Váš názor na ženy, ktoré bránia otcom stretávať sa s deťmi

zandaa
18. máj 2015

Aby som to upresnila, brat sa mi stazuje, ze jeho ex mu dovoli sa stretavat s 3 rocnym synom len tolko kolko maju urcene sudom, nic viac. Pritom brat ma so synom dobry vztah, venuje sa mu a ked ho chce niekde zobrat, tak moze iba v nedelu, alebo v stredu poobede, ked ma urcene sudom. Ked je nejaka akcia mimo tychto dni, tak nemoze. Brat je slusny, normalny o dieta sa vie postarat. Jeho ex mu hovori, ze ked nebude platit vyssie vyzivne, tak mu ho viac neda.
Aky mate nazor na taketo matky a ako proti nim bojovat???

lilimoni
18. máj 2015

@zandaa na sud a dohodnut striedavu starostlivost. To je sialene ak slusnemu a milujucemu a starostlivemu muzovi robi prieky cez chlapca 😠

mima4
18. máj 2015

@zandaa striedavu starostlivost.
take zeny su pre mna tapy.. pokial je chlap slusny a neohrozuje dieta..mal by sa priblizne rovnako spolupodielat na vychove dietata... a pomstit sa niekomu cez dieta... je ubohe.

zandaa
autor
18. máj 2015

@lilimoni
@mima4
Presne si to vystihla, robi problemy cez chlapca, ktory chce byt s otcom. Jednoducho ho vyuziva na to aby si vydobila vyssie vyzivne.
So striedavkou bude asi problem, lebo neziju v jednom meste ale 30 km od seba a chlapec ma 3 roky, co tvrdia ze je malo na striedavku.
Ex sa obhajuje tym, ze mu ho dava tolko kolko urcil sud, t.j nedelu skoro cely den a stredu 3h.....jemu je to malo.

evelynm
18. máj 2015

vzdy je to pohlad z jednej strany. Keby sem napisala mama toho dietata, podala by to svojim spôsobom a vacsina by sa priklonila na jej stranu.
Ked sa ludia rozidu, vacsinou si vselijako navzájom poublizuju a málokedy sa podari najst kompromis, riesenie, ktore vyhovuje obidvom. A hlavne dospeli v týchto veciach vôbec nemyslia na dieta, ale na seba, na svoje krivdy. Obhajuju sa strachom o dieta, jeho nizkym vekom, nezrelostou, zlym vplyvom toho druhého na dieta atd. atd., ale v drvivej vacsine je to o potrebe ublizit, pomstit sa tomu bývalému partnerovi.
Pozri, tvoj brat sa moze so svojou byvalou zenou rozumne porozpravat, pokusit sa dohodnut. ak to nepojde, ma moznost poziadat sud o urcenie stretnuti vo vacsom rozsahu.
Mna len vzdy prekvapuje, ze dvaja ludia, ktori si boli kedysi najblizsi, zdielali spolu jedno lozko, robili spolu tie najintimnejsie veci, si teraz dokazu robit prieky, hladat na sebe len to zle, osocovat sa, urazat sa... Ked som sa vydavala, bola som si vedoma toho, ze si beriem otca mojich budúcich deti. tak som si vybrala takého, ktory je toho hodny...

bonaqa2013
18. máj 2015

JE VEĽMI TENKÁ ČIARA MEDZI LÁSKOU A NENÁVISŤOU...

bonaqa2013
18. máj 2015

@zandaa to čo si napísala je možno pravda, ale aby sme boli objektívne, museli by sme poznať aj názor matky.
Inak nedá sa to takto presne všetko písať, pretože je to všetko od prípadu k prípadu.

zandaa
autor
18. máj 2015

@evelynm
Problem je v tom, ze s nou sa komunikovat neda, to mozem potvrdit.
A hlavnym motivom jej konania su peniaze. Brat pracuje v zahranicnej firme a ma slusny prijem a ona chce aby jej platil prehnane vysoke vyzivne. A keby tie peniaze aspon pouzila pre dieta, ale chlapec chodi v obnosenych veciac, vysmatlanych topankach a je vychudnuty, kost a koza.

