Uznanie otcovstva

jana1712
6. júl 2024

Ahojte. Neviem si sama dať rady a preto vás chcem požiadať o radu, resp. pomoc. Skúsim v skratke. Mala som partnera, zásnuby, k svadbe nedoslo, otehotnela som po polroku. V 7.mesiaci ma nechal..bez akejkolvek emocie mi prisiel oznamit, ze je koniec a ze mi otcovstvo nepodpise.ja som sa opytala, že k čomu je toto dobré, že súd prehrá. on že len tak z principu a odisiel ako by sme si psíka kúpili.. S velkymi problemami som dotiahla tehotenstvo uspesne do konca a narodil sa mi malý synček. Posielala som otcovi fotku a ze sme v poriadku( naivne som dúfala, že si to už rozmyslel a vráti sa ku nám)pripísala som aj pekné slová, že nám chýba atd.. odpoved bola že je mi to lúto, ale nezvládol by som to vás vidiet a viac sme nemali kontakt. Prešiel rok a pol a ja som sa rozhodla po upokojení po psychickej stránke podat na súd o uznanie otcovstva a výzivneho. Najskor som ho kontaktovala ze ci sa dohodneme na nejakej sume a ze mi nemusi nic spatne platit. on ze ako si to predstavujem. a ja ze 200e on povedal, ze tolko nema a ja , ze aky je jeho navrh? a viac neodpisal. Návrh už mám spisaný, no teraz ma kontaktovala jeho žena ktorú si našiel. priebeh ten istý ako somnou, po 5.mesiacoch svadba, otehotnela a je v 5.mesiaci a on ju vyhodil z domu a býva už u rodicov..doplním 3.dieta na ceste, prvú ma dceru 7r (každý druhý vikend ju ma) Po tomto som pochopila, že s týmto clovekom už naozaj nieje všetko v poriadku. Veľmi často ju ponižoval a vyhadzoval z domu ,ale to je uz dalsia kapitola. Idem k veci. Ako zistil, že ho chcem udať na súd , prepísal svoju firmu na niekoho iného.Firma síce prosperuje, ale kedže sa tam robia vacsie obraty, podvody s autami, prepisy atd tak by mi aj vyzivne vypocitali vacsie ako aj tej 7r malej 400e, takze toho sa bál lebo on realne tie peniaze nemá, robi niekomu kona akurat tak. pracuje kde zarobí 1200e. plus táto firma, ktoru si sud samozrejme spatne vyhlada. Teraz sa dozvedel, ze ma kontaktovala jeho zena a zacal si vypisovat sám smsky akoze z mojho císla, ze je chudak a ona p... mu naletela atd nech samozrejme nás dve poštve. Ona je velmi zlatá, rozumiem si s nou velmi. a podme k veci. Ten muz je psychicky uz na dne. 3.dieta na ceste , sam v chalupe,spotrebak na krku 60tisicovy, bez penazi,nema co stratit , otec v base za vrazdu, hmmm a mám sa ja bát chodit s malym po vonku? ze som mu znicila zivot atd? Ja neviem co mám dalej robit naozaj. Ale ked uz si vypisuje v mojom mene smsky to uz nebude uplne ok a ked na sude este budem ziadat o vyzivne na ktore nema ani pre tu malu tak on sa uz uplne zblazni a bojim sa aby nam neublizil nakolko je totalny manipulátor a psycho. Niekedy som si povedala radsej ma zbi ako ma takto psychicky deptat,,to mu dobre ide. Ja by som sa na to aj vykaslala, ale kazda koruna je dobra nakolko nemam ani starych rodicov nikoho kto by mi pomohol len jedina moja mama a ta tiez nieje tu pri mne stále. Obraciam sa ako sa len dá, ale su dni kedy uz nevládzem. a vtedy si poviem, ze to nejde vsetko aj zhanat peniaze aj sa starat aj psychicky sa drzat pevne na zemi atd ved chapete..co by ste prosím na mojom mieste robili..naozaj si neviem dat rady ,ale bojim sa aj , ze nám niečo urobí zo zúfalstva a potom uz bude neskoro :(

pribinak
6. júl 2024

Daj návrh na určenie otcovstva. Čím skôr. Ak dieťa nemá otca, nech má aspoň peniaze
To kde ich zoberie, teba trápiť nemusí

januska12323
6. júl 2024

Načo ho riešiš? Vy ho nezaujímate ani zaujímať nebudete. Staraj sa aby dieťa dostalo všetko čo mu patrí. Návrh na určenie otcovstva a výživné. Kde na to zoberie a čo si urobí je len a len jeho problém, keď nevie platiť nemá robiť deti.

btus
6. júl 2024

o určenie otcovstva musíš požiadať do 3 rokov dieťa. Potom sa už nedá. Takže rýchlo na súd. A na neho sa vykašli.

draik
6. júl 2024

@btus
Na to ste kde prišli?

draik
6. júl 2024

@jana1712
Len pozor na to, že určením otcovstva má nielen povinnosť platiť výživné, ale získava aj rodičovské práva. Už len z trucu môže komplikovať dôležité rozhodnutia.

btus
6. júl 2024

@draik koleginin syn to riešil

draik
6. júl 2024

@btus
Tak ste započuli zle. A to keby ste vedeli, že aj po smrti rodiča možno určiť otcovstvo...

isis234
6. júl 2024

Navštív centrum právnej pomoci. Tam hľadaj i právnika. Poradí. Aj ten prepis jeho firmy až po tom, ako sa dozvedel, že bude musieť platiť výživné. I tie SMS ky- všetko si zapíš a daj právnikovi. Podaj žalobu naňho. @draik má pravdu .. nielen povinnosti, ale i práva bude mať. Všetko prekonzultuj s právnikom.