V akom prípade súd zverí dieťa do starostlivosti otca?

16. okt 2022

Poznate nejaké prípady kedy súd po rozchode zveril dieta do starostlivosti otcovi? V akých situáciách sa tak stane?

mariet24
16. okt 2022

Otec chcel, matka hneď súhlasila....🤷🏻‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janne318
16. okt 2022

Matka žijúca prevažne v zahraničí, pracujúca v leteckej doprave ako dopravná pilotka. 😔

melanta
16. okt 2022

Poznám 2 prípady. V jednom matka nemala o dieťa záujem, v druhom pila.

marca12
16. okt 2022

Ja poznam dva pripady v prvom matka odisla a viac sa nevratila a druhy pripad vplyvny podnikatel,ktory ma znamosti vsade. Tyran,psychopat,ma prisudene deti,o ktore sa stara opatrovatelka,on nema cas....a zena chuda na pokraji zrutenia,lebo prisla o milovane deti a moze ich vidiet raz za 2 tyzdne

sense
16. okt 2022

Poznám 3.pripady, v dvoch si nasla matka frajera a deti boli na obtiaž a v 3 prípade žena opustila chlapa lebo bol kúrevnikom a nechala mu deti s tým ze keď ma čas na iné ženské môže sa starať aj o deti a s tým ze on mal veľký dom.On si deti nechal, nežiadal ani výživné, matka býva o 2 ulice dalej, s deťmi sa vydáva pravidelne. Deti de facto neopustila, len otec mal lepšie možnosti. A doteraz nema ani jeden stáleho partnera. On mal nejaké chvíľkové známosti ale nič vážne, ona neviem. 3 z 5 deti sú už dospelé, 2 chodia ešte na strednu

mogaa
16. okt 2022

pokiaľ sa matka o deti riadne stará a neohrozuje ich, je priechodnejšia striedavá starostlivosť...tá sa už dáva bežne.....

katica06
16. okt 2022

Poznám pár prípadov 1, matka si našla milenca, odišla hoc otec pracoval na týždňovky, dieťa bolo najmä u starých rodičov kým sa otec znovu neoženil,
2, matka ráno zobrala dieťa do škôlky a zabudla sa vrátiť, dieťa prisúdili síce otcovi ale o všetko sa starala babka, denne chodila varila, upratovala
3, otec alkoholik, matke prisúdili 3 deti, ktorá s nimi odišla bývať k milencovi ktorý vtedy býval ešte u rodičov. Nevyšlo to, skončili na ulici, zanedbávali školskú dochádzku. S veľkým angažovaním a zárukou babky boli zverejnené otcovi, ona už má ďalšie deti
4, deti po rozvode tiež zverejnené matke, ktorú zabásli aj s novým frajerom za drogy. Otec kamionista si zmenil prácu, našiel väčší byť staral a najlepšie ako vedel

elenka.k
17. okt 2022

Mama alkoholička, nemá prácu, nemá záujem o dieťa , vo väzbe.

marco88
19. okt 2022

Keď sa 16 ročné dieťa pri rozvode rodičov rozhodlo, že bude žiť s otcom. Rodičia súhlasili, aj súd súhlasil.

autor
26. okt 2022

Ak dieta (5 ročne) povie, že chce byvat s otcom, hoci vina rozchodu je otec, súd ho zveri otcovi?

ivanabat
26. okt 2022

To nie je také jednoduché, že dieťa povie. Tam sa berie do úvahy, aj to kto sa stará viac, kto menej, čo dá do správy sociálna kuratela z Úradu práce, takže to bude na posúdení sudcu. Ak si doteraz bola Ty hlavným rodičom, t.j. chodíš k lekárovi, staráš sa, hráš sa s ním, riešiš škôlku apod., aj to zaváži. Veľmi ťažko ti poradiť, málo informácii si poskytla (kto podal návrh, či ide aj o rozvod, alebo len zverenie do starostlivosti, ...). Dosť často súd ani neberie do úvahy názor 5ročného dieťaťa.

oktacore
10. jan 2024

@marca12 aha. A keď sukuba zoberie deti lebo chce výživné vylici otca ako človeka ktorý deti nechcel a nechce, bráni styku otca a deťmi a otec je z toho na prášky to je OK že?

ibatanecnica
10. jan 2024

autorka - dieťa sa neprisudzuje podľa toho, kto môže za rozvod. A 5 ročné dieťa nie je schopné posúdiť čo je pre neho dobré a čo nie. Takže súd prihliada aj na iné veci, nielen na to, čo povie 5 ročné dieťa, ktoré môže byť aj ovplyvnené druhou stranou

soldi
10. jan 2024

je jedno, kto je na vine rozvodu rodicov, to so zverenim dietata nesuvisi.
pokial sa matka stara a chce, tak idu deti prinajhorsom do SS.
vynimkou su pripady, ako je spomenute vyssie, ked ma otec vplyv a peniaze a dieta si doslova od sudov kupi.
je aj moznost, ze dieta si povie same, kam chce ist, ale az vo vyssom veku sa to berie do uvahy, od tych 15 rokov cca.