Vycestovanie deti do zahraničia

nellyuana
22. aug 2024

Ahojte, potrebujem poradiť - deti mám v starostlivosti a mali ísť dnes do nedele s ex na chatu v rámci SK, avšak včera som prišla nato, že dcéra má vši, tak že ich nevezme a mne to dal "vyžrať" tak, že mi nedá súhlas na vycestovanie detí do zahraničia - v septembri ideme na dovolenku. Právnik má asi tiež dovolenku, neviem sa mu dovolať a hľadám možnosti. Ďakujem za každú radu. 🙏

maranco
22. aug 2024

@nellyuana na vycestovanie z SK na krátkodobú dovolenku nepotrebuješ súhlas ex ak deti v tom čase majú byť s tebou, stačí ak mu oznámiš kde kedy budete. Pozri si pravidlá danej krajiny kde chceš ísť, či vyžadujú súhlas druhého rodiča a vyber si takú krajinu ktorá písomný súhlas nevyžaduje.

tramtada31
22. aug 2024

Tak mu daj dceru so vsami. Ono aj tak už tie prípravky zvyknú zabrat hned

nellyuana
autor
22. aug 2024

@maranco práveže ten víkend mali byť u neho :( doposiaľ dal vždy súhlas, ale včera to už vyostril, že nedá...smutné je, že ubližuje deťom nie mne...
@tramtada31 ja som mu povedala, že nech si ich vezme, ja som ich nastriekala, umyla, všetko dezinfikovala do noci, že on ich nechce zavšivavené, lebo pre neho a jeho rodinu, kolegov to predstavuje zdravotné riziko

cacianka
22. aug 2024

tak tebe dal vyžrať, že dcéra má vši ?! veď ich mohla nachytať u neho/jeho rodiny a až teraz sa ech prejavili.
už včera ste mohli umyť hlavu, dnes mohla kludne ísť, na chate mohli opakovať všetky opatrenia /česať, aplikovať. urobila si všetky kroky a opatrenia, tak aké zdravotné riziko ?
to on je riziko, debility....
neviem kedy cestujete, ako dátum cesty koliduje s dátumom kedy si otec má prevziať deti, možno sa ukľudní a nebude robiť obštrukcie len sa teraz vyhráža, ale možno by som bola ticho, nerýpala, ale v deň odjazdu by som odišla s deťmi a za hranicami poslala sms v štýle - ako som ťa informovala už začiatkom júla / (augusta) , práve sme s deťmi odcestovali do ..., deti sú OK, dva náhradné termíny na výmenu s týmto tvojim termínom , ktoré som tu ponúkla na výmenu, platia. Ponuka termínov 25.9. 35. 9. (obrazne) z mojej strany seriózne platí.

nellyuana
autor
23. aug 2024

@cacianka áno, hohužial mne to dá vyžrať, lebo ja zato môžem podľa neho, že ich majú... len teda neublíži mne, ale deťom... Ponúkla som mu náhradné termíny, že si môže vybrať aj viacej termínov, ponúkla som mu, že môže teda deti počas dovolenky mať a voziť do školy, že to on robiť nebude :D A dnes som vybehla na sociálku, pani spísala papier, že ex nesúhlasí s vycestovaním, že ho budú kontaktovať na osobný rozhovor.

cacianka
23. aug 2024

@nellyuana čo ti poviem - cocot cocotný