Určenie výživného

michaelad97
19. nov 2021

Zdravím vás žienky 🙂 Čaká ma asi za 2 týždne súd ohľadne výživného, máte niektorá toto za sebou? Len ma zaujíma čo ma čaká... Som z toho dosť na nervy, nakoľko moj EX je človek ktorý dokáže oklamať aj sám seba. Od októbra syna nevidel, nejaví záujem o neho. A ešte ma označil, za tú, ktorá mu bráni so synom sa stretávať. Ako sa mám brániť, vždy som sa nemu pri spôsobovala aby malého videl. A keď som mu povedala, že som podala na súd výživné a hlavne o zvýšenie výživného tak už ma proste na háku. Dnes mi napisal, že sa "seknem" na súde, že tam povie ako mu ja zabraňujem aby ho videl.... Platí mi 80 eur od jeho 4.mesiacob čo je nepredstaviteľné a samozrejme všetko išlo ústne medzi nami, teraz žiadam 150 eur lebo žijem z materskej. Ak niečo malý potrebuje tak stále hovorí ako nemá alebo aby som išla pracovať. Keď mu spomeniem nech mi teda platí polku na jasle, to už ma uráža aká som neschopná a ako somnou nikto nebude.... Som už zúfalá 😥 a hlavne mám strach, že mi odklepnu 30 eur. Robi na zmluvu ale počítam s tým, že neprizná, že zarába pomaly 1900eur....

annamalaga
19. nov 2021

@michaelad97 no pozri sa pokial to má minimálnu mzdu, ostatok na čierno , viac nevymožeš stejnak od neho.

michaelad97
autor
19. nov 2021

@annamalaga to si aj myslím, že tak pracuje...

21oktober
19. nov 2021

@annamalaga ale vymôže ,len treba na to právnika.

annamalaga
19. nov 2021

@21oktober to som zvedavá , známa nič nevymohla, mohla sa aj na hlavu postaviť.

21oktober
19. nov 2021

@michaelad97 predovšetkým si z tých rečí nerob nič , to sú takí jedinci , vykrikujú ako besní . Zisti si jeho majetkové pomery , na akom aute chodí , kde pracuje , nech súd zabezpečí jeho výpisy z účtu , pobehaj facebook , zaisti fotky

21oktober
19. nov 2021

@annamalaga naša spoločnosť bežne vytrieska z takýchto otcov peniaze a to doslova. Len je potrebné trocha detektívnej práce a netreba sa vzdať hneď na začiatku . Chyba bola mu to oznamovať.

michaelad97
autor
19. nov 2021

@21oktober všetko mám, aj že žije so ženou. Tá mi posielala výživné takže šeky som prefotila a dala k návrhu.

21oktober
19. nov 2021

@michaelad97 ak žije so ženou , je potrebné aby sa jej príjem hodnotil ako príjem ktorý sa podieľa na ´hrade domácnosti , je to jeho manželka ?

annamalaga
19. nov 2021

@21oktober to hej, to zas máš pravdu.☺️

terina25
19. nov 2021

@michaelad97 80 eur? To mas fajn. Mne tolko plati na 13 rocnu dceru a 70 eur na 11 rocneho. Zase netreba mat velke oci.

21oktober
19. nov 2021

@michaelad97 a predovšetkým sa prestaň báť , na súde ti hlavu nikto neodtrhne, sprosté reči si nepripúštať od exa .

michaelad97
autor
19. nov 2021

@21oktober nie sú zobrani len žijú v spoločnej domácnosti. Viem, že keby sú manželia bolo by to brané inac. Ale v tomto prípade netuším. Ale keď som spisovala návrh, tak som napísala aj kde pracuje ona

21oktober
19. nov 2021

@terina25 ja som teraz vysúdila pre klientku pre deti v takomto veku 200 a 220 na každé jedno , oficiálny príjem otca 800 eur v čistom .