zandaa
autor
18. máj 2015

@bonaqa2013
Dovodom rozchodu bolo, ze ho podvadzala so svojim zenatym kamaratom, kvoli ktoremu od neho aj odisla. Myslela si, ze opusti svoju zenu a 3 deti ale neurobil to.

lilimoni
18. máj 2015

@zandaa vyzivne ale nemusi posielat na ucet. Ak kazdy mesiac kupi malemu veci a hracky vo vyske vyzivneho a blocky odlozi, tak sa ex moze aj pototo 😉

zandaa
autor
18. máj 2015

@lilimoni
Ked ma sudom urcene vyzivne tak ho musi dat matke, bud na ucet alebo do ruky...tak ako pises ty to bohuzial nejde.

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , pozri, tvoj brat si ju kedysi davno dobrovolne vybral, snad ju poznal, ked si s nou zakladal rodinu. Ci su hlavnym motívom peniaze - to moze, aj nemusi tak byt. Ak je chlapec chudy, to nemusi znamenat, ze mu nedava jest. Ak chodi v obnosených veciach, to je vec pohladu. Z tvojich slov citit dost velky odpor voci byvalej svagrinej.
Opakujem sa, ale nevadi - ktovie, ako by to podala ona. NIKDY nie je problem len na jednej strane.

zandaa
autor
18. máj 2015

@evelynm
Vies ked si niekoho beries, tak nema napisane na cele ako sa bude spravat o par rokov, napr. ked pridu deti, alebo po rozchode.
A nech bolo medzi nimi co bolo, dieta ma dvoch rodicov a matka ktora pouziva dieta ako nastroj na to aby sa pomstila otcovi a vydierala ho, nie je podla mna dobra matka.
Ale ja som chcela skor radu a nie moralizovat.

babatkoling
18. máj 2015

Mozem len potvrdit, ze veeeelmi zriedkavo je problem jednostranny - ze na vine je len jeden z rodicov. Nikoho sa nezastavam a nikoho neobvinujem, ale ako dieta z rozvedenej rodiny, v ktorej neboli rozvedeni len moji rodicia, som mala sancu vidiet viac prikladov...
Zaroven som velmi proti striedavke, to je to najhorsie, co sa deckam moze stat - mam dve nevlastne a tie lietali medzi mamou a otcom hore dolu a nevedeli ci prichadzaju alebo dochadzaju - total chaos.
Ak mama maleho nie je pristupna k ziadnej dohode, potom asi len na sud. Ak ma otec zaujem, nevidim problem, maly uz nie je taky maly, vylety s otcom aj na dva dni (s prespanim) by mal zvladnut v pohode.
My zeny vieme bohuzial byt dobre protivne, ked pride na taketo veci, ale opat vcelku chapem, mama toho dietata moze mat toho vela na srdci, co my nikdy nebudeme vediet...

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , nemoralizujem. Len sa mi vidi, ze to proste podavas velmi jednostranne a vyhovovali by ti len odpovede, v ktorých sa nadava na byvalu svagrinu. Ale to nie je spravodlive. Napisat, ze nie je dobra matka, sa mi zda velmi silne.
Nie, nevies, ako sa clovek bude spravat o par rokov, ale nejake predpoklady urcite su, podla toho, ako sa clovek sprava v roznych situáciách.

