Vycestovanie do zahraničia s dieťaťom po rozvode

hell23
24. júl 2017

Ahoj prosim maminy o radu som skoro štyri roky rozvedena a mame s exmanzelom dcerku ktora je zverena do mojej opatery.Bol s nou tento rokna dovolenke v zahraničí a davala som mu potvrdzovať papier u notarky o vycestovani s malou ako povolenie zákonného zastupcu.Len neviem ci by to musel aj mne potvrdit keby chcem ja s malou vycestovať mimo SK.

sissy27
24. júl 2017

@hell23 keďže je tebe zverená do opatery, tak nepotrebuješ, keď tak si daj preložiť rozsudok do angličtiny a v prípade potreby ho ukáž... ale zatiaľ sa mi nestalo, že by odomňa alebo od dcéry niečo chceli a to cestuje často "sama" (bez rodičov)

jamabe
24. júl 2017

Nemusi ti nic potvrdzovat, ak idete len na dovolenku. Samozrejme by si nemala ist v case, ked ma on urceny styk s malou, ak sa nedohodnete 🙂

evinea
24. júl 2017

Na to si treba dat pozor, hlavne ak by vam to vychadzalo vtedy, ked by dieta malo byt s druhym rodicom. Niektori by to totizto mohli brat ako zamedzovanie styku a to by mohlo narobit este viac starosti. Mala by si mu to teda aspon oznamit, ze sa niema chystate

mondolina
24. júl 2017

Keď sa jedná len o dovolenku nemusí ti nič potvrdzovať,

peter2404
4. aug 2017

na vycestovanie na dovolenku rodic nepotrebuje suhlas druheho rodica, bez ohladu na to, komu bolo dieta zverene (pokial neboli prava jedneho z rodicov obmedzene - zakaz styku). pas pre dieta je takisto vydavany pre oboch rodicov rovnako, bez ohladu na zverenie dietata, netreba ziaden suhlas ani nic podobne..
co je vsak potrebne pri ceste na dovolenku:
- je potrebne informovat druheho rodica o pobyte dietata v zahranici (staci SMS, mail)
- odporuca sa rodicovi, ktory ma ine priezvisko ako jeho dieta/deti, si vziat so sebou rodny list dietata (idealne uradne prelozeny do anglictiny) ako dokaz, ze je rodicom dietata/deti. niektore krajiny taketo potvrdenie vyzaduju

hell23
autor
4. aug 2017

Ďakujem za odpovede všetkym❤