striedavu starostlivosť? Máte nejaké skusenosti? Do rodneho listu ho neuvadzam

pribinak
11. sep 2017

a on zostane doma na materskej a bude menit plienky? 😂😂😂

ukulela
11. sep 2017

@mishel25196 pokial nie si narkomanka, alebo podobne, nevysudi nic, stretavanie v pritomnosti matky. pri mimine ziadna striedavka, ako ho nakoji???
odkladaj si smsky, zhromazduj dokazy pre istotu. neboj, su to len vyhrazky.

mishel25196
autor
11. sep 2017

@pribinak no ja som sa ho pytala lebo termin mam v januari a on povedal že vo februári sa vidime na súde tak som sa ho opýtala či bude kojiť a on že "preto až vo februári" pričom to nedava logiku 😀

mishel25196
autor
11. sep 2017

@ukulela no narkomanka niesom ani nič podobné.Ale keď som bola mladšia tak som chodila k psychiatrovi a on to vie.A že to povie na súde.Dôkazy zbieram mam ich veĺa lenže on veĺmi klame a čo ak niečo povymyšĺa

mishel25196
autor
11. sep 2017

A ešte mi dlhuje peniaze.Volala som mu nech mi vrati a povedal že nema pričom si kupil auto.Zavaži ak na súde poviem že mi odmietal prispieť na vybavu pre dieťa ako kočik a pod.?lebo chce byť otcom ale vôbec sa nezaujima či mam na všetko peniaze.

libawet
11. sep 2017

@mishel25196 len sa vyhráža, neurobí nič, je to slaboch, čo má len silné reči. Prvotný hnev si len potreboval vyventilovať. O dieťa by sa postarať nevedel, čo dobre vie. Ešte jedna vec - ignoruj ho, nevolaj mu, nevyhľadávaj ho.
Ak ho neuvedieš v rodnom liste, tak on Ti nemusí prispievať nič. Ak on chce, aby si ho uviedla, a k dieťaťu sa priznáva, tak potom mu tam pribúda aj táto povinnosť - mal by na dieťa platiť.

mishel25196
autor
11. sep 2017

@libawet To iste mi vraví aj mama.uvedomujem si to ale na druhej strane ma to zaťažuje a tym zaťazujem aj babetko lebo niesom kĺudná.vždy je chviĺu dobre no potom zas sa ozve

mishel25196
autor
11. sep 2017

@libawet určite ho neuvediem
On by mi ani neplatil a radšej chcem od neho pokoj.Ale vždy si najde cestu ako ma skontaktovať a ja dviham aby som mala nejake dôkazy.Ale dna testy su vraj drahé

mishel25196
autor
11. sep 2017

Ďakujem citim sa lepšie

libawet
11. sep 2017

@mishel25196 ak ho teda uviesť nechceš, a nič od neho, odstrihni sa od neho úplne. Tak mu stále dávaš nádej a on sa toho chytá. Áno, DNA testy sa pohybujú rádovo od 200 do 300 €, no už sa dajú v pohode urobiť aj doma, takže si ich môže zaobstarať, ak by chcel a mal na ne peniaze. Test sa robí zo slín potenc. otca a dieťaťa, testy sa zasielajú potom tej firme, no výsledok je len pre jeho, či Tvoju informáciu, pred súdom by to neobstálo, pretože len osoba, kt. urobila odber vie, komu vzorky slín patria.

katriona1
11. sep 2017

tak ale on si muže nechat určit otcovství soudem a jelikož oba vedí, že je otcem tak ten soud vyhraje a poražená strana, teda matka, bude platit soudní poplatky i ty testy DNA

evitka83
11. sep 2017

@mishel25196 kurnik toto ked citam, tak sa mi jezia chlpy, ako sa baby daju zastrasit...tvoj byvaly je korunovany debil. Ziaden sud mu dieta neda, pravnik nie je boh, takze ked ty si si vedoma, ze ta nema za co nachytat...drogy, bez domova a pod, tak si moze fukat praskovy cukor do riti. 1, nedals by som ho do RL. Uvidis, ci bude taky husty aj potom. 2, ked sa bude domahat otcovskych prav, fajn, ale nech si je vedomy, ze bude cvakat a take male dieta bez matky ani na krok. To je skratka statistika sudnych rozhodnuti. A este by som si odkladala bloky z tehotenstva, zo zakona mas narok na kompemzaciu nakladov z tehotenstva zo strany otca, tusim do 2 rokov. Detajly nepoznam. Pevne nervy, pokojne tehu a boju zdar 🙂

trdelnik234
11. sep 2017

1.Moznost sice nie je celkom kosher,ale napisem ti.
A preco mu jednoducho nepovies,ze si ho chcela iba nasrat,preto si mu povedala,ze je to jeho.A ze v skutocnosti mas noveho frajera a bodka.Akoze si sa chcela iba pomstit za nevratene peniaze.Alebo podobnu vec.
Mas o tej pozicke nejaky doklad?Kolko ti dlzi?Nejaky svalnati krasavci by ho nemohli prist pozdravit domov?
2.Druha moznost:prerus kontakt a zhromazduj dokazy o tom,ze nie je vhodny otec.

deti95060810
11. sep 2017

tvoj ex má náhradné prsníky s materským mliekom? to by som chcela vidieť....😀

lasina
11. sep 2017

Skús mi nechať dieťa na pár dní,garantujem ti,že ti ho z radosťou dá naspäť.