21oktober
19. nov 2021

@michaelad97 ak žijú v spoločnej domácnosti , tak sa bude brať jej príjem ako pomocný ukazovateľ .

michaelad97
autor
19. nov 2021

@terina25 ja nemám veľké oči. Ale nemám rodičov, a mám 2 rocne dieťa... Je ľahké si urobiť dieťa a nebojovat za jeho peniaze... Takže netreba posudzovať aká som keď neviete... A nestojím o blbé reči. JE JEDNODUCHÉ UROBIŤ DIEŤA, DAŤ 80 EUR A TÝM SA OTCOVSTVO SKONČILO.

michaelad97
autor
19. nov 2021

@21oktober ďakujem pekne za normálne odpovede 🙏

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelad97
autor
19. nov 2021

Tiež som toho názoru... Nebojujem za peniaze pre seba, tu ide o peniaze syna. Ja si tu lamem hlavu, odkiaľ zoberiem peniaze na Vianoce a on si chodí užívat kade tade a kupuje nonstop nové auto... To je dosť divné... Nepatrím medzi ženy, čo silou mocou chcú ukázať aká som tip top matka, len bojujem za to, čo mu patrí... Tak prosím odpustite si niektorá komentáre.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelad97
autor
19. nov 2021

@cocolino234 ďakujem pekne🙏

terina25
19. nov 2021

@michaelad97 blbe reci? Ja som len podotkla, ze treba realne pozerat aj kolko v skutocnosti to dieta spotrebuje. Lebo ak niekto ziada na 2 rocne dieta napr. 500 eur,tak je to trochu cez. To uz nie su peniaze pre dieta ale pre matku. A hlavne treba pozerat aj kolko otec realne zarobi .

terina25
19. nov 2021

@cocolino234 rady od 19 rocnej ,,skusenej,matky jej urcite ,,pomozu,, .....

michaelad97
autor
19. nov 2021

@terina25 milá pani, ja som ale nepisala, že som podala o 500 eur. To po prvé. Po druhé, reálne ak ex zarobí 1900 eur a zaplatí 80 eur je dosť blbé, nemyslíte? Ja nie som žena, ktorá by teraz bývalého dávala do situácie, aby živil mňa. Takže prosím, ak chcete reagovať trošku si premyslite, čo píšete..

21oktober
19. nov 2021

@michaelad97 panebože a prečo sa objhajuješ ? To dieťa živíš a staráš sa o neho predovšetkým ty. Keď sa otec nestará nech si plní max. svoju vyživovaciu povinnosť . Pri výške 1900 eur je 500 eur úplne v pohode , časť by išla na tvorbu úspor.

terina25
19. nov 2021

@cocolino234 a ty mne nemusis vysvetlovat ci peniaze nahradia druheho rodica. Kedze sama mam 2 deti a som rozvedena. Ja len pisem realitu. Vyzivne je max.20% z platu. Preto pisem ze netreba mat velke oci. A takisto 2 rocne dieta isto mesacne nespotrebuje napr 200eur. Pretoze aj matka sa ma podielat na vychove. Tak to je. To nepisem v zlom. Pracujem s vyzivnym roky.

21oktober
19. nov 2021

@terina25 opravím ťa , nepísané pravidlo je 30 %. Je potreba dieťaťa a zvyšok ide na tvorbu úspor , dnes už úplne bežná vec .

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
19. nov 2021

@21oktober pisala si,ze on neprizna ze tolko zarobi. Ked to nema na papieri tak potom tazko

michaelad97
autor
19. nov 2021

Nemám fakt náladu sa tu z niekym dohadovať. A reči typu, že aj matka sa má podieľať na výchove o dieťa akože halo? Ja sním žijem, ja ho vychovavam sama. 80 eur v tejto dobe je nič.

21oktober
19. nov 2021

@terina25 ale kde že , to bolo kedysi , dnes sa na to pozerá už úplne inak . Sudca si zisťuje jeho majetkové pomery, výdavky a schopnosti .