dm1
18. máj 2015

@zandaa tiez sa mi nepaci ak si rodicia riesia vlastne problemy cez dieta to je jasne ale ma trosku zamrzela tvoja poznamka na to ze peniaze nejdu na dieta a nasledne ze chlapec je vychudnuty kost a koza. To chces tym akoze povedat ze mu nedava jest ci naco si to spomenula? beirem to zo svojho pohladu nas syn je drobucky chudy a pritom je ako drak keby toto niekto povedal o nas ako rodicoch..... a este aj obnosene veci to je relativne sak ked mi ide dieta na ihrisko tak ho nemodim jak z katalogu ale dam mu teplaky na von aj tenisky a podobne. Fakt by bolo dobre pocut aj druhu stranu.
Este co sa tyka vyzivneho dieta ma pravo zdielat standart a zivotnu uroven svojich rodicov takze ano ked otec zaraba napr. 3000e aj vyzivne sa moze pozadovat astronomicke na slovenske pomery

sissy27
18. máj 2015

@zandaa na tvoju všeobecnú otázku odpoviem všeobecne - vždy je to prípad od prípadu... niekedy sa tým ženám ani nečudujem...
čo sa týka tvojho brata - každá minca má dve strany... nie, nie je fér, že si matka žiada vyššie výživné za styk s dieťaťom, na druhej strane nepíšeš, koľko brat prispieva teraz ani koľko zarába... a čo je to neprimerane vysoké výživné? dieťa sa má podieľať na životnej úrovni rodičov, takže ak si brat žije nadštandardne, prečo nie aj jeho dieťa? pokiaľ sa bratovi zdá, že trávi s dieťaťom málo času, môže na súde požiadať o úpravu styku... a môže sa napr. aj dobrovoľne ponúknuť, že v prípade choroby bude s malým doma on celý týždeň alebo koľko bude treba, aby ex mohla chodiť do práce a nemala kvôli očr nižšiu výplatu a problémy v práci 🙂
len pre upresnenie - nestaviam sa na stranu ani jedného, len hovorím, že nič nie je len čierne alebo len biele...
@lilimoni uhm a k obedu dám dieťaťu hračku a do školy miesto peňazí na učebnice nové rifle... takto to naozaj nefunguje, to sa môžeš ty aj pototo 🙂

zandaa
autor
18. máj 2015

@dm1
@sissy27
Brat zarobi 1500 mesacne, plati 160 eur na 3 rocne dieta, chlapec je zdravy, ziadne lieky ani nic podobne neberie. Ona robi na cierno, zarobi min. 500 mesacne na sude tvrdila, ze nema ziadny prijem.
A v jej pripade ak by platil vyssie vyzivne, tak by dieta aj tak nemalo vyssi standard, skor by ho mala ona .

sissy27
18. máj 2015

@zandaa uhm tak 160€ mesačne nie je žiadne nadštandardné výživné 🙂 a príjem matky 500€ tiež nie je bohviečo - každopádne takéto tvrdenie (že pracuje a má príjem) musíte aj dokázať...

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , mas deticky? ak ano,spocitaj si, ake mas výdavky. Ak otec dietata zarobi 1500 uer, tak sa mi vyzivne 160 vidi dooost malo.

zandaa
autor
18. máj 2015

@sissy27
Ja netvrdim, ze je to nadstandardne vyzivne, ale ona chce viac....a myslim, ze keby dala aj ona 160 zo svojho, tak chlapec by mal 320 eur mesacne, co si myslim, ze je na 3roc. dieta dost. Ale niektore by nedbali mat dieta pre seba a aby im to chlap vsetko financoval. A ona si chodi do fitka, do sauny, na masaze, kozmetika, kadernicka, nechty atd..

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , obavam sa, ze si zaujata. Tvoja byvala svagrina dava ovela viac, ako 160 eur. ci myslis, ze byvanie, stravu, osatenie a vsetky výdavky ma dieta zadarmo? A cas, ktory s nim mama travi - dennodenne, noci atd? A ze chodi do fitka a na kozmetiku - to je akoze zle?? Normalne sa o seba stara, je to mlada zena, chce dobre vyzerat. Ty nie?

zandaa
autor
18. máj 2015

@evelynm
Ano mam a takisto prispievam financne ..... a vysvetli mi, preco by mal otec platit vacsinu nakladov, hlavne ked matka zatajuje svoje prijmy a brani mu travit s dietatom viac casu?
Brat ked je so synom, tak mu kupuje stravu, hracky, brava ho na vylety, cestuje za nim a to tiez nieco stoji.....a okrem toho mu zalozil sporenie, kde mu pravidelne uklada peniaze.

dm1
18. máj 2015

@zandaa tak ja neviem tiez mi pri tom otcovom prijme vobec nepride to vyzivne vysoke 😕
a nezabudajme ze z tych 160e predsa ide cast aj na byvanie, elektrinu a podobne veci a to ze matka chodi na masaze, kozmetiku a podobne to akoze ona nema narok vobec chodit ked uz je matka??? ci ako? a zabudas ze matka nemusi davat rovnym dielom rovnako vyzivne ze sa to nespocitava 160+160e ved ona sa predsa o to dieta stara kazdy den okrem casu kedy ho ma otec ci?
nechcem samozrejme povedat ze pravdu ma ona to nie len mi pride tvoj pohlad velmi jednostranny a hlavne ta poznamka o vychudnutosti a podobne vidis k tomu si sa uz v odpovedi nevratila a pritom si ju v podstate "obvinila" ze sa o dieta nestara sak je kost a koza 🤐

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , ako uz bolo napisane, otec ma zabezpecit dietatu primerany zivotny standard. Ak je on na tom lepsie, ma matke prispievat. co je na tom zle? A ci matka zatajuje svoje prijmy... ako vies? A ak ano, mozno sa ta zena proste snazi vyzit ako sa da. Vidi sa mi, ze ty prilis moralizujes a voci svagrinej nie si ani nahodou objektivna.

zandaa
autor
18. máj 2015

@evelynm
Akoze keby nemala dieta, tak by nemusela platit za byt??? Mozno ma vyssie vydaje akurat na vodu a mozno elektrinu co je tak max 20 eur mesacne.
Mozes mi prosim ta napisat na co dava ovela viac, oproti tomu keby byvala sama?

dm1
18. máj 2015

@zandaa ma platit otec vacsinu nakladov preto lebo vacsinu casu sa o neho stara matka ved to je pochopitelne nie? a teda ak sa mu zda malo sa stretavat (co aj mne sa zda malo pre milujuceho otca ) tak nech si poda navrh o upravu styku. Ale este raz aj keby matka mala prijem oficialny 500e tak mi to vyzivine pri prijme otca vobec nepride vysoke

zandaa
autor
18. máj 2015

@dm1
Super nazor, takze otec nech len dobre zaraba a plati, matka nemusi prispievat na dieta ale starat sa o to aby dobre vyzerala.

evelynm
18. máj 2015

@zandaa , toto nema cenu, uz sa tahame za slovicka.
Pozri, si voci svagrinej zaujata, obhajujes svojho brata. A podstate je to ale uplne ich vec a ty by si sa do nich ani nemala nejak starat. Lebo co a ako bolo medzi nimi, preco sa rozisli, co vsetko sa stalo vôbec nemusis vediet, to vedia len oni dvaja. A ty vies len tolko, ,kolko ti povedia. Avsak rozduchavanim takýchto negatívnych vasni nepomozes ani bratovi, ani jeho synovi. Tvoj brat a tvoja byvala svagrina potrebuju najst nejaku spolocnu rec. Nechaj to na nich.

dm1
18. máj 2015

@zandaa nemozes porovnavat ze by to platila aj tak preboha tak to nefunguje na sudoch ani nikde do vydavkov na dieta sa rata aj cast nakladov na byvanie, pripadne hypoteku a ine veci. a stravu, oblecenie poplatok za skolku mas kde? ze max. 20e ja odpadnem :o. Len skolka teda ak chodi ale ak nie isto bude stoji okolo 40-50e mesacne - myslim statna podla lokality

zandaa
autor
18. máj 2015

@dm1
Unikla ti jedna podstatna vec, otec sa o dieta chce starat, ale matka mu v tom brani.
Otec chce travis s dietatom viac casu a tym padom by mal aj vacsie vydaje a matka mensie, nemyslis?
Preco to nemozes porovnavat, ked zijes sama v byte, tak o co mas nizsie naklady?