lasina
11. sep 2017

Chcela som napísať mu,nie mi😀

sashabb
12. sep 2017

@lasina to dieťa sa ešte ani nenarodilo... dala by si preč novorodeniatko? len preto aby sa chlap uvedomil, že aha tak toto nie? 🙄 či ako si to myslela?

mishel25196
autor
12. sep 2017

@sashabb tu nič take nebolo spominane... nikdy by som od seba dieťa preč nedala.Len sa pýtam ako by to bolo so súdom a načo ma on právo ak ho neuvediem ako otca popripade ak si o testy požiada

mishel25196
autor
12. sep 2017

@sashabb prepač myslela som že sa vyjadruješ k mojmu članko 😀

ukulela
12. sep 2017

@mishel25196 ak ho neuvedies, myslim (nemam osobnu skusenost) on moze poziadat sud o urcenie otcovstva. vtedy by si ho ako otca mohla popriet, ale potom sud nariadi testy DNA a cvaka ten, co prehra (teda v tomto pripade ty) alebo nepopries a budes suhlasit a to uz bude bez testov otcovtsva.
ine by bolo, keby bol v rodnom liest uz uvedeny iny otec, to by si ex mohol piskat - pred zakonom by mal byt otec ten, co je v rodnom liste. (viem, ze niektore baby to tak riesili, ze sa dohodli s kamaratom, ze ho uviedli ako otca aby sa zbavili bio otca, pripadne sa dp pôrodu vydali a otcom v rodnom liste je vtedy automaticky manzel. no mne sa to nepaci a zda sa mi to ako velky risk do buducnosti - tak toto ti urcite neradim, len spominam.)

ak bude ex taky husty a po porode sa obrati na sud, je jasne, ze otcovstvo mu priklepnu - takze bude mat prava otca - stretavanie, ale aj povinnosti - vyzivne, takze uz teraz si odkladaj vsetky blocky z vybavy, na lekara, vytaminy pre teba, aj tehotenske oblecenie, skratka vsetko spojene s tehotenstvom a dietatom. do poslednej dodky. aj vlozky tehotenske. vsetko. ak bude geroj, ze chce byt otec, tak mu sud urci vyzivne a bude ti musiet preplatit aj cast vybavy a starostlivosti o teba.
co sa tyka stretavania - mimino len v pritomnosti matky a striedavka absolutne nehrozi. vyhraza sa ti kamaratom, chce ta zastrasit a zdeptat, to je vsetko ...
ak by nahodou ktomu sudu doslo, ries to asi radsej s pravnikom, najma kvoli vyzivnemu. a tiez aby boli pripadne hodiny na stretavanie podla tvojej predstavy ... ale podla mna nema ex take gule, aby to riesil sudom.

mishel25196
autor
13. sep 2017

@ukulela a ak určim dobry dôvod prečo som ho neuviedla ako otca tak aj tak testy budem platiť ja? Lebo som už počula aj take že nie vždy to matka musi zaplatit.Keby som vedela že nieje nebezpečny a je psych.v poriadku tak určite suhlasim so všetkym aj so stretavanim.Lenže on nieje v poriadku a toho sa obávam.

sashabb
13. sep 2017

@mishel25196 osobne si myslím, že su to len také silné reči. Na milion % ho neuvádzaj ako otca, teraz s ním preruš všetky kontakty, vymeň aj telefonne číslo ... pochybujem, že on pôjde na súd biť sa o dieťa. Takých tu už bolo 🙄

mishel25196
autor
13. sep 2017

@sashabb tak ja sa s nim vôbec nestretavam..ked som nim volala tak som len chcela späť svoje peniaze..sms mi chodia v jednom kuse ale nereagujem len si ich prečitam a odložim..Ale on je schopny všetkého aj keď nemyslim si že hned by ten prípad otvorili.On si myslí že hned vo februari sa stretneme na súde..Budem bojovať zo všetkych sil.Ale ja čestne,on nie.Bojim sa len toho že povymyšla na mna všeličo lebo toto mu ide.Klamať.

ukulela
13. sep 2017

@mishel25196 on vyhlasi, ze je otec, ty to popries - vedome zaklames, sud nariadi testy, tie ukazu, ze je otec. sud nebudu zaujimat argumenty, ucet dakomu vystavit musi. sud vsak moze vyrazne obmedzit styk otca s dietatom.
ja by som - ak k tomu dojde - otcovstvo pred sudom nepopierala a neklamala. ak by doslo az na sud, tak to riesila s pravnikom. pri dobrych argumentoch to moze skoncittak, ze dosiahne urcenie otcovstva, ale ty vysudis vyzivne na seba aj dieta a ak je to alkoholik a agresor, sud mu nemusi povolit vobec stretavanie ...

katriona1
13. sep 2017

@mishel25196 no pokud se na soude on o otcovství prihlásí, ty to popres a následné testy DNA jasne ukažou, že otcem je on, tak ze sebe tu klamárku udeláš sama, potom už mužeš v očích soudu vypadat neduveryhodne, já bych ho teda pri porode jako otce neuvedla, co ani nemužes pokud nebudeš mít čestné prohlášení o otcovství a on at potom ukáže jak moc chce být otec a dá to na soud, tam bych potom otcovství nepopírala, protože te to bude stát peníze a ješte ti to uškodí