V akom prípade súd zverí deti do starostlivosti muža?

24. mar 2021

prechádzam náročným obdobím, rozhodla som sa ukončiť manželstvo, s čim sa manžel ešte nezmieril, ego utrpelo. Plne chápem jeho hnev, smútok, frustráciu. Vybíja si to aktuálne rečami, útokmi (verbálnymi), rôznymi maličkosťami typu topiaci sa slamky chytá. Rozhovory zvládam celkom racionálne, no jasné, že ma dokážu niektoré vety nahlodať typu, ako viem, že je som spôsobilá matka a ak nepristúpim na striedavku (pričom požaduje po týždni aby deti s kufríkmi chodili) tak ma o ne pripraví.
V akom prípade súd v tomto štáde zverí deti do starostlivosti otca?
Poznáte reálne také prípady?

anjelicek26
24. mar 2021

Myslis zverit komplet jemu, alebo mu schvalit striedavku? Schvalit striedavku nie je bohuzial vobec az take zlozite, pokial o to otec poziada. Sudy tomu bez problemov vyhoveju, otec ma rovnake prava, ako matka. Mozno nie v rezime kazdy tyzden striedat, ale uz som pocula kadejake modely. Pripravit ta o ne - tak to by musel ine paky vytiahnut, to je vysoko nepravdepodobne a sama vies, ze len strasenie... Hlavne maj byvanie, kam s detmi pojdes, aby ta nelegitimoval ako "bezdomovca" a pracu, aby si mala financnu stabilitu, to je dolezite...

jaskolka
24. mar 2021

V prípade, že žena sa nemôže, alebo nechce starať o dieťa a dokaze sa to. V prípade, že je nejaká asocialka, alkoholicka, narkomanka, alebo ma absolútne nevyhovujúce bytové podmienky alebo vedie život, aký by ohrozil zdravý vývoj dieťaťa (prostitútka) a podobne. Nie je to len tak, že partneri sa po vadia a on chce.. Súd veľmi citlivo to zvažuje,je pridelený kolizny opatrovník, ktorý to sleduje.Striedavo starostlivosť zase nie je automaticka, závidí od veku dieťaťa, jeho stupňa vývoja a podmienok na strane oboch partnerov. Je toho veľa, čo sa hodnotí
Určite to nie je len na dohode ich

mogaa
24. mar 2021

Tak veľa záleží od tvojej situácie po rozvode, teda či máš kde s deťmi bývať + z čoho platiť bežné náklady....pretože ak budeš napr.platiť prenájom a s peniazmi budeš vychádzať na doraz, stačí že ti bude výživné posielať ako sa mu zachce, prípadne mesiac dva nepošle....súd posudzuje záujem dieťaťa, čiže aj to ktorý z rodičov mu vie vytvoriť lepšie podmienky ako citové tak materiálne....

zara1984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
landsmanka
24. mar 2021

sudy zacali dost casto davat deti do striedavej starostlivosti, samozrejme su to vacie deti, ktore si vacsinou kolizna opatrovnicka vypocuje ked ze zastupuje nazor deti. sud ju vzdy vypocuje a da dost na jej nazor. no aby zverili deti uplne do jeho starostlivosti by si musela byt alkoholicka a musela by sa nestarat a zanedbavat deti. neviem ake velke deti mas, no ak su to vacise deti, tak by ste mali prihliadat aj na ich nazor co chcu

elizabet173
24. mar 2021

Povedz mu, ze na striedavku rada pristupis a vyrazis mu zbran z ruk. Viac to nerozvadzaj. Nedaj sa vtiahnut do rozhovorov, ktore k nicomu nevedu

horty99
13. apr 2021

Moja sestra sa pred nedávnom rozviedla. Jej manžel je živnostník , pracuje z domu , ona pracuje na smeny vo fabrike. Starostlivosť priklepli jej ex. Kvoli tomu že pracuje ona zvačša do 22 00 a o dcéru by sa nemal podľa opatrovníka a súdu kto postarať. Sestra však má neobmedzený prístup k dieťaťu . Inak je to 4 ročný chlapček , a keďže trpí astmou potrebuje aby stále niekto na neho dohliadal. Zatiaľ im to klape , len sestra sa sťažuje že má malého málo , a malý chce byť stále u ocka.

autor
13. apr 2021

@horty99 fu pekne :-\ to musí byť pre ňu riadne náročné

horty99
13. apr 2021

Poradím ti presne ako som poradila sestre. Nerozvádzaj sa , problém ešte len začne po rozvode. Ja sama si neviem predstaviť že by som mala zažiť to , čo zažila sestra. Bola zrelá na psychiatra ten rozvod zničí človeka a podľa mňa oveľa viac ako manželstvo. Ony ale boli obaja horkokrvné povahy , a mysleli si že rozvod všetko vyrieši. Sestra sa tlačí v garzónke , a pendluje medzi prácou , mojou mamou , mnou a bývalým mužom. A k tomu stačilo aby ona alebo muž krotili svoje povahy. Nestalo sa tak majú obaja čo chceli. Ale ešte raz ti radím NEROZVÁDZAJ SA , zničí vás to. Pokiaľ nie je alkoholik , alebo ťa nebije , deti čo máš má rád , nerob to. Nie je to ako v amerických filmoch , že človek sa opráši ide ďalej